117.0275
107.7403

Рукометаши ВОЈВОДИНЕ славили против ДИНАМА у првом колу СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ

13.09.2023. 20:20 20:23

Рукометаши Војводине савладали су Динамо из Панчева у последњем мечу првог кола Суперлиге Србије са 27:21. Изабраници Бориса Ројевића су имали неколико лоших минута, али су показали квалитет и дошли до победе против незгодних гостију из Баната.

Обе екипе су жустро стартовале и било је очигледно да су се играчи оба табора ужелели такмичарског рукомета. Голмани Фран Лучин (Војводина) и Никола Ћирковић (Динамо) били су главни актери у уводни минутима и одбранама су дизали морал својим саиграчима. Новосађани су се мучили са реализацијом напада, али су ипак некако налазили пут до гола гостију. Домаћи су се брзо консолидовали, Лучин је имао неколико везаних одбрана, па је након 13 минута игре Воша водила са (6:3). Сјајно су актуелни шампиони играли у одбрани и приморавали госте да завршавају акције уз подигнуту руку судија. У финишу првог полувремена дебитантске минуте на голу Војводине уписао је Андреј Трнавац и одмах одбранио седмерац. Војводина у овом сусрету није могла да рачуна на капитена Миљана Вуковљака због повреде.

У наставку сусрета Новосађани су до голова долазили преко Вукашина Воркапића са линије седам метара који је бриљирао током целог меча. Гости се нису предавали иако су константно губили, али нису дозволили Воши да се резултатски одлепи. Новинар Радио телевизије Војводине Раде Мацет рекао је да очекује сјајну сезону од новог голмана Новосађана Андреја Трнавца, а судећи по интервенцијама на дебију, није погрешио. Након 50 минута Војводина је имала пет голова више од Панчеваца (21:16). У финишу меча Новосађани су играли прибрано иако су гости претили и тако су уписали прве бодове у новој сезони. Најбољи актер утакмице био је чувар мреже домаћина Андреј Трнавац.

В. Гвозденовић

Војводина - Динамо 27:21 (14:12)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 230. Судије: М. Јевтић и Ђ. Јевтић (Лазаревац). Седмерци: Војводина 7 (4), Динамо 3 (2). Искључења: Војводина 8, Динамо минута 10.

ВОЈВОДИНА: Лучин (5 одбрана), Воркапић 8 (4), Милић 3, Оцвирк 1, Азиз, Трнавац (7 одбранаш, 1 седмерац), Миленковић, Сунајко 4, Пушица, Рађеновић, Пешић 1, Томић, Роган 3, Голубовић 1, Пуховски 5, Шуиреф.

ДИНАМО: Ћировић (11 одбрана, 2 седмерца), Дорњеи 3, Бекић, Богдановић 1, Перовић 4, Челица 1, Јевремовић, Новаковић 3, Чабрило 4, Стаматовић, Марјановић, Трабелси, Костадиновић, Јојкић, Јездимировић, Илић 5 (2).