Subotička liga: Senćani u višem rangu

26.05.2021. 10:45 10:46

Preporod - Senta 0:3 (0:1)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Preporoda, sudija: Roganović (Lovćenac), strelci: Živković u 30. Černjak u 48. i Durmiš u 81. minutu (iz penala).

PREPOROD: Vuković 6, Doslov 6, Terzija 5 (Lebović 7), Ruski 6, Vukelić 6, Papdi 6 (Sredunjki 6), Kurušić 6 (Vuković 6), Šašić 7, Davidović 7, Kopanja 6, Tumbas 6.

SENTA: Tomašev 7, Dimić 7, Pavlov 7, Bajtaji 7, Đeri 8, Mijić 8, Ćernjak 7 (Mandić), Dražić 7 (DUrmiši 7), Matić 8, Kovač 9, Živković 8.

U derbiju dve najbolje Senta je bila bolja i zasluženo pobedila i izborila plaman u Vojvođansu ligu. Prvi pogodak je postigao Živković u 30. minutu. Početkom drugog dela u 48. minutu Černjak je postigao pogodak. U 81. minutu je srušen u kaznenom prostoru Kovač, sudija je pokazao na belu tačku, a realizator najstrože kazne bio je Durmiš.

S. St.

Proleter (NJ) - Sloga 4:3 (3:2)

NJEGOŠEVO: Stadion Proletera, sudija: Lukić (Palić), strelci: Jerkov u 28. 39. i 55. i Horvat u 16. za Proleter, a Bauk u 19. i 78. Sarapa u 54. minutu za Slogu.

PROLETER: Matković 8, Zagorac 7 (Medaković 7), Paprić 7, Kurin 8, Panović 8, Grbić 7, Horvat 8, Curnović 7 (Stojilović 7), Jerković 9, Paripović 8, Demonjić 8.

SLOGA: Stijović 6, Ušumović 6, Terzin 6, Barjaktarović 7, Banov 7, Popović 7, Radosavljević 6, Bauk 8, Savić 7, Martinović 7, Sarapa 8.

Proleter je u prolećnom delu igra dobro. Jerković je postigao tri golai doneo pobedu svom timu.

S. St.

Obilić - Jadran 4:1  (1:0)

ZMAJEVO: Igralište u rekreativnom centru, sudija Ždrnja (Novi Žednik). Strelci: Rodić 40. M. Kobilarov 54. Popin 80. Polovina 83.  za Obilić, a Čurkoli u 88. minutu za Jadran. Žuti kartoni: Divjak, Uzelac (Obilić), Radulović, Brezovac, Žmukić (Jadran).

OBILIĆ: Stanković, Polovina, Štefek (Zirojević), Rodić, Sivčević (Janković), N. Kobilarov, Živojnov, M. Kobilarov (Varenica), Marković, Uzelac (Radojčić), Popin.

JADRAN: Milanović (Adakalić), Miranović, Brezovac, Čeke (Urfi), Radulović (Goljići), Serdar, Malacko, Mezei, Žmukić, Čurkoli, Olah (Vukotić).

Iako su u Zmajevo došli namerom da uzmu bar bod, gostima se nije ostvarila želja, jer su Zmajevčani igrali odlično, imali više inicijative i motivacije. Dobro osmišljenim akcijama, naročito u drugom poluvremenu napadački red Obilića je potpuno razbio bedem gostujuće odbrane. Igrači Jadrana su samo u prvom poluvremenu uspešno parirali razigranim Zmajevčanima koji su evro golom Rodića u 40. minutu načeli mrežu gostiju a u drugom delu ih i potpuno demolirali.        L. Kiš

Radnički (B) - Iskra 3:2 (2:0)

BAJMOK: Sportski centar, sudija: Marijanov (Srbobran), strelci: Kekezović u 8, Todorović u 31. i Rajić u 64. za Radnički, Stanar u 58. (autogol) i Đurić u 85. minutu za Iskru.

RADNIČKI: Rakić 7, Korponajić 7, Janjić 7, Mikić 7, Todorović 7 (Rajić 8), Kekezović 8, Stanar 7, Ljubojčić 7, Milošević 7 (Šarčević 6,5), Horvat 7 (Pajić 6), Marević 7.

ISKRA: Stupar 7, Vajagić 6 (Subotić 6), Borović 6, Đaković 7, Perduh 6, Stojanović 7, Ivan 6, Đurić 7, Lukić 6 (Kološnjai 6), Bokan 7, Spalević 6 (Gubaš 6).

Fudbaleri Radničkog su odigrali borbenu utakmicu. Kekezović je u 8. minutu pogodio mrežu gostiju, a potom je i Todorović bio efikasan. S ovom pobedom  Bajmočani se još uvek nadaju da mogu do opstanka.      S. St.

Radnički - Iskra 3:2, Proleter (NJ) - Sloga 4:3, Eđšeg - AFK 2:6, Napredak - Sutjeska 0:0, Preporod - Senta 0:3, Tornjoš - Đurđin 1:1, Obilić - Jadran 4:1, Budućnost - Proleter (RS) 2:1.

1. Senta    27     21     4      2      83:24        67

2. Preporod       27     18     4      5      62:19        58

3. Napredak       27     14     6      7      46:25        48

4. Sloga    27     15     2      10     75:48        47

5. Prole. (RS)    27     14     4      9      74:46        46

6. AFK       27     13     6      8      66:41        45

7. Jadran   27     13     5      9      67:40        44

8. Prolet. (NJ)   27     11     6      10     51:52        39