108.1722

Суботичка лига: Сенћани у вишем рангу

26.05.2021. 10:45 10:46

Препород - Сента 0:3 (0:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, судија: Рогановић (Ловћенац), стрелци: Живковић у 30. Черњак у 48. и Дурмиш у 81. минуту (из пенала).

ПРЕПОРОД: Вуковић 6, Дослов 6, Терзија 5 (Лебовић 7), Руски 6, Вукелић 6, Папди 6 (Средуњки 6), Курушић 6 (Вуковић 6), Шашић 7, Давидовић 7, Копања 6, Тумбас 6.

СЕНТА: Томашев 7, Димић 7, Павлов 7, Бајтаји 7, Ђери 8, Мијић 8, Ћерњак 7 (Мандић), Дражић 7 (ДУрмиши 7), Матић 8, Ковач 9, Живковић 8.

У дербију две најбоље Сента је била боља и заслужено победила и изборила пламан у Војвођансу лигу. Први погодак је постигао Живковић у 30. минуту. Почетком другог дела у 48. минуту Черњак је постигао погодак. У 81. минуту је срушен у казненом простору Ковач, судија је показао на белу тачку, а реализатор најстроже казне био је Дурмиш.

С. Ст.

Пролетер (Њ) - Слога 4:3 (3:2)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Пролетера, судија: Лукић (Палић), стрелци: Јерков у 28. 39. и 55. и Хорват у 16. за Пролетер, а Баук у 19. и 78. Сарапа у 54. минуту за Слогу.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 8, Загорац 7 (Медаковић 7), Папрић 7, Курин 8, Пановић 8, Грбић 7, Хорват 8, Цурновић 7 (Стојиловић 7), Јерковић 9, Париповић 8, Демоњић 8.

СЛОГА: Стијовић 6, Ушумовић 6, Терзин 6, Барјактаровић 7, Банов 7, Поповић 7, Радосављевић 6, Баук 8, Савић 7, Мартиновић 7, Сарапа 8.

Пролетер је у пролећном делу игра добро. Јерковић је постигао три голаи донео победу свом тиму.

С. Ст.

Обилић - Јадран 4:1  (1:0)

ЗМАЈЕВО: Игралиште у рекреативном центру, судија Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Родић 40. М. Кобиларов 54. Попин 80. Половина 83.  за Обилић, а Чурколи у 88. минуту за Јадран. Жути картони: Дивјак, Узелац (Обилић), Радуловић, Брезовац, Жмукић (Јадран).

ОБИЛИЋ: Станковић, Половина, Штефек (Зиројевић), Родић, Сивчевић (Јанковић), Н. Кобиларов, Живојнов, М. Кобиларов (Вареница), Марковић, Узелац (Радојчић), Попин.

ЈАДРАН: Милановић (Адакалић), Мирановић, Брезовац, Чеке (Урфи), Радуловић (Гољићи), Сердар, Малацко, Мезеи, Жмукић, Чурколи, Олах (Вукотић).

Иако су у Змајево дошли намером да узму бар бод, гостима се није остварила жеља, јер су Змајевчани играли одлично, имали више иницијативе и мотивације. Добро осмишљеним акцијама, нарочито у другом полувремену нападачки ред Обилића је потпуно разбио бедем гостујуће одбране. Играчи Јадрана су само у првом полувремену успешно парирали разиграним Змајевчанима који су евро голом Родића у 40. минуту начели мрежу гостију а у другом делу их и потпуно демолирали.        Л. Киш

Раднички (Б) - Искра 3:2 (2:0)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Маријанов (Србобран), стрелци: Кекезовић у 8, Тодоровић у 31. и Рајић у 64. за Раднички, Станар у 58. (аутогол) и Ђурић у 85. минуту за Искру.

РАДНИЧКИ: Ракић 7, Корпонајић 7, Јањић 7, Микић 7, Тодоровић 7 (Рајић 8), Кекезовић 8, Станар 7, Љубојчић 7, Милошевић 7 (Шарчевић 6,5), Хорват 7 (Пајић 6), Маревић 7.

ИСКРА: Ступар 7, Вајагић 6 (Суботић 6), Боровић 6, Ђаковић 7, Пердух 6, Стојановић 7, Иван 6, Ђурић 7, Лукић 6 (Колошњаи 6), Бокан 7, Спалевић 6 (Губаш 6).

Фудбалери Радничког су одиграли борбену утакмицу. Кекезовић је у 8. минуту погодио мрежу гостију, а потом је и Тодоровић био ефикасан. С овом победом  Бајмочани се још увек надају да могу до опстанка.      С. Ст.

Раднички - Искра 3:2, Пролетер (Њ) - Слога 4:3, Еђшег - АФК 2:6, Напредак - Сутјеска 0:0, Препород - Сента 0:3, Торњош - Ђурђин 1:1, Обилић - Јадран 4:1, Будућност - Пролетер (РС) 2:1.

1. Сента    27     21     4      2      83:24        67

2. Препород       27     18     4      5      62:19        58

3. Напредак       27     14     6      7      46:25        48

4. Слога    27     15     2      10     75:48        47

5. Проле. (РС)    27     14     4      9      74:46        46

6. АФК       27     13     6      8      66:41        45

7. Јадран   27     13     5      9      67:40        44

8. Пролет. (Њ)   27     11     6      10     51:52        39