POSLEDNJI DUEL OSMINE FINALA NA EVROPSKOM PRVENSTVU PRIPAO TURCIMA: Demiral heroj nacije

02.07.2024. 22:50 23:48

Fudbaleri Turske savladali su Austriju sa 2:1 u osmini finala Evropskog prvenstva i zakazali duel sa Holanđanima koji se igra šestog jula od 21 čas.

Fudbaleri Turske iznenadili su sve na stadionu, a i pred malim ekranima i poveli u drugom minutu. Turci su se izborili za korner, Baumgartner je traljavo reagovao, a na loptu je natrčao Merih Demiral i šokirao Austrijance. Malerozni Baumgartner je potom promašio i sjajnu šansu, a potom su Turci nastavili sa napadima. Najviše problema Pencu pravili su Jildiz i Guler. U finišu prvog poluvremena Austrijanci su zaigrali konkretnije i najavili bolju igru u nastavku.

U 51. minutu Marko Arnautović je izašao sam pred Merta Gunoka koji je zaustavio šut sa desetak metara. Usledio je novi pogodak Demirala koji je pre ovog meča dao dva gola za reprezentaciju na 47 mečeva. Ovog puta nadskočio je čuvara i glavom zatresao mrežu.

Nisu se predavali Austrijanci i brzo su smanjili zaostatak preko Gregoriča koji je iskoristio odlično ubačeni loptu iz kornera i matirao Penca. Nastavilis u da napađu izabranici Ralfa Ragnika, ali bez rezultata. Sjajnu šansu imali su u nadoknadi vremena kada je ka golu tukao Kristof Baumgartner a Gunok je napravio sjajnu paradu i sačuvao vođstvo belima.

Austrija - Turska 1:2 (0:1)

LAJPCIG: Red Bul Arena. Sudija: Artur Soareš Diaš (Portugalija). Strelci: Gregorič u 66. za Austriju, a Demiral u 2. i 59. za Tursku. Žuti kartoni: Šmid, Linhart (Austrija), a Juksek, Kokču (Turska).

AUSTRIJA: Penc 6, Poš 6, Dandi 6, Linhart 5,5 (Vober), Mvene 6 (Pras), Zejvald 6, Sabicer 6,5, Lajmer 6,5 (Grilič), Baumgartner 5, Šmid 6 (Gregorič 7), Arnautović 7.

TURSKA: Gunok 6,5, Kadijoglu 6,5, Demiral 8,5, Bardakči 7, Muldur 7, Ajhan 7, Juksek 7 (Oščan), Jildiz 6,5 (Jokušlu), Kokču (Kaveči) 7, Jilmaz 6,5, Guler 7 (Akturoglu).