Međuopštinska liga Srem – Istok: Čortanovčani iznenadili Irižane

26.05.2021. 09:12 09:13

ČSK - Radnički (I) 2:1 (0:0)

ČORTANOVCI: Igralište ČSK-a, sudija Vasić (Irig). Strelci: Stamenković u 65. i Simić u 71. za ČSK, a Madacki u 60. minutu za Radnički. Žuti karton: Višnjovski, D. Mitrović (Radnički).

ČSK: Gašić, Pejić, V. Knežević, D. Subotin, Đokić (B. Knežević), Šponja (Dušan Dimić),  Stamenković, Peršić (Stanišljević), Milić (Nenadović), Simić (Dragomir Dimić), Mutić.

RADNIČKI: N. Savić, Potkonjak, Nikolić, Krstić, Tagliavia, Košutić, Višnjovski (Anđić), Šević (D. Mitrović), Spremić (Bakai), V. Popović, M. Popović (Madacki).

Da su domaći strelci bili bar malo precizniji rezultat je mogao biti i bolji za domaćine. Mada su   Irižani imali stalnu inicijativu i poveli, kada je golman Gašić odbio loptu na nogu Madackog, koji je potom lako plasirao loptu u mrežu. Pobedonosni gol za domaćine postigao je Simić, posle akcije njegovih saigrača, dobio je dubinsku loptu, bio je brži od odbrane gostiju i sa nekih sedam metara je plasirao loptu u gostujuću mrežu.

P. Stančev

Graničar (O) - Sremac (Deč) 3:5 (0:2)

OBREŽ: Igralište Graničara, sudija Milica Lemajić (Stara Pazova). Strelci: Obradović u 52, S. Knežević u 79. i Babić u 86. za Graničar, a Mladenović u 7, Stojčević u 18, Milić u 65, M. Majstorović u 82. i Simić u 83. minutu za Sremac.

GRANIČAR: Despotović 6,5, Nikolić 6,5, D. Knežević 6,5, Kekić 6,5, Vračev 6,5, Oljača 6,5, Obradović 6,5, S. Knežević 6,5 (Babić 6,5), Ignjatović 6,5, Devrnja 6,5, Kitanov 6,5.

SREMAC: Šljukić 7,5 (Sadžak),  V. Petrović 7,5, Stojković 7,5, Nedeljković 7,5, T. Mijatović 7,5, Mladenović 7,5,  P. Majstorović 7,5, M. Petrović 7,5, Iličić 7,5 (M. Majstorović), Stojčević 7,5 (Milić 7,5), Marko Marčeta 7 (Milan Marčrta).

Gosti su brzo poveli sa 2:0, posle dobre i agresivne igre. Posle toga, domaćini, propuštaju nekoliko povoljnih šansi. Gol Obradovića u nastavku dao je nadu domaćem timu da može nešto više da učini. Ali, kvalitetniji gosti to nisu dozvoilili i na kraju su zasluženo trijumfovali.

D. Orlović

Hrtkovci - Dunav 2:0 (0:0)

HRTKOVCI: Igralište Hrtkovaca sudija Lepotić (Dobrinci). Strelac: Antonić u 78. i 93. minutu.

HRTKOVCI: Krpan, Međed, Konc, Drljić (Antonić), Manojlović, Kukić (Sabo), Obrovac, Rudić (Vukojević), Rajda (Otržan), Glumčević,  Perić.

DUNAV: Kotarac, Činčurak, Šuković, Vučenović, Dudić (Prelić), Mrčetić, Surdučki, Bugarin, Jovanović, Mrđa, Srjemac.

Posle stalne inicijative i više upropaštenih šansi, domaćini su, ipak na kraju slavili. Antonić je srećno i spretno savladao Paranosića.

D. Vičik

Polet - Fruškogorac 3:3 (1:2)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, sudija Đurić (Inđija). Strelci: Jović u 24. (iz penala), R. Savić u 70. i I. Savić u 90. za Polet, a Bojanović u 16. i 51. i Medić u 26. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Mesarović, Drobac  (Fruškogorac). Crveni karton: Krneta (Fruškogorac).

POLET: Bašić 7, I. Savić 6, R. Savić 7, Bakić 6 (Popović), Kostić 6, Karaklajić 7, Marinković 7, Koraćević 7 (Lončar), R. Kesić 7, Jović 7 (Đaniš), L. Milić 6.

FRUŠKOGORAC: Tuvedžić 7, Krneta 6, Trtica 7, Mesarović 7, Zeljug 7 (Drobac), Bojanović 7, S. Petrović 7, Pešelj 6, Lang 6, S. Vučić 7 (Radanović), Medić 7.

U dobroj, i zanimljivoj utakmici, gost je u jednom trenutku vodio sa 3:1, imao, više šansi, ali se na kraju morao zadovoljiti i bodom. Ilija Savić je svojim golom u poslednjim sekundama utakmice uspeo da izjednači.

B. Rađenović

Srem (SM) - Kameni 4:0 (0:0)

SREMSKI MIHALJEVCI: Igralište Srema, sudija Lepak (Inđija). Strelci: Bosančić u 51, Puljić u 56, F. Matić u 61. i Rauković u 65. minutu.

SREM: Vukašinović 7, S. Ranković 7, Milovanović 7, Maričić 7, F. Matić 7, Rauković 7, Bosančić 7, Vesić 7, Vukajlović 7, Puljić 7, Stojanović 7 (A. Ranković 7).

KAMENI: Bantić 6, Vukić 6, Stančić 6, Jeftić 6, Blanuša 6, Radovanović 6, Asani 6, Đorđević 6, Sali 6, Miljuš 6, Dobriković 7.

Gosti mogu biti zadovoljni konačnim rezultatom, jer su domaći strelci, imali bezbroj šansi, a postigli su samo četiri gola. I to sve u nastavku igre.

Ž. Jovanović

Jedinstvo (P) - Brestač 3:0 (2:0)

PLATIČEVO: Igralište Jedinstva, sudija Nikolić (Ruma).Strelci: D. Šofauzer u 12. i Žakula u 34. i 52. minutu. Žuti kartoni: Škara, Trumić (Jedinstvo).

JEDINSTVO: V. Sabo, Popović, Stojić, G. Petrović (Škara), Žakula, Stojanović, Gavrilović, D. Šofauzer (N. Šofauzer), Bosiljkov (Đurašković), D. Petrović (Stevanović), Trumić.

BRESTAČ: Pranosić, Glušac, Marin, Obrenović, Mladenović, Sretković, Cvetković, Milutinović (Vukosavljević), Kovačević, Topić, Anđelković.

Platičevci su bili bolji tokom cele utakmice, i ubedljiva pobeda nije izostala.

M. Pantović

Šumar - Mladost (B) 1:3 (1:0)

OGAR: Igralište  Šumara, sudija Kanazir (Novi Banovci). Strelci: Lazić u 35. za Šumar, a Prljić u 60. (iz penala) i Jokić u 77. i 95. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Draganić, Ivanović (Šumar), Korašić (Mladost).

ŠUMAR: Hadžić 7, Miličević 7, Vračević 7,5, Maksić 8, Draganić 7, Kozlina 7, Tomić 7,5 (Simić), Lazić 7,5, Rajić 7 (Lalić), Ivanović 7,5 (Đokić), Ragastovac 7 (Najić).

MLADOST: Korašić 7,5, Ljuštinić 7, D, Krivošija 8, Stjepanović 7,5, Nešković 7, Prljić 8, Cvetinović 8 (Košutić), Đurđević 8 (Jokić 8), Krivošić 7 (Lilić), V. Jugović 8.

Domaćini su pružili dobru partiju, vodili zasluženo u prvom poluvremenu, ali nedovoljno da se savlada srećni i spretni gost iz Buđanovaca. Gosti su postigli tri gola iz tri šanse i osvojili sva tri boda.

S. Dangić

Krušedol - Napredak (Ž) 3:2 (2:1)

KRUŠEDOL: Igralište Krušedola, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: N. Curković u 25. i 85. i M. Curković u 39. za Krušedol, M. Savić u 9. i 52. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Ivanišević, Radulović, Krunić (Krušedol), S. Savić, Ljubinković, Genmeri, Topić, (Napredak).

KRUŠEDOL: Ivanišević 8, Đurđević 7, Mićin 7, Krunić 7, Karas 7, Gostojić 7, Z. Klaić 7, N. Curković 8, M. Curković 8 (Radulović 7), Belanović 7 (Stančetić), Marčetić 7 (Radin 7).

NAPREDAK:  Krnić 7, Stojčević 7 (Mijailović), Vuković 6, S. Savić 7, Knežević 7, M. Savić 7, Božić 7, Gemeri 7, Ljubinković 7, Topić 7, Devrnja 7.

Posle utakmice, predstavnik gostiju Nenad Krnić, je bio ogorčen suđenjem Pavlovića. U toku utakmice, jedan od pomoćnih sudija je hteo da čak napusti svoje mesto zbog odluka glavnog arbitra.

KRUŠEDOL: Krušedol - Napredak (Ž) 3:2, PLATIČEVO: Jedinstvo -Brestač 3:0, SREMSKI MIHALJEVCI: Srem - Kameni 4:0, OBREŽ: Graničar -Sremac (Deč) 3:5, OGAR: Šumar - Mladost (B) 1:3, HRTKOVCI: Hrtkovci -Dunav 2:0, NOVI KARLOVCI: Polet - Fruškogorac 3:3, ČORTANOVCI: ČSK -Radnički (I) 2:1.

1. Srem. (D) (-4) 28     21     5      2      71:33        64

2. Radnič.(I)     28     19     3      6      61:21        60

3. Polet    28     16     5      9      59:50        51

4. Napred.(Ž)    28     14     8      6      54:33        50

5. Srem (SM)      28     14     5      9      58:39       47

6. Mladost (B)   28     14     4      10     70:56        46

7. Jedinst. (P)   28     12     7      9      43:29        43

8. Graničar (O)  28     12     7      9      51:41        43