23°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

МЕЧ УЖИВО Лајпциг добио МЕЧ ЗА СРЧКУ ЗВЕЗДА ИСПАЛА ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА, СЛЕДИ БОРБА ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ

07.11.2023. 21:20 23:11
Извор: Dnevnik.rs

Црвена звезда је поразом од Лајпцига испала из Лиге шампиона, али јој предстоји борба за Лигу Европе са Јанг бојсом. Добра вест црвено-белима стиже из Манчестера, где је домаћин са 3:0 савладао швајцарски тим.

Одиграно је комплетно 4. коло у групама Е, Ф, Г и Х Лиге шампиона.

У дербију вечери Милан је савладао Пари Сен Жермен са 2:1 после преокрета.

Атлетико је декласирао Селтик са 6:0.

Гејлор Канга стрелац је првог и јединог поготка за Црвену звезду, иако је гол званично приписан Хенрихсу. Он је погодак постигао у 82. минуту меча, пошто је играч Лајпцига Опенда казнио је нападачку игру Звезде у 77. минуту утакмице.

Као што то обично бива, на серију промашених удараца Звезде стигла је једна успешна акција. Навијачи Звезде не одустају од подршке по јакој киши и све хладнијем времену.

На почетку другог полувремена Звездин голман спасао је два пута гол.

Звезда је појачала темпо и има више напада на гол Лајпцига, али то за сада значи само више пропуштених шанси.

У првом полувремену Лајпциг је спектакуларним голом Ћавија Симонса у осмом минуту повео са 1:0. Црвена звезда је појачала притисак и преселила лопту на половину Лајпцига, али се игра на ивици ножа обила о главу, пошто је клупа Црвене звезде добила црвени картон због сукоба с играчем Лајпцига.

Велику прилику на половини првог полувремена имала је екипа Црвене звезде, када је Иванић уклизао у шеснаестерац, али је голман Лајпцига успео да у последњем тренутку спасе готово сигуран гол. У продужетку регуларног дела Лајпциг није искористио још једну шансу.

Стадион “Рајко Митић”

Судија: Данијеле Орсато (Италија)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Драговић, Родић, Ђига, Канга, Хванг, Иванић, Букари, Лучић, Мијаиловић, Красо

ЛАЈПЦИГ: Ласвич, Раум, Лукеба, Симакан, Хенрихс, Форсберг, Шлагер, Хаидара, Симонс, Опенда, Шешко

Навијачи Црвене звезде на висини су задатка.

Након пораза пред две недеље у Немачкој (1:3), време је за нови окршај Црвене звезде и Лајпцига. Шампион Србије је у потрази за првом победом ове сезоне на европској сцени, а прилику да то учинима има пред својим навијачима и препуном "Мараканом".

Утакмицу из свечане ложе прати и председник Србије Александар Вучић.

ЛОШЕ ЈЕ ПОЧЕЛО Пао гол у 8. минуту ЗВЕЗДА-ЛАЈПЦИГ 0:1 НАВИЈАЧИ 12. ИГРАЧ (ФОТО, ВИДЕО)

07.11.2023. 19:59 21:19