HORHE MARTIN POBEDIO U SPRINT TRCI U OKVIRU VELIKE NAGRADE INDONEZIJE U MOTOCIKLIZMU: Španac "preskočio" Banjaju u generalnom plasmanu (Video)

14.10.2023. 14:53 14:59
Izvor: Instagram

Vozač Pramak Dukatija Horhe Martin pobedio je u sprint-trci u okviru Velike nagrade Indonezije u Moto PG-iju u svetskom šampionatu u motociklizmu.

Španac je na stazi Mandalika krenuo sa šeste pozicije i trijumfovao posle 13 krugova, dodao novih 12 poena i izbio na prvo mesto u generalnom plasmanu vozača. Martin sada ima 328 poena, sedam više od aktuelnog šampiona Frančeska Banjaje (321), koji je u ovoj trci završio kao osmi. Italijan na fabričkom Dukatiju doživeo je dramatičan pad forme u drugom delu sezone, na treningu je bio 13, ali je stigao do osme pozicije na kraju sprinta, što je bilo dovoljno za dva boda. Inače Banjaja je u jenom trenutku u šampionatu imao 50 bodova prednosti u generalnom plasmanu.

Drugi u sprint trci je bio Luka Marini, koji je nešto ranije osvojio pol-poziciju i Marko Beceki, treći u generalnom plasmanu sa 272 poena. Inače, Beceki je prošle nedelje doživeo prelom ključne kosti. Među 10 najboljih u sprintu završili su Maverik Vinjales, Fabio Kvartararo, Dabio Di Đanantonio, Enea Bastijanini, Frančesko Banjaja, Džek Miler i Migel Oliveira. Inače, Dukati je osigurao četvrtu uzastopnu titulu u konkurenciji konstruktora.

Sprint je obeležio i incident između četvrtog i petog u generalnom plasmanu. Bred Binder (201 bod) imao je sreće da prođe bez povreda kada ga je na njega naleteo Aleš Espargaro (171) u ranoj fazi trke.

Trka za Veliku nagradu Indonezije u Moto GP-iju vozi se u sutra od 8.55.