MEČ UŽIVO Lajpcig dobio MEČ ZA SRČKU ZVEZDA ISPALA IZ LIGE ŠAMPIONA, SLEDI BORBA ZA LIGU EVROPE

07.11.2023. 21:20 23:11
Izvor: Dnevnik.rs

Crvena zvezda je porazom od Lajpciga ispala iz Lige šampiona, ali joj predstoji borba za Ligu Evrope sa Jang bojsom. Dobra vest crveno-belima stiže iz Mančestera, gde je domaćin sa 3:0 savladao švajcarski tim.

Odigrano je kompletno 4. kolo u grupama E, F, G i H Lige šampiona.

U derbiju večeri Milan je savladao Pari Sen Žermen sa 2:1 posle preokreta.

Atletiko je deklasirao Seltik sa 6:0.

Gejlor Kanga strelac je prvog i jedinog pogotka za Crvenu zvezdu, iako je gol zvanično pripisan Henrihsu. On je pogodak postigao u 82. minutu meča, pošto je igrač Lajpciga Openda kaznio je napadačku igru Zvezde u 77. minutu utakmice.

Kao što to obično biva, na seriju promašenih udaraca Zvezde stigla je jedna uspešna akcija. Navijači Zvezde ne odustaju od podrške po jakoj kiši i sve hladnijem vremenu.

Na početku drugog poluvremena Zvezdin golman spasao je dva puta gol.

Zvezda je pojačala tempo i ima više napada na gol Lajpciga, ali to za sada znači samo više propuštenih šansi.

U prvom poluvremenu Lajpcig je spektakularnim golom Ćavija Simonsa u osmom minutu poveo sa 1:0. Crvena zvezda je pojačala pritisak i preselila loptu na polovinu Lajpciga, ali se igra na ivici noža obila o glavu, pošto je klupa Crvene zvezde dobila crveni karton zbog sukoba s igračem Lajpciga.

Veliku priliku na polovini prvog poluvremena imala je ekipa Crvene zvezde, kada je Ivanić uklizao u šesnaesterac, ali je golman Lajpciga uspeo da u poslednjem trenutku spase gotovo siguran gol. U produžetku regularnog dela Lajpcig nije iskoristio još jednu šansu.

Stadion “Rajko Mitić”

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Dragović, Rodić, Điga, Kanga, Hvang, Ivanić, Bukari, Lučić, Mijailović, Kraso

LAJPCIG: Lasvič, Raum, Lukeba, Simakan, Henrihs, Forsberg, Šlager, Haidara, Simons, Openda, Šeško

Navijači Crvene zvezde na visini su zadatka.

Nakon poraza pred dve nedelje u Nemačkoj (1:3), vreme je za novi okršaj Crvene zvezde i Lajpciga. Šampion Srbije je u potrazi za prvom pobedom ove sezone na evropskoj sceni, a priliku da to učinima ima pred svojim navijačima i prepunom "Marakanom".

Utakmicu iz svečane lože prati i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

A post shared by Sport Klub (@sport.klub)

A post shared by 192.RS (@192_rs)

LOŠE JE POČELO Pao gol u 8. minutu ZVEZDA-LAJPCIG 0:1 NAVIJAČI 12. IGRAČ (FOTO, VIDEO)

07.11.2023. 19:59 21:19