OPŠTINSKA LIGA BAČKA PALANKA Preokret  sa igračem manje

09.11.2022. 12:17 12:19

Bačka (D) - Krivanj 1:4 (1:0)

DESPOTOVO: Igralište Bačke, gledalaca 120, sudija Bosnić (Bačka Palanka). Strelci: Santrač u 40. za Bačku, a Karačonji u 57, 77. i 87. i Haška u 67. minutu  za Krivanj. Žuti kartoni: Maletin, J. Budić, Milić, Santrač, Šimun (Bačka), M. Streharski (Krivanj). Crveni karton: Aleksić  (Krivanj).

BAČKA: G. Ćulibrk, Milić, Lakić, Maletin, J. Budić, Grujić, Kapetanov, Vukosav (Popin), Šimun, Santrač, Gajić (Paroški).

KRIVANJ: Nađ, Aleksić, A. Streharski (Končar), Petrović, Karačonji, Pavlov, Spasić, M. Streharski (Gajdoš), Gajić, Haška, Krstić (Jovović).

U prvom poluvremenu domaćini su imali pregršt šansi, a samo je  Santrač bio precizan. U nastavku, u 52. minutu Aleksić je dobio drugi žuti karton, i gosti su ostali sa deset igrača. Ali, rezervisti gostiju Jovović, Gajdoš i Končar su uneli novu energiju u tim Krivaje. Razigrao se i Kristijan Karačonji, postigao tri efektna gola, i svom timu doneo iznenađujući trijumf.

A. Krunić

Vojvodina - Borac (V) 5:1 (4:0)

TOVARIŠEVO: Igralište Vojvodine, gledalaca 100, sudija Jakić (Bač). Strelci: Ramić u 17, T. Nikolić u 28, Milovanov u 31, Vučić u 32. i Cvijić u 79. za Vojvodinu, a Miljević u 88. minutu (iz penala) za Borac. Žuti kartoni: V. Jovanov (Vojvodina), Miljević, Groznica, Petković, Komad (Borac). Crveni karton: Komenić na klupi (Borac).

VOJVODINA: Vasa Bugarski, L. Bugarski (Cvijić), Ramić, T. Nikolić, M. Jovanov,  V. Jovanov,  Milovanov, Vučić, S. Jovanov (Petković), Bašić (Veselin Bugarski), M. Ranisavljev (Radonić).

BORAC: Dejan Šmitran, Pokrajac, S. Međedović, Miljević, O. Međedović, Petković, Ninković (Miklušev), M. Arbutović (N. Arbutović), Komad, Fabri, Groznica.

Viđena je dobra i efikasna igra domaćina sa dosta šansi i pet golova u mreži golmana Dejana Šmitrana. Već u 32. minutu bilo je 4:0 za domaćine. Gosti su uspeli samo da ublaže ubedljiv poraz. Sa penala je bio siguran Miljević.

M. Jovanov

Kulpin - Slavija (B) 15:1 (6:0)

KULPIN: Igralište Kulpina, gledalaca 120, sudija Boškov (Bačka Palanka). Strelci: Šekez u 16. i 78, P. Mrđan u 20, 25, 35, 37, 41. (iz penala), 52, 56, 70, 73, 85. (iz penala) i 86. i Trojanović u 65. i 84. za Kulpin, Petković u 61. minutu za Slaviju. Žuti karton: P. Mrđan (Kulpin).

KULPIN: Levarski, Haška, M. Zelenak, M. Ilić, Spevak (S. Zelenak), Nikolić, P. Mrđan, Zanfirović, Trojanović, Šekez, Kajtez (Surla).

SLAVIJA: Novaković, Radojčić, Skejo, Dragišić, Lazarević, Naumov, Petković, Z. Jovanović (L. Horvat), D. Jovanović, B. Jovanović, B. Horvat.

Petar Mrđan je postigao 11 golova, bio je izuzetno raspoložen.

M. Jovanović

Labudnjača - Slavija (P) 0:4 (0:3)

VAJSKA: Igralište Labudnjače, gledalaca 100, sudija Kmeta (Bačka Palanka). Strelci: Babić u 4, Kirti u 32. Belanji u 36. i Belehradski u 68. minutu. Žuti kartoni: Zorić, Dragan Petrović (Labudnjača), Babić (Slavija).

LABUDNJAČA: Ikač, Bjelogrlić, Petković, Zorić (Jovanić), D. Stanković, Mrđanov (Mešić), Dragan Petrović, Stefanović (R. Stanković), Dejan Petrović, Lutrov, Malivuk.

SLAVIJA: Vulin, Belanji, Milan Grnja, Zaskalicki, Marko Granja (Belehradski), Kuhta, Petrović, Đurić (Trkulja), Kirti, Babić (Zabunov), Nikolić.

Već u 4. minutu Đorđe Babić je lako je savladao golmana Ikača. Potom se u listu strelaca upisali  Kirti, Belanji i rezervista Belehradski.

Ikač je u više navrata uspeo da sigurno interveniše i tako je spasio svoj tim još težeg poraza.

R. Brnja

Neštin - Bački hajduk 5:1 (2:0)

NEŠTIN: Igralište Neština, gledalaca 100, sudija Dražić (Bačka Palanka). Strelci: L. Božin u 26, Uvaček u 27, Matić u 48, Gnjatović u 61. (iz penala) i Sič u 71. za Neštin, a Išiković u 51. minutu (iz penala) za Bački hajduk.

NEŠTIN: Gašić, Radović (Borić), Sič, Pudelka, S. Ćulibrk (Matić), Vukmirović, L. Božin (Ikonić), Gnjatović, Ahmetovuić, Uvaček, Valentik.

BAČKI HAJDUK: Jagodić, M. Janović, Vladislav, Bojić, I. Janović, Išiković, Marjanov, Đuranović, Redžić, Čuport (Jurčević), D. Nikolić.

Imali su Neštinci nekoliko prilika na početku utakmice, ali je gostujuća odbrana pala, tek u 26. minutu. L. Božin je finim šutom savladao Jagodića. U sledećem minutu strelac je bio Uvaček. I u nastavku igre domaćini su bili konkretniji, i ubedljiv rezultat nije izostao.

A. Vasilić

Stari grad - Maglić 5:1 (3:1)

BAČKA PALANKA: Igralište Starog grada, gledalaca 150, sudija Ilinčić (Novi Sad). Strelci: Turi u 27. i 42, Maksić u 28, Čubrilo u 56. i Bubulj u 87. za Stari grad, a O. Stjepanović u 18. minutu za Maglić. Žuti kartoni: Ribarski, Bjeloš, Škorić, Đurišić, Rađenović, Lučić, Knežević (Stari grad). Crveni karton: Mrkonjić (Maglić).

STARI GRAD: Moric, Rađenović, Bjeloš, Škorić (Bubulj), Ribarski, Maksić (Jeftić), Đurišić, Balinović, Čubrilo,Turi, Lučić (Uzurov).

MAGLIĆ: Gajić, Tadić, Kovačević, Mrkonjić, O. Stjepanović, Preradović, Jokić, Đordan, Ubiparip, Dobrovoljski, Tucić.

Gosti iz Maglića su uspeli da povedu, posle toga na sceni je bio samo jedan tim-domaći. I da su Palančani bili malo precizniji gosti bi doživeli pravi debakl.