KOŠARKAŠI PARTIZANA DEKLASIRALI KRKU i ostali jedini maksimalni u ABA ligi

26.10.2024. 20:54 20:57
kk partizan

Košarkaši Partizana deklasirali su Krku rezultatom 96:63 i tako ostali jedini klub sa maksimalnim učinkom posle šest kola ABA lige.

Povratnik u tim Partizana Dvejn Vašington predvodio je "crno-bele" sa 16 poena, koliko je dao i Mario Nakić, Aleksej Pokuševski je dodao 14, Balša Koprivica 10, a Ajzeja Majk devet.

Trener Željko Obradović nije mogao da računa na povređenog Karlika Džonsa, a van protokola su pred duplo kolo Evrolige ostali Isak Bonga i Tajrik Džons.

Kod Krke se istakao Mark Garsija sa 14 poena, Jakob Čebašek je dao 13, a 10 Miha Cerkvenik.

Posle ujednačene prve deonice Partizan je vodio 18:16, ali je već na poluvremenu imao plus 13 (41:28). Posle 30 minuta je bilo 70:48 i tad je bilo jasno da će domaćin pred 10.319 navijača u Areni stići do lake i ubedljive pobede.

U narednom kolu ABA lige Partizan 4. novembra gostuje FMP-u, ali će pre toga u sredu dočekati Monako a u petak gostovati Feberbahčeu u duplom kolu Evrolige. Krka će sa skorom 2-4 sledećeg vikenda dočekati Zadar.