RUKOMETAŠI VOJVODINE PONOVO NA POBEDNIČKOM KOLOSEKU: Vranjanci lak plen

17.11.2023. 20:27 20:38

Rukometaši Vojvodine pobedom nad Vranjem 36:23 (19:11) vratili su se na pobednički kolosek i u dobroj atmosferi očekuju okršaj sa La Riohom u Španiji u meču četvrtog kola Lige Evrope.

U duelu sa šampionom Srbije Vranjanci se nisu mnogo pitali i očekivano morali su da čestitaju crveno-belima na pobedi. Zbog radova u hali na Slanoj bari Voša je duel sa Vranjem odigrala u Vrbasu.

Vojvodina je igrala solidno na početku susreta. Luka Rogan i Boris Puhovski su bili zaduženi za postizanje golova, a na golu se istakao Andrej Trnavac. Ipak, Vranjanci su se pokazali kao „tvrd orah“ i nisu dozvolili Voši da se rezultatski odlepe. Na golu Vranja briljirao je Mladen Španjević i pomogao je ekipi da održava egal. Pred kraj prvog poluvremena Novosađani su ubacili u višu brzinu, pa su nakon 23 minuta imali pet golova prednosti (8:13).

U nastavku desio se očekivan scenario. Zaigrali su Novosađani bolje i postepeno su uvećavali prednost. Budili su se Vranjanci na trenutke, ali im nije bilo spasa. Dvocifrena razlika dala je luksuz strategu Vojvodine Borisu Rojeviću da podeli minutažu, pa se kao i protiv Jugovića većina igrača upisala u listu strelaca. Crveno-beli su uspešno održavali vođstvo i upisali su novu ubedljivu pobedu u domaćem šampionatu.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Vranje 36:23 (19:11)
VRBAS: CFK ,,Drago Jovović", gledalaca: 200. Sudije: Pandžić (Zrenjanin) i Mošorinski (Novi Sad). Sedmerci: Vojvodina 6 (5), Vranje 2 (2). Isključenja: Vojvodina 4, Vranje 8 minuta.
VOJVODINA: Lučin (3 odbrane), Šijan, Vorkapić 1 (1), Vukovljak, Aziz 1, Ratković, Trnavac (11 odbrana), Milenković 6, Sunajko 3, Pušica 1, Rađenović, Pešić 3, Tomić 2, Rogan 3, Golubovuć 7, Puhovski 9 (4).
VRANJE: Gašić (1 odbrana), Denković, Rakić 1, Stevanović, Vasić, Popović, Pavlović 8, Španjević (12 odbrana, 1 sedmerac), Čolović 4, Stevović, Stanojković, Radivojević 1, Čekić 2, Medić 3, Damjanović, Maksić 4 (2).