MEĐUOPŠTINSKA LIGA SREM – ISTOK: Vrdničani lako s fenjerašem

10.05.2023. 17:16 17:18

Rudar - Sremac (D) 5:1 (4:0)

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 150, sudija Brkić (Inđija). Strelci: Dubravac u 6. 25. 39. 43. i 76. za Rudar, a Radojev u 65. minutu za Sremac.

RUDAR: Jovanović 7, Vuletić 7, Popović 7, Krčić 7, Višnjovski 7, Milan Lužajić 7 (Gavrilović), Rutić 6 (Gvoka), Bevc 6(Gavrić), Puzić 6 (Krstić), Pardovicki 7.

SREMAC: Vukmirović 7, Oluić 6, Klevernić 6, Popović 6, Spasojević 6, Vukajlović 6, T. Ašćerić 7, Škorić 6, Balaban 7,  Z. Ašćerić 7, Radojev 6 (Čestić 7).

Meč je zasluženo pripao domaćinima. Da su Vrdničani bili malo precizniji domaćini su mogli slaviti duplo većim rezultatom.

I. Sretić

Ljukovo - Napredak (Ž) 1:1 (0:1)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 100, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: Makarić u 67. za Ljukovo, a P. Majstorović u 25. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Vuković, Cvijanović (Ljukovo), P. Majstorović, Mandić (Napredak).

LJUKOVO: Sladić, Blanuša, Z. Čučković, Makarić, Novaković (Vuković), Radić, M. Čučković, Cvijanović (Zorić), Vidović, Mačak.

NAPREDAK: Krnić, Knežević, Kozlina, Đurđević, P. Majstorović, Mandić, Božić, Ljubinković, Mijailović, Vujević, Topić.

Imali su domaćini još povoljnih šansi, i u prvom poluvremenu i u nastavku. Jednostavno domaći napadači, su bili neprecizni. Zato su gosti odneli veliki bod.

N. Trkulja

Kameni - Polet (NK) 2:1 (0:0)

AŠANJA: Igralište Kamenog, gledalaca 150, sudija Kavgić (Ruma). Strelci: Čavić u 74. i Yanović u 86. (iz penala) za Kameni, a Lazić u 77. minutu za Polet. Žuti kartoni: Nović, Mitrović (Polet).

KAMENI: Bantić, Pilipović, Vujčić, Radovanović (Milutinović), Vasić (Asani), Sali (Vukašinović), Vudragović (Čavić), Bežanović (Straživuk), Knežević, Yanović, Jovanović.

POLET: Blagojević, Šarović, Mitrović, Nikolić, M. Savić, Jović, Nović, Nestorović, Đorđević, Marković, Lazić.

Favorizovani gosti nisu ostvarili planiranu pobedu.Domaći sastav celu utakmicu je igrao napadački i plod takve igre je pobeda.

D. R.

Mladost (B) -Graničar (O) 3:0 (1:0)

BUĐANOVCI: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija Skakavac (Ruma). Strelci: Đurđević u 35. i 57. i Jokić u 54.  minutu. Žuti kartoni: Čekić (Mladost), Praljić, Jakovljević (Graničar).

MLADOST: Milošević, V. Jugović, Čalmić, Jovanović, Čekić, Stjepanović, Jokić (Isailoski), Stojićević (Košutić), Đurđević, tomić (Lilić), Dukić (Lalić).

GRANIČAR: Samardžić, Dražić, Draganović, Kurteš, Novaković, Đuran, Praljić, Devrnja, Jakovljević, Crnković (Diklić), Komazec, Mandarić,

Domaćini su  nadigrali goste i to posebno u drugom poluvremenu. Prvo su promašili nekoliko gol šansi, a onda postigli tri gola.

R. Košutić

Fruškogorac - Krušedol 1:0 (1:0)

KRČEDIN: Igralište Fruškogorca, gledalaca 150, sudija Despotović (Ogar). Strelac: Krstović u 40. minutu.

FRUŠKOGORAC: M. Vučić, Mesarović, Dimitrijević, Jovanov, Pašić, Trtica, Krstović, Marinković, Đorđević, Trtica, Filipović (Đermacki), Grković.

KRUŠEDOL: Bagaš, Petrović, Jelković, Distl, Karas, Klajić, M. Curković, Radaković, Radulović, Grubješić, Kulja (Marčetić).  Krčedinci su bili bolji taman za gol Krstovića. On je iskoriostio smušenost u gostujućoj odbrani. Marinković je ubacio loptu u kazneni prpostor gostiju. Krstović je izbio je sam ispred golmana Bagaša i potom ga je lako matirao sa nekih desetak metara.

R. Ranitović

ČSK - Polet (N) 2:0 (1:0)

ČORTANOVCI: Igralište ČSK-a, gledalaca 150, sudija Spremić (Irig).Strelci: Matoš u 13. i Lang u 62. minutu. Žuti kartoni: Mirković (ČSK).

ČSK: Tuvedžić, Mirković, D. Subotin, Popović, Mirosavljević, N. Subotin, Stamenković, Dragičević, Matoš, Terzić, Lang (P. Subotin).

POLET: Veljiović (Cvijanović), D. Petrović, Vukosavljević, Stojanović (Bojić), Gemeri (Blagojević), Jovanović (Škara), Radović, Vidić, Obrenović (Stevanović), Perić.

U prvom poluvremenu gledaoci su mogli da vide zanimljivu igru. Bilo je i šansi na obe strane. I u nastavku domaćini imaju mnogo prilika, ali su samo još jednom pogodili mrežu.

P. P. Stančev

Hajduk (Š) - Car Uroš 4:0 (2:0)

ŠIMANOVCI: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija Đurić (Inđija).Strelci: Savić u 8. i 20, V. Petrović u 54. i Tomić 65. minutu.

HAJDUK: Uzelac, M. Petrović (Predragović), Tomić, Vojkić, Belić, Nikolić, Vidakov, Vasiljević, Bosančić, Savić (Lemajić), V. Petrović (Glavonić).

CAR UROŠ: Glišić, Rodić, Bojić, Gostović, Popović, Mladenović, Brkljača, Papović, Vukmirović, Herman, Keravica.

I, pored toga što nisu slavili gostujući igrači nisu se igrom obrukali protiv mnogo boljeg rivala.A, domaćini su propustili nekoliko lepih prilika za gol. Samo je Bosančić prokockao tri zicera.

D. Dragojević

LJUKOVO: Ljukovo - Napredak (Ž) 1:1, ČORTANOVCI: ČSK - Polet (N) 2:0, BUĐANOVCI: Mladost - Graničar (O) 3:0, KRČEDIN: Fruškogorac -Krušedol 1:0, ŠIMANOVCI: Hajduk - Car Uroš 4:0, VRDNIK: Rudar - Sremac (D) 5:1, AŠANJA: Kameni - Polet (NK) 2:1.

1. Polet (NK)    22     17     3      2      77:22        54

2. Krušedol      22     15     3      4      51:17        48

3. Kameni  22     13     3      6      49:30        42

4. ČSK       22     12     3      7      53:28        39

5. Polet (N)      22     11     3      8      40:23        36

6. Mladost (B)   22     11     0      11     61:38        33

7. Fruškogo.     22     8      6      8      36:27        30

8. Hajduk (Š)    22     8      4      10     49:34        28