25°C
21.09.2024.
117.062
104.8191

ХОРХЕ МАРТИН ПОБЕДИО У СПРИНТ ТРЦИ У ОКВИРУ ВЕЛИКЕ НАГРАДЕ ИНДОНЕЗИЈЕ У МОТОЦИКЛИЗМУ: Шпанац "прескочио" Бањају у генералном пласману (Видео)

14.10.2023. 14:53 14:59
Извор: Инстаграм

Возач Прамак Дукатија Хорхе Мартин победио је у спринт-трци у оквиру Велике награде Индонезије у Мото ПГ-ију у светском шампионату у мотоциклизму.

Шпанац је на стази Мандалика кренуо са шесте позиције и тријумфовао после 13 кругова, додао нових 12 поена и избио на прво место у генералном пласману возача. Мартин сада има 328 поена, седам више од актуелног шампиона Франческа Бањаје (321), који је у овој трци завршио као осми. Италијан на фабричком Дукатију доживео је драматичан пад форме у другом делу сезоне, на тренингу је био 13, али је стигао до осме позиције на крају спринта, што је било довољно за два бода. Иначе Бањаја је у јеном тренутку у шампионату имао 50 бодова предности у генералном пласману.

Други у спринт трци је био Лука Марини, који је нешто раније освојио пол-позицију и Марко Бецеки, трећи у генералном пласману са 272 поена. Иначе, Бецеки је прошле недеље доживео прелом кључне кости. Међу 10 најбољих у спринту завршили су Маверик Вињалес, Фабио Квартараро, Дабио Ди Ђанантонио, Енеа Бастијанини, Франческо Бањаја, Џек Милер и Мигел Оливеира. Иначе, Дукати је осигурао четврту узастопну титулу у конкуренцији конструктора.

Спринт је обележио и инцидент између четвртог и петог у генералном пласману. Бред Биндер (201 бод) имао је среће да прође без повреда када га је на њега налетео Алеш Еспаргаро (171) у раној фази трке.

Трка за Велику награду Индонезије у Мото ГП-ију вози се у сутра од 8.55.