RUKOMETAŠICE SRBIJE BILE BLIZU SENZACIJE U PRVOM MEČU NA SVETSKOM PRVENSTVU: Dankinje teškom mukom do pobede

01.12.2023. 22:04 22:32
Izvor: EPA-EFE

Rukometašice Srbije pretrpele su poraz od Danske 21:25 (12:10) u prvom meču grupe E Svetskog prvenstva. Izabranice Uroša Bregara su odigrale sjajno prvo poluvreme i konstantno su imale prednost. Nastavila se briljantna igra i u nastavaku čemu svedoči podatak da su Dankinje do prvog vođstva stigle tek u 54. minutu. Ipak nošene podrškom sa tribina Danska je osvojila dva boda.

Srpkinje su fenomenalno startovale i povele su sa 3:0. Brzo se ,,osvestila" Danska i smanjila zaostatak. Očigledno je uloga favorita Danskoj donela nervozu, pa su igračice imale dosta nerezonskih šuteva i loših reakcija u odbrani. Održavale su Srpkinje prednost i nisu je ispuštale do 24. minuta kada je Danska po prvi put izjednačila.

Iako se očekivalo da na početku drugog dela Srbije padne, to se nije desilo. Igrale su hrabro izabranice Uroša Bregara i održavale egal sa favorizovanim Dankinjama. Odlično su igrale gošće u odbrani, brzo su se vraćale na svoju polovinu i dobrom kretnjom terale su domaćina na greške. Odolevale su Srpkinje i na 15 minuta do kraja imale su i gol prednosti. Na golu Srbije briljirala je Marija Čolić. Iako je realizacija u napadu bila slabija, naše igračice su uspevale da izbore sedmerce koje je u pogotke pretvarala Marija Laništanin. Neverovatno su igrale mlade Srpkinje i konstantno imale ili gol više ili egal. Dankinje su do prvog vođstva došle tek u 54. minutu, ali su ga na iskustvo održale i na jedvite jade upisale bodove. Najbolja igračica susreta bila je Ema Fris.

U drugom meču grupe E Rumunija je očekivano savladala Čile sa 44:19. Srpkinje će u nedelju ponovo na teren, a protivnik će biti Rumunija. Meč se igra od 18 časova.

V. Gvozdenović

Danska - Srbija 25:21 (10:12)

HERNING: Arena Jiske Bank Boksen, gledalaca: 5000. Sudije: I. Kovaljuk i A. Kovaljuk. Sedmerci: Danska 8 (6), Srbija 7(7). Isključenja: Danska 2, Srbija 14 minuta.

DANSKA: Toft 1 (3 odbrane), S. Iversen 2, Hageso 1, Ostergard 2, Hansen, Hejndal 1, Haugsted 1, Rejnhart (2 odbrane), Jorgensen 5 (3), Jensen 3, Burgard, Petersen 2 (1), Hojlund 2, Fris 5 (2), R. Iversen 2, Halilčević, Skalione.

SRBIJA: Radosavljević 5, Veličković, Majkić, Vukajlović, Laništanin 5 (5), Nuković, Janjušević 3, Jovović 5 (2), Stamenić, Kubina, Lovrić 1, Bojičić, Radević, Lazić 1, Milojević 1, Čolić (10 odbrana).

RUKOMETAŠICE SRBIJE PORAŽENE OD JAPANA: Greške skupo koštale

25.11.2023. 15:35 16:30