Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Na Novom naselju zadovoljni povećanom bezbednošću

29.05.2016. 18:27 13:33
Piše:

Dan komšija u Mesnoj zajednici Bistrica je u prostorijama te MZ okupio pedesetak stanovnika Novog naselja koji su tu priliku, po rečima predsednika Saveta MZ Bistrica Uroša Gajića,

iskoristili da iznesu svoje sugestije i probleme članovima Saveta mesne zajednice, ali i da se informišu o nadležnostima Skupština stanara.



Gajić je bio prijatno iznenađen odličnim odzivom građana na poziv iz mesne zajednice da za Svetski dan komšija svrate na kafu i razgovor sa svojim predstavnicima.  ─ Prvi put smo ovako nešto organizovali, i odziv je bio odličan, s obzirom na to da svakog prvog utorka u mesecu organizujemo i otvorena vrata za naše sugrađane – rekao je Gajić. ─ Komšije koje su svratile, želele su da prodiskutuju o problemima u lokalnoj zajednici, a najviše ih je interesovalo kakva je razlika između amaterskih i profesionalnih predsednika skupština stanara.

Naime, građani imaju dilemu o angažovanju profesionanih predsednika skupština stanara, odnosno želeli su da saznaju da li su i profesionalci posvećeni i upoznati s tekućim problemima skupštine stanara kojom rukovode kao što bi to bio neki od samih stanara koji bi je vodio.

─ Mi smo ih savetovali da, u skladu sa svojim potrebama, oklonostima i mogućnostima, sami odluče o angažovanju profesionalaca jer se pokazalo da neke razlike i nema – naveo je Gajić.



Juče se pričalo i o međukomšijskim problemima, a Gajić kaže da je najveći broj njih krajnje lične prirode i odnosi se na međuljudske odnose.

─ Komšije su pozitivno ocenile postavljanje podzemnih kontejnera za smeće, uređenje parka i igrališta u bloku između ulica Dušana Danilovića i Seljačkih buna, uređenje školskog dvorišta. Takođe, pozdravili su i otvaranje doma penzionera na Bulevaru Slobodana Jovanovića. Posebno su istakli zadovoljstvo što se na ulicama naše mesne zajednice, inače, s 21.000 stanovnika najveće u Novom Sadu, sada mnogo više vide policajci i da je time podignuta bezbednost – zaključio je Gajić.



S. Kr.



 

 

Piše:
Pošaljite komentar