Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Deca kreću u novi vrtić u maju

10.03.2016. 19:59 13:33
Piše:

– Novoizgrađeni vrtić u Sremskim Karlovcima biće otvoren u maju – rekao je za „Dnevnik” predsednik tamošnje opštine Milenko Filipović, dodajući da je to rezultat dogovora

s rukovodstvom Predškolske ustanove „Radosno detinjstvo”.

On je napomenuo da će pre zvaničnog otvaranja i početka rada taj objekat biti građanima Sremskih Karlovaca na raspolaganju za razgledanje, da bi se uverili u njegove karakteristike i sve kvalitete.

– Pre nego što ga otvorimo, opremićemo ga nameštajem, koji bi po ugovoru trebalo da bude isporučen 20. marta – naglasio je Filipović. – Predvideli smo da 24. marta između 12 i 18 sati uz prikladan program otvorimo vrata vrtića Karlovčanima da ga pogledaju. To je velika investicija i mislim da ljudi i ne znaju kako sve to izgleda i šta znači za mesto dok ne vide.

Po njegovim rečima, objekat je u potpunosti završen, a građen je kao energetski efikasna zgrada, što mu je, osim kvadrature, dodatni kvalitet.

– Indirektna korist koju su Karlovci njegovom gradnjom dobili je u tome što su stanovnici Ulice Vorosovo dobili kanalizaciju u sklopu te koja je izgrađena za potrebe vrtića, kao i nova vodovodna mreža i saobraćajnica s pešačkom i biciklističkom stazom koja se proteže pored objekta. Ako govorimo o benefitima, treba pomenuti i da preseljenjem dece u taj vrtić, opštini na raspolaganju ostaje sadašnji, koji se može upotrebiti u neke druge svrhe. Plan je da se u narednom periodu produži put koji vodi prema Stražilovu i da napravimo most koji će omogućiti saobraćajnu komunikaciju prema Ešikovcu i Belilu, čime će sam objekat postati znatno dostupniji svim građanima i deci koja žive s druge strane potoka. To je pitanje vremena. Moj princip je da ono što radimo – uradimo na pravi način, da to ne bude privremeno rešenje, koje je po svojoj prirodi najskuplje i nejneefikasnije.

Po Filipovićevim rečima, zaključno s opremanjem unutrašnjosti, vrtić je koštao oko milion i po evra, što je, kako je naglasio, značajan iznos kada se uzme u obzir visina buyeta karlovačke opštine.

– Karlovci nikad nisu imali zadovoljavajući objekat za boravak mališana – napomenuo je Filipović. – Čekali smo trenutak kada ćemo obezbediti dobru lokaciju na kojoj bismo mogli sagraditi objekat poput ovog. S posebnim zadovoljstvom mogu konstatovati da smo to posle dugo vremena i ostvarili. Znam da ima primedbi zašto nije u centru, ali kada građani dođu ovde i pogledaju objekat i dvorište, uveriće se u to zašto je baš ovde lociran. On je u divnom okruženju, opasan zelenilom, daleko od buke i siguran sam u to da će dugo sližiti potrebama Karlovaca.

Gradnja vrtića na Dudari počela je sredinom 2012. godine. Novi vrtić ima ukupno 2.000 kvadratnih metara prostora, od čega će u prvo vreme biti u upotrebi oko 1.700 kvadrata. Moći će da primi blizu 300 dece i imaće 14 radnih soba. Izgradnju su finansirali u većoj meri Uprava za kapitalna ulaganja AP Vojvodine i sremskokarlovačka opština.

Z. Milosavljević

Piše:
Pošaljite komentar