POČELA NOVA SEZONA VOJVOĐANSKE FUTSAL LIGE: Komšije u Novom Bečeju podelile plen

15.10.2024. 14:34 14:37
futsal

Minule sezone osam, a ove samo šest ekipa učestvuje u Vojvođanskoj futsal ligi.

Žreb je bio nemilosrdan prema komšijama iz dva Bečeja, jer ih je odmah u prvom kolu spojio, ali su oni, rezultatski gledano, na ravne časti podelili plen igrajući nerešeno – Tisa - Bečej 2003 4:4 (4:2).

Bačvani su golom Vorgučina već u drugom minutu poveli 1:0, ali su se Banaćani brzo konsolidovali i preko Tomića u četvrtom i Ikraševa u 11. minutu preokrenuli rezultat u svoju korist.

Novajlija u redovima Bečejaca Akoš Mesaroš je izjednačio u 14. minutu. Do odlaska na odmor Novobečejci su postigli još dva gola i to Tomić u 16. i Đukić u 19. minutu.

Nastavak je više radosti doneo Bečejcima, jer je mladi Sel postigao gol u 26, a Pelengić u 36. minutu postavio konačnih 4:4. Novobečejci žale za propuštenom prilikom, jer su imali dva gola vođstva, a Bečejci se raduju što su imali snage i volje da anuliraju prednost domaćina.

U preostalim utakmicama postinuti su ovi rezultati: Nova Pazova – Kraljevićevo 6:4 i u Novim Banovcima Omladinac – Ful Fel iz Subotice 5:3.

U drugom kolu Bečejci dočekuju Kraljevićevo iz Kačareva, Tisa je ponovo domaćin, sada Omladincu iz Novih Banovaca, a u Subotici Ful Fel dočekuju Novu Pazovu.

Tisa - Bečej 2003 4:4 (4:2)

NOVI BEČEJ: SC „Jedinstvo“. Gledalaca: 100. sudije: Marko Popov i Nikola Morača. Strelci: 0:1 Vorgučin u 2, 1:1 Tomić u 4, 2:1 Ikrašev u 11, 2:2 Mesaroš u 14, 3:2 Tomić u 16, 4:2 Đukić u 19, 4:3 Sel u 26. i 4:4 Pelengić u 36. minutu. Žuti Kartoni: Dražić i Ikrašev (Tisa), a Sel i Pelengić (Nečej 2003.). Crveni karton: asistent trenera Blažin u 40. minutu (Tisa)

TISA: ĐUROVIĆ, DRAŽIĆ, TOMIĆ, IKRAŠEV, ĐUKIĆ, Ćurčić, Radosavljev, Radovanović, Zeljković, Letić, Čičić, Salihović, Simonović.

BEČEJ 2003: VADASKI, ĐUKIĆ, VORGUČIN, PELENGIĆ, BOŽIČIĆ, Karačonji, Mesaroš, Hajdu, Dabižljević, Sel.