04.09.2024. 12:38 12:41
Izvor: FK Jedinstvo/ Ekipa Jedinstva iz Novog Bečeja

Fudbaleri Jedinstva iz Novoga Bečeja ubedljivo su pobedili nespremnu ekipu ŽAK -a iz Kikinde.

ŽAK - Jedinstvo (NB) 0:2 (0:0)

KIKINDA: Igralište: ŽAK -a, gledalaca: 100. Sudija: N. Radaković (Banatsko Karađorđevo). Strelci: Farkaš u 49. i Veselić u 95. minutu.  Žuti kartoni: Baba, D. Simić, Petrović (ŽAK).

ŽAK: Batančev 6, Baba 6, Kozić 6, Vujin 5 (Dankov 5), Utržen 5, Švraka 6, Važić 6 (Petrović 5), Ćorić 6 (Vrbaški 6), D. Simić 6, Ratko 5 (Sabo 6), Hodik 6.

JEDINSTVO (NB): Šovljanski 7, Stanković 7, Njagrin 7, Kevrešanov 7 (Veselić 9), Mesaroški 7 (Pecarski 7), Marković 7 (Stojanov 7), Farkaš 8 (Veselinović 7), Vrebalov 7, Koledin 7 (Džin 7), Radovanović 7, Kovačev 7.

Gradnulica - Mladost 3:0 (1:0)

ZRENJANIN: Igralište Gradnulice , gledalaca: 200. Sudija: M. Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Zambo u 44. Maljukan u 58. i Zekanović u 77. minutu. Žuti kartoni: Antić, Prec (Gradnulica), a B. Pivač (Mladost).

GRADNULICA: Đurić 7 (Gavrilović 6), Kozić 7 (Kvrgić 7), Zekanović 9, Maljukan 8, Tumo 7, Živanov 7,  Radulović 7, Sarić 7, Antić 7 (Tadić 7), Prec 7 (Latković 7), Zambo 8 (Malek 7).

MLADOST: T. Marić 6, Mijatović 6, S. Topalović 7, B. Pivač 7 (Kostin 6), B. Topalović 7 (S. Marić 6), M. Topalović 7, Novković 7, Kaurin 7, N. Topalović 6, Krstović 7, Nađ 6.

Pred kraj prvog dela Zrenjaninci su poveli, iskusni Danijel Zambo je pogodio mrežu gostiju.  U drugom delu  domaći su imali veći posed lopte i pčostigli još dva gola.

ŽFK Banat - MSK 1:2 (0:2)

ZRENJANIN: Igralište: ŽFK Banata, gledalaca: 150. Sudija: D. Zorić (Klek). Strelci: Cvetićanin u 50.za ŽFK Banat, a Gabrijel Isak u 44 i Marko Vukoje u 45.minutu za MSK. Žuti kartoni: Demić, Cvetićanin, Kondić (ŽFK Banat), a Guljaš, Stupar, G. Isak, Tanjga, Takač i trener  Markov ( MSK).

ŽFK BANAT: Baćan 6, Demić 6 (Janjanin 7), Bilbija 6, Cvetićanin 8, Radičević 7, Medić 6 (Pjevčević 6),  Đukić 7, Đorić 6 (Šabani 6), Putić 6, Nović 6, Kondić 7.

MSK: Sekošan 7, D. Isak 7, Guljaš 7, Stupar 7, 5, Perović 7, Rama 7, Zećiri 7 (Takač 7), Jakovljev 7, G. Isak 8, Vukoje 9, Grubor 8.

U Zrenjaninu je sve bilo rešeno u prvom poluvremenu, gosti iz Mihajlova su poveli u 44. minutu preko Gabrijela Isaka, a prednost je udvostručena  u sudijskoj nadoknadi.  Popularni  „železničari” iz Zrenjanina, uspeli su u 50. minutu da dođu do počasnoga pogotka.

Bilećanin - Zadrugar 0:1 (0:0)

SEČANJ: Igralište: Bilećanina, gledalaca: 150. Sudija: Mikalački (Zrenjanin). Strelac: Miletić u 11.(iz penala) za Zadrugar. Žuti kartoni: Horvat, Vujović, N. Magovčević, M. Magovčević, Vučković (Bilećanin), a Erić, Pandurov (Zadrugar).

BILEĆANIN: Horvat 7, Vujović 7, Stojaković 7, Trišić 7 (Žerajić 6), N. Magovčević 6, Selimi 7 (Rajkov 6), Grubačić 7 (Sekulić 7), M. Magovčević 6, Vučković 7, Kusturić 7 (Vujadinović 6), Milošević 7.

ZADRUGAR: V. Lučić 7, Zemunski 6, V. Erić 7, N. Obradov 7 (Viskup 7), Lukić 7, Furtula 7 (Vržina 7), Milovac 7 (Đ. Lučić 7), Pandurov 7, Popović 7 (M. Erić 6), Zorić 8, Miletić 9 (Kozlovački 7).

Delija - Omladinac  2:3 (2:2)

MOKRIN: Igralište: Delije, gledalaca: 150. Sudija: D. Stojanović (Zrenjanin). Strelci: Spahić u 4. i Feješ u 30. za Deliju, a Markoski u 17. 36. i Ivan Popov u 77. minutu za Omladinac (RT). Žuti kartoni: Feješ, Spahić, Srbljin, Jolić, N. Simić (Delija), a Đukić, Popov, Magda (Omladinac, RT).

DELIJA: Kovač 7, Feješ 8, Miladinov 7 (Stajić 7), Spahić 8, Perišić 7, Srbljin 6, Jolić 6, Stepančev 7, Popov 6 (N. Simić 7), Vračev 7, Kostić 7 (D. Simić 6).

OMLADINAC (RT): Đolai 8, Đukić 7, Dapčević 7, Mandić 7, Trkulja 7, Popov 8, Martinović 7, M. Šarenac 6, I. Markoski 9 (Tucić 6), Vlajić 7, Stojković 7 (Magda 7).

Uzbudljiv meč u Mokrinu. Ivan Popov je u 77. minutu rešio pitanje pobednika.

Radnički (JT) - Napredak (BT) 2:0 (1:0)

JAŠA TOMIĆ: Igralište: Radničkog, gledalaca: 150. Sudija: N. Ilić (Zrenjanin). Strelci: Đogo u 42. i Petrić u 64. minutu za Radnički.. Žuti kartoni: Azarić, Pijetlović, Nađ (Radnički), a S. Todorov, Sekereš (Napredak, BT).

RADNIČKI: Vasić 7, Azarić 7 (Nađ 6), Petrić 8 (A. Radinović 6), Martinović 7, Pejin 7, Đogo 9, Varga 7, Penov 7, Pijetlović 7 (Đurić 7), Aleksić 7, Ferenčak 7 (Grujić 7).

NAPREDAK: Veskov 6, S. Todorov 6, Eremić 6, Dakić 6, Sekereš 7, Grujić 7, Josimović 6, Mihajlović 6,  Drljača 5 (Stanković 6), Jelača 7 (Vukmirović 6), Fučak 7 (Mesaroš 5).

2. oktobar - Banat 5:3 (5:0)

KUMANE: Igralište:  „2. oktobra”, gledalaca: 150. Sudija: M. Gajin (Kikinda). Strelci: Đorđević u 2. 22. i 38. Petrov u 19. i Nosonjin u 42. za 2. oktobar, a Mladenović u 66. i 76. i Nenezić u 85. minutu za Banat (Č). Žuti kartoni: Petrov, Anović, Radojković, Janković (2. oktobar), a Krstić, Dobrić i Šef stručnoga štaba Igor Jocić (Banat).

2. OKTOBAR: G. Lazić 7, Petrov 8 (Barta 7), Anović 7, Baranji 7 ( M. Đorđević 7), Zakić 7, Nosonjin 8 (Lilić 7), D. Lazić 7 (Srdić 7), Radojković 7, Janković 7, Vidović 8, N. Đorđević 9 (D. Kukolj 8).

BANAT (Č): Maksimović 6, Raketić 6, Nenezić 7,5, Ćulajević 6, Žegarac 6, Krstić 6, Ilić 6, Trojanović 7,  Pavlovski 6, Kovač 6 (Dobrić 6), U. Mladenović 8.

Sjajno su odigrali Kumančani prvo poluvreme, polstigli su pet golova, ali su u nastavku stali i Čenčani su uspeli da u finišu meča postignu tri gola.

Pripremio: P. Stanić

Rezultati i tabela:

ŽAK - Jedinstvo 0:2, 2. oktobar - Banat (Č) 5:3, Delija - Omladinac (RT) 2:3, Gradnulica - Mladaost (BD) 3:0, Vojvodina - Crvena zvezda 2:1, Radnički (JT) - Napredak (BT) 2:0, Bilećanin - Zadrugar 0:1, ŽFK Banat - MSK 1:2.