ZLATNA KOMBINACIJA LIMANA, TARKETA I ZEMUNA: Srbiji osam medalja na Olimpijskim nadama u kajaku

24.09.2024. 13:47 14:19
kajak
Izvor: Kajakaški savez Srbije

Uspešno takmičenje je iza srpske kajakaške reprezentacije Srbije.

Naši takmičari osvojili su osam medalja na Olimpijskim nadama u Segedinu. Podmlatku je pripalo jedno zlato, tri srebra i četiri bronze.

Do najvišeg mesta pobedničkog postolja došao je četverac na 200 m u kombinaciji tri kluba. Iz novosadskog Limana su braća Miljan Delić i Marko Cvijanović, Sergej Bajilov je član Tarketa iz Bačke Palanke, a Ognjen Kramer KKK Zemun. Momci su bili dominantni od kvalifikacija do finala. Ista posada osvojila je srebro na dužoj deonici 500 m, u uzbudljivoj i neizvesnoj trci.

kajak

Ženski četverac u sastavu Žofi Horvat (Dunav, Bezdan), Andrea Vukašinović (Zorka, Šabac), Slavica Našagaćin (Vojvodina, Novi Sad) i Kaja Sarić (KKKMN Beograd) osvojio je dve bronze, na 200 i 500 m.

Žofi i Andrea su u dvosedu na 1.000 m uzele srebro, a članica Bezdana se okitila i bronzom u jednosedu na 500 m.

Mateja Molnar (Bečej) se kući vratio s dva odličja, srebrom u K-1 500 m i bronzom u K-2 1.000 m u kombinaciji s Petrom Lakićevićem (Zemun).

kajak

K. B.

Izvor:
Dnevnik
Kajakaši Limana uspešni: Miljan Delić debituje na EP, het-trik Marka Cvijanovića u Kupu Srbije

29.05.2024. 15:26 20:25