108.1434

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ДЕКЛАСИРАЛИ КРКУ и остали једини максимални у АБА лиги

26.10.2024. 20:54 20:57
kk partizan

Кошаркаши Партизана декласирали су Крку резултатом 96:63 и тако остали једини клуб са максималним учинком после шест кола АБА лиге.

Повратник у тим Партизана Двејн Вашингтон предводио је "црно-беле" са 16 поена, колико је дао и Марио Накић, Алексеј Покушевски је додао 14, Балша Копривица 10, а Ајзеја Мајк девет.

Тренер Жељко Обрадовић није могао да рачуна на повређеног Карлика Џонса, а ван протокола су пред дупло коло Евролиге остали Исак Бонга и Тајрик Џонс.

Код Крке се истакао Марк Гарсија са 14 поена, Јакоб Чебашек је дао 13, а 10 Миха Церквеник.

После уједначене прве деонице Партизан је водио 18:16, али је већ на полувремену имао плус 13 (41:28). После 30 минута је било 70:48 и тад је било јасно да ће домаћин пред 10.319 навијача у Арени стићи до лаке и убедљиве победе.

У наредном колу АБА лиге Партизан 4. новембра гостује ФМП-у, али ће пре тога у среду дочекати Монако а у петак гостовати Фебербахчеу у дуплом колу Евролиге. Крка ће са скором 2-4 следећег викенда дочекати Задар.