LIGA NACIJA: Danska pobedila Srbiju sa 2:0 u Kopenhagenu

08.09.2024. 17:45 19:52
р
Izvor: Tanjug Liselotte SabroeRitzau Scanpix via AP

Fudbaleri Danske pobedilisu Srbiju sa 2:0 u Kopenhagenu u drugom kolu A divizije Lige nacija.

Kraj utakmice.

90. minut: Igra se nadoknada vremena od tri minuta.

87. minut: Veliki promašaj Danaca. Dobio je Dorgu loptu na drugoj stativi, izbacio fintom Erakovića i šutirao protiv Živkovića. Srećom, neuspešno.

80. minut. Jovanović umesto Birmančevića na terenu.

72. minut: Belić menja Lukića na terenu.

69. minut: Menjaju i Danci. Ovacije za Poulsena. "Parken" pozdravlja strelca sjajnog gola, koji izlazi iz igre. Teren je napustio i njihov drugi heroj Kristijan Eriksen. U igri su Patrik Dorgu i Jonas Vind.

65. minut: Najbolja šansa za Srbiju do sada. Lukić nije očekivao loptu. Posle kornera lopta je preletela sve na prvoj stativi i pala tačno u sredinu peterca. Tamo je bio naš vezni fudbaler, kog je lopta više pogodila i potom prošla pored stative.

64. minut: Piksi odmah menja. Sve karte sada u napad. Izlaze Lazar Samardžić i Kosta Nedeljković. U igri su Stefan Mitrović i Petar Ratkov.

61. minut: Danska vodi sa 2:0. Strelac je Jusuf Poulsen.Odbila se lopta posle centaršuta do Kristijansena, a ovaj je umesto šuta odlučio da probije i ponovo centrira. Ispostaviće se kao prva odluka. Pronašao je Poulsena koji je pored dvojice protivničkih defanzivaca uspeo da "makazicama" na maestralan način postigne gol.

59. minut: Dvostruka promena kod Danaca. Kraj za Norgarda i Gronbeka. Umesto njih Hjulmand i Isaksen.

54. minut: Pokušaao je Živković. Našao se na daljoj stativi i pravovremeno reagovao na centaršut. Pokušao je volej udarcem iz prve, ali ne preterano uspešno.

50. minut: Nema većih promena u igri Srbije koja se i dalje muči kada ima loptu. Danci ne odustaju od presinga koji onemogućava "orlovima" da kreiraju iz poslednje linije. Živković bi trebalo da donese više brzine srpskom napadu.

Počelo je drugo poluvreme.

Piksi menja već na poluvremenu

Marko Grujić je dobio priliku ispred Andrije Živkovića u startnih 11, ali se to nije pokazalo kao pogodak očigledno. Već na poluvremenu je vezistu Porta zamenio član PAOK-a.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Igra se nadoknada od tri minuta.

36. minut: Danska vodi sa 1:0. Popustila je prvi put odbrana Srbije. Lopta je izgubljena na desnom boku, a Danci su munjevito razmenili nekoliko pasova i došli do pogotka. Poulsen je petom maestralno proigrao Gronbeka, a ovaj izuzetno preciznim udarcem matirao Rajkovića. Međutim, dugo se gol proverao u VAR sobi, a onda je konačno priznat.

30. minut: Grujić omeo Eriksena. Probao je Eriksen iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, ali je dobro reagovao živi zid. Danci nastavljaju sa pritiskom.

28. minut: Dobro kombinuju Danci po desnom boku, ali je malo njihovih igrača u kaznenom prostoru. Vidi se izostanak Hojlunda i Dolberga. Srpski vezni red nastavlja da se muči, a Luka Jović i dalje ne uspeva da se izbori sa danskim štoperima.

24. minut: Samardžić preti. Dobar prodor i dodavanje Birmančevića, ali je udarac igrača Atalante lako odbranio Šmajhel.

19. minut: Sjajan solo prodor Pavlovića. Štoper Srbije u ulozi na koju nas nije navikao. Krenuo je u prodor Strahinja i uspeo da stigne do ispred protivničkog šesnaesterca. Stiče se utisak da su ga Danci pustili, svesni da im ne preti opasnost od njega na tom delu terena. I bili su u pravu. Pavlović je šutirao izuzetno neprecizno.

14. minut: Danci prvi prete. Lopta Eriksena skoro sa centra igrališta pronašla je Vestegora u našem šesnaestercu. Defanzivac Danaca je šutirao, ali nedovoljno precizno. Usledila su dva kornera i nove prilike za domaćina, ali se rezultat na semaforu nije menjao.

11. minut: Uprkos promeni na mestu selektora, Danci su zadržali isti stil. Pokušavaju loptama veznih igrača ka napadačima da dobiju dubinu i otvore prostor svojim krilima i bekovima, nakon čega uglavnom slede ubacivanja i povratne lopte.

Očekivano, Srbija ima više prostora da napadne u odnosu na susret sa Španijom. Međutim, kretanje srpskih napadača za sada nije na najvišem nivou, te vezni igrači nemaju previše rešenja.

3. minut: Srbija pokušava da kroz pas iznese loptu, dok su Danci izašli poprilično visoko.

Utakmica je počela.

Intonirane su himne.

Kao i u Nemačkoj, naši igrači u beloj, a Danci u crvenoj opremi.

Sjajna koreografija domaćih navijača na "Parkenu".

"Volimo Dansku" , ispisano je preko čitave jedne tribine.

Pun je stadion u Kopenhagenu, kapaciteta 38 hiljada mesta.

Stojković protiv Danske u tim uvrstio Grujića umesto Živkovića

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković napravio je za meč protiv Danske samo jednu izmenu u startnoj postavi u odnosu na meč protiv Španije, starter će biti Marko Grujić umesto Andrije Živkovića.

Za Dansku će nastupiti: Šmajhel, Andersen, Vestergard, Kristensen, Bah, Hojbjerg, Norgard, Kristijansen, Grenbek, Eriksen, Poulsen.

Za Srbiju će nastupiti: Rajković, Eraković, Milenković, Pavlović, Nedeljković, Ilić, Lukić, Grujić, Birmančević, Samardžić, Jović.

Utakmicu sudi engleski arbitar Kris Kavana.

Danska u meč ulazi sa tri boda pošto je u četvrtak savladala Švajcarsku, Srbija ima bod posle 0:0 protiv Španije.

Srbija i Danska su se poslednji put sastale pre nešto više od dva meseca u Minhenu, u utakmici trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva, gde je izabranicima Dragana Stojkovića Piksija bila potrebna pobeda kako bi se plasirali u narednu fazu, dok je rivalu bio dovoljan i remi (0:0).

Izvor:
Dnevnik
DRAGAN STOJKOVIĆ PIKSI:"To je profesionalni fudbal – Danska se nije promenila" STRAHINJA PAVLOVIĆ: Nisam želeo da tražim alibi (VIDEO)

KONFERENCIJA ZA MEDIJE U KOPENHAGENU

р

07.09.2024. 19:47 19:55
DRAGAN STOJKOVIĆ PIKSI SUMIRAO UTISKE POSLE ŠPANIJE I NAJAVIO MEČ SA DANSKOM: "Neki potezi su doprineli da ljudi mogu da vide drugačiju Srbiju" (VIDEO)
р

06.09.2024. 18:17 18:18
SRBIJA ODOLELA I REMIZIRALA SA EVROPSKIM PRVACIMA, ŠPANCIMA u utakmici prvog kola A divizije Lige nacija

05.09.2024. 22:57 23:03