108.1722

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СРЕМ – ИСТОК: Врдничани лако с фењерашем

10.05.2023. 17:16 17:18

Рудар - Сремац (Д) 5:1 (4:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 150, судија Бркић (Инђија). Стрелци: Дубравац у 6. 25. 39. 43. и 76. за Рудар, а Радојев у 65. минуту за Сремац.

РУДАР: Јовановић 7, Вулетић 7, Поповић 7, Крчић 7, Вишњовски 7, Милан Лужајић 7 (Гавриловић), Рутић 6 (Гвока), Бевц 6(Гаврић), Пузић 6 (Крстић), Пардовицки 7.

СРЕМАЦ: Вукмировић 7, Олуић 6, Клевернић 6, Поповић 6, Спасојевић 6, Вукајловић 6, Т. Ашћерић 7, Шкорић 6, Балабан 7,  З. Ашћерић 7, Радојев 6 (Честић 7).

Меч је заслужено припао домаћинима. Да су Врдничани били мало прецизнији домаћини су могли славити дупло већим резултатом.

И. Сретић

Љуково - Напредак (Ж) 1:1 (0:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Макарић у 67. за Љуково, а П. Мајсторовић у 25. минуту за Напредак. Жути картони: Вуковић, Цвијановић (Љуково), П. Мајсторовић, Мандић (Напредак).

ЉУКОВО: Сладић, Блануша, З. Чучковић, Макарић, Новаковић (Вуковић), Радић, М. Чучковић, Цвијановић (Зорић), Видовић, Мачак.

НАПРЕДАК: Крнић, Кнежевић, Козлина, Ђурђевић, П. Мајсторовић, Мандић, Божић, Љубинковић, Мијаиловић, Вујевић, Топић.

Имали су домаћини још повољних шанси, и у првом полувремену и у наставку. Једноставно домаћи нападачи, су били непрецизни. Зато су гости однели велики бод.

Н. Тркуља

Камени - Полет (НК) 2:1 (0:0)

АШАЊА: Игралиште Каменог, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Чавић у 74. и Yanović у 86. (из пенала) за Камени, а Лазић у 77. минуту за Полет. Жути картони: Новић, Митровић (Полет).

КАМЕНИ: Бантић, Пилиповић, Вујчић, Радовановић (Милутиновић), Васић (Асани), Сали (Вукашиновић), Вудраговић (Чавић), Бежановић (Страживук), Кнежевић, Yanović, Јовановић.

ПОЛЕТ: Благојевић, Шаровић, Митровић, Николић, М. Савић, Јовић, Новић, Несторовић, Ђорђевић, Марковић, Лазић.

Фаворизовани гости нису остварили планирану победу.Домаћи састав целу утакмицу је играо нападачки и плод такве игре је победа.

Д. Р.

Младост (Б) -Граничар (О) 3:0 (1:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Ђурђевић у 35. и 57. и Јокић у 54.  минуту. Жути картони: Чекић (Младост), Праљић, Јаковљевић (Граничар).

МЛАДОСТ: Милошевић, В. Југовић, Чалмић, Јовановић, Чекић, Стјепановић, Јокић (Исаилоски), Стојићевић (Кошутић), Ђурђевић, томић (Лилић), Дукић (Лалић).

ГРАНИЧАР: Самарџић, Дражић, Драгановић, Куртеш, Новаковић, Ђуран, Праљић, Деврња, Јаковљевић, Црнковић (Диклић), Комазец, Мандарић,

Домаћини су  надиграли госте и то посебно у другом полувремену. Прво су промашили неколико гол шанси, а онда постигли три гола.

Р. Кошутић

Фрушкогорац - Крушедол 1:0 (1:0)

КРЧЕДИН: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Деспотовић (Огар). Стрелац: Крстовић у 40. минуту.

ФРУШКОГОРАЦ: М. Вучић, Месаровић, Димитријевић, Јованов, Пашић, Тртица, Крстовић, Маринковић, Ђорђевић, Тртица, Филиповић (Ђермацки), Грковић.

КРУШЕДОЛ: Багаш, Петровић, Јелковић, Дистл, Карас, Клајић, М. Цурковић, Радаковић, Радуловић, Грубјешић, Куља (Марчетић).  Крчединци су били бољи таман за гол Крстовића. Он је искориостио смушеност у гостујућој одбрани. Маринковић је убацио лопту у казнени прпостор гостију. Крстовић је избио је сам испред голмана Багаша и потом га је лако матирао са неких десетак метара.

Р. Ранитовић

ЧСК - Полет (Н) 2:0 (1:0)

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, гледалаца 150, судија Спремић (Ириг).Стрелци: Матош у 13. и Ланг у 62. минуту. Жути картони: Мирковић (ЧСК).

ЧСК: Тувеџић, Мирковић, Д. Суботин, Поповић, Миросављевић, Н. Суботин, Стаменковић, Драгичевић, Матош, Терзић, Ланг (П. Суботин).

ПОЛЕТ: Вељиовић (Цвијановић), Д. Петровић, Вукосављевић, Стојановић (Бојић), Гемери (Благојевић), Јовановић (Шкара), Радовић, Видић, Обреновић (Стевановић), Перић.

У првом полувремену гледаоци су могли да виде занимљиву игру. Било је и шанси на обе стране. И у наставку домаћини имају много прилика, али су само још једном погодили мрежу.

П. П. Станчев

Хајдук (Ш) - Цар Урош 4:0 (2:0)

ШИМАНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Савић у 8. и 20, В. Петровић у 54. и Томић 65. минуту.

ХАЈДУК: Узелац, М. Петровић (Предраговић), Томић, Војкић, Белић, Николић, Видаков, Васиљевић, Босанчић, Савић (Лемајић), В. Петровић (Главонић).

ЦАР УРОШ: Глишић, Родић, Бојић, Гостовић, Поповић, Младеновић, Бркљача, Паповић, Вукмировић, Херман, Керавица.

И, поред тога што нису славили гостујући играчи нису се игром обрукали против много бољег ривала.А, домаћини су пропустили неколико лепих прилика за гол. Само је Босанчић прокоцкао три зицера.

Д. Драгојевић

ЉУКОВО: Љуково - Напредак (Ж) 1:1, ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК - Полет (Н) 2:0, БУЂАНОВЦИ: Младост - Граничар (О) 3:0, КРЧЕДИН: Фрушкогорац -Крушедол 1:0, ШИМАНОВЦИ: Хајдук - Цар Урош 4:0, ВРДНИК: Рудар - Сремац (Д) 5:1, АШАЊА: Камени - Полет (НК) 2:1.

1. Полет (НК)    22     17     3      2      77:22        54

2. Крушедол      22     15     3      4      51:17        48

3. Камени  22     13     3      6      49:30        42

4. ЧСК       22     12     3      7      53:28        39

5. Полет (Н)      22     11     3      8      40:23        36

6. Младост (Б)   22     11     0      11     61:38        33

7. Фрушкого.     22     8      6      8      36:27        30

8. Хајдук (Ш)    22     8      4      10     49:34        28