Rukometaši VOJVODINE slavili protiv DINAMA u prvom kolu SUPERLIGE SRBIJE

13.09.2023. 20:20 20:23

Rukometaši Vojvodine savladali su Dinamo iz Pančeva u poslednjem meču prvog kola Superlige Srbije sa 27:21. Izabranici Borisa Rojevića su imali nekoliko loših minuta, ali su pokazali kvalitet i došli do pobede protiv nezgodnih gostiju iz Banata.

Obe ekipe su žustro startovale i bilo je očigledno da su se igrači oba tabora uželeli takmičarskog rukometa. Golmani Fran Lučin (Vojvodina) i Nikola Ćirković (Dinamo) bili su glavni akteri u uvodni minutima i odbranama su dizali moral svojim saigračima. Novosađani su se mučili sa realizacijom napada, ali su ipak nekako nalazili put do gola gostiju. Domaći su se brzo konsolidovali, Lučin je imao nekoliko vezanih odbrana, pa je nakon 13 minuta igre Voša vodila sa (6:3). Sjajno su aktuelni šampioni igrali u odbrani i primoravali goste da završavaju akcije uz podignutu ruku sudija. U finišu prvog poluvremena debitantske minute na golu Vojvodine upisao je Andrej Trnavac i odmah odbranio sedmerac. Vojvodina u ovom susretu nije mogla da računa na kapitena Miljana Vukovljaka zbog povrede.

U nastavku susreta Novosađani su do golova dolazili preko Vukašina Vorkapića sa linije sedam metara koji je briljirao tokom celog meča. Gosti se nisu predavali iako su konstantno gubili, ali nisu dozvolili Voši da se rezultatski odlepi. Novinar Radio televizije Vojvodine Rade Macet rekao je da očekuje sjajnu sezonu od novog golmana Novosađana Andreja Trnavca, a sudeći po intervencijama na debiju, nije pogrešio. Nakon 50 minuta Vojvodina je imala pet golova više od Pančevaca (21:16). U finišu meča Novosađani su igrali pribrano iako su gosti pretili i tako su upisali prve bodove u novoj sezoni. Najbolji akter utakmice bio je čuvar mreže domaćina Andrej Trnavac.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Dinamo 27:21 (14:12)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 230. Sudije: M. Jevtić i Đ. Jevtić (Lazarevac). Sedmerci: Vojvodina 7 (4), Dinamo 3 (2). Isključenja: Vojvodina 8, Dinamo minuta 10.

VOJVODINA: Lučin (5 odbrana), Vorkapić 8 (4), Milić 3, Ocvirk 1, Aziz, Trnavac (7 odbranaš, 1 sedmerac), Milenković, Sunajko 4, Pušica, Rađenović, Pešić 1, Tomić, Rogan 3, Golubović 1, Puhovski 5, Šuiref.

DINAMO: Ćirović (11 odbrana, 2 sedmerca), Dornjei 3, Bekić, Bogdanović 1, Perović 4, Čelica 1, Jevremović, Novaković 3, Čabrilo 4, Stamatović, Marjanović, Trabelsi, Kostadinović, Jojkić, Jezdimirović, Ilić 5 (2).