RUKOMETAŠI VOJVODINE PORAŽENI OD LA RIOHE U LIGI EVROPE: Remi izmakao za dlaku

14.11.2023. 21:05 21:17
Izvor: Dnevnik (R. Hadžić)

Vojvodina - La Rioha 24:25 (12:12)

Novosadski rukometaši pretrpeli su prvi poraz u tekućoj sezoni. Sjajnom igrom španska La Rioha savladala je sa 25:24 četu Borisa Rojevića u Novom Sadu u Ligi Evrope i tako ih sprečila da već posle tri utakmice obezbede plasman u narednu fazu takmičenja.

U uvodnim minutima obe ekipe su igrale grubo u odbrani na ivici isključenja. Korpulentni golman gostiju Mohamed Ali dobro je startovao meč i upisao nekoliko intervencija. S druge strane na visini zadatka bio je i čuvar mreže srpskog šampiona Fran Lučin. Prekaljeni as u redovima Voše Boris Puhovski igrao je sjajno u prvom poluvremenu i vukao je konce u napadu. Na sredini prvog dela La Rioha je imala minimalnu prednost (5:6). Novosađane je zadesio peh u 20. minutu kada se povredio desni bek Milan Milić. Povremeni reprezentativac Srbije je nakon šuta nezgodno doskočio i povredio koleno. Usledili su napadi Vojvodine koji su se sporo razvijali, lopta je sporo kružila, ali je ipak nalazila put do gola gostiju. Do odlaska na odmor Novosađani su pretežno igrali sa igračem manje zbog učestalih isključenja.

Pobeda mogla mnogo da donese

Strateg Vojvodine Boris Rojević istakao je da ne treba praviti paniku, ali da ostaje žal za propuštenom šansom. - Nismo imali sreće, ali svaka čast za momke i za borbu. Bilo nam je veoma teško da bez Gregora Ocvirka i Milana Milića pobedimo ekipu kakva je La Rioha. Ne smemo sada da izgubimo samopouzdanje moramo da nastavimo sa radom i nadam se da ćemo se Špancima revanširati za nedelju dana - jasan je trofejni stručnjak.

Golovima Vošinog pivota Živana Pešića i desnog krila Vukašina Vorkapića počelo je drugo poluvreme. Crveno-beli su imali pad u igri i mučili su se sa na obe strane terena, ali najviše problema zadavala je loša realizacija u napadu, pa su u 15 minuta domaći postigli svega tri pogotka. Nakon 45 minuta igre gosti su imali tri gola prednosti (15:18). Ipak, probudili su se domaći i sa tri gola došli do egala. Imali su Španci spreman odgovor i brzo su se vratili u vođstvo. Posle neverovatno uzbudljive završnice Španci su na iskustvo, ali i uz malo sreće upisali dva boda.

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 2000. Sudije: Kristian Han i David Han (Nemačka). Sedmerci: Vojvodina 4 (2), La Rioha 5 (4). Isključenja: Vojvodina 12, La Rioha 2 minuta.

VOJVODINA: Lučin (6 odbrana, 1 sedmerac), Šijan, Vorkapić 4 (3), Milić 1, Vukovljak, Aziz 5, Ratković, Trnavac (3 odbrane), Milenković, Sunajko, Pušica, Pešić 1, Tomić 2, Rogan 3, Golubović 3, Puhovski 5.

LA RIOHA: Soler 5, Presiado 3, Fernandez 2, Alveš, Zaja, Tua 2, Urios 2, Ortiz 2, Palasiks, D. Kadarso, Palomino 2, E. Kadarso 7 (4), Ali (12 odbrana, 1 sedmerac).

V. Gvozdenović

NA SLANOJ BARI RUKOMETNI SPEKTAKL (18.45) Pobeda Vojvodine nad Špancima osigurava drugi krug

14.11.2023. 10:23 10:26
PRED VOJVODINOM U UTORAK VAŽAN DUEL S RUKOMETAŠIMA LA RIOHE U LIGI EVROPE: Veliki motiv za borbu sa Špancima

12.11.2023. 14:49 14:52
RUKOMETAŠICE VOJVODINE POKLEKLE PROTIV MLADOSTI U SUPERLIGI SRBIJE: Todorovski nije mogla sama

11.11.2023. 17:07 17:09