Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Postavljanje spomen-obeležja stradalima

23.02.2016. 21:45 13:33
Piše:

Sudeći po konkursnoj dokumentaciji, objavljenoj na sajtu JP „Zavod za izgradnju grada”, spomen-obeležje stradalima u diskoteci „Kontrast” trebalo bi da bude postavljeno u blizini mesta tragedije do 28. marta,

 četiri dana uoči godišnjice smrti šestoro mladih Novosađana u tom objektu. Ko će na izraditi obeležje osnovu idejnog rešenja Ivane Sovilj, izabranog takođe na konkursu Zavoda za izgradnju grada prošle godine, a koji simbolizuje protivpožarne stepenice, znaće se najverovatnije u petak, 26. februara, kada bi u podne trebalo da budu otvorene prispele ponude.

Spomenik će se nalaziti na delu parcele 3940/2, na uglu Kisačke i Partizanske ulice, a nakon njegovog postavljanja, u planu je i uređenje celokupnog prostora. Novac za podizanje spomenika obezbeđen je u gradskom budžetu.



Na tom mestu 1. aprila 2012. u požaru u diskoteci „Kontrast” stradali su Tamara Miladinović, Marina Aničić, Renato Vuković, Marko Pavlović, Zoran Ignjatović i Milena Dalmacija. Njihova imena, osim Milene Dalmacije, jer njeni roditelji za to nisu dali saglasnost, biće ispisana na spomen-obležju, na kojem će još stajati da je „ta tragedija večita opomena društvu da se ne zaboravi i nikad više ne ponovi”.



Z. Ml.

 

Piše:
Pošaljite komentar