Vojvođanska liga – Jug: Šajkašani očitali lekciju studentima

13.04.2021. 10:18 10:19

Indeks - Borac (Š) 1:4 (0:2)

NOVI SAD: Đačko igralište, sudija:  Štumpf (Sremska Mitrovica).  Strelci: Samardžić u 50.  za Indeks, a Gavrilović u 21, Milovac u 45 i 76, Banović u 85.  minutu za Borac.  Žuti kartoni: Kaurin, Knežević i Banjac (Indeks).

INDEKS: Sekicki 6, Luledžija 6, Vuković 6, Kaurin 6, Zorić 5, Nađ 5, Blešić 5 (Gaćeša 5), Banjac 5, Klaić 5 (Adamek), Samardžić 6 (Stojanović), Ćuk 5.

BORAC: Studen 7, M.  Gavrilović 7,5 (Mitrović), Stanković 7 (Ris 7), Topić 7, Miletić 7 (Banović 7), S.  Gavrilović 7, Grgić 7,5 (Đurić), Milovac 8, Kovanušić 7, Zečević 7, Božić 7.

Zaslužena pobeda gostiju iz Šajkaša koji su od samog početka utakmice napadali i bili nadmoćniji rival.   Borac je poveo u 21.  minutu kada je Milovac sa leve strane uposlio  Grgića na sredinu terena, a ovaj  izbacio M.  Gavrilovića i pored ukopanih igrača Indeksa pogodio mrežu.  M.  Gavrilović je povukao kontru u nadoknadi prvog dela preko celog terena, proigrao je Milovca a ovaj je neometen savladao Sekickog.

Na početku drugog poluvremena Sekicki je obranio zicer Grgiću, a potom . je Indeks smanjio rezultat.  Posle slobodnog udarca sa desne strane, na drugoj stativi spretan je bio Samardžić.

Napadač Borca Milovac ponovo je pobegao svojim čuvarima i pogodio mrežu u 76.  minutu.  Isti igrač bio je asistent u 85.  minutu, dodao je povratnu loptu na oko 15 metara od gola, natrčao je Banović i postavio konačan rezultat.

Rezervisti Indeksa Adamek i Stojanović imali su prilike u poslednjim minutama šutirali su ali je Studen bio ne mestu.

M.  Kovačević

Sremac (V) - Hajduk (D) 2:1 (2:1)

VOJKA: Igralište Sremca, sudija Sekulić (Novi Sad). Strelci: Grujin u 34. i Bosnić u 40. za Sremac, Cvetanović u 31. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Kuburović, Šašić, Grujin, Knežević, Kovačević (Sremac).

SREMAC: Travica 8, Kuburović 8, Turčinović 6, Radivojević 8, Šašić 8, Grujin 8, Vidović 8 (Grujić), Kovačević 8 (Marinković 8), knežević 8, Bosnić 9, Spalović 8 (Kolarov).

HAJDUK: Jokić 8, Simić 7, Cvetanović 7, Halilović 7, Stojčić 7, Cvijić 7, Ristić 7 (Trivunović 7), Živković 6 (Atić 6), Denković 7, Derajić 6 (Savićević), Bosančić 6.

Domaćini su prikazali igru koja se očekivala. Iako, su gosti iz Divoša važili za apsolutnog favorita.U većem delu utakmice gost je bio i nadigran.Vođstvo gostima doneo je Cvetanović iz šuta s 20 metara. Grujin je posle nekoliko minuta, posle centaršuta, iz blzine sa nekih pet metara poravnao rezultat. A, pobedonosni gol domaćinu doneo je Bosnić pošto je lobovao golmana Jokića s 16 metara.

M. Inđić

Podrinje - Budućnost 1:1 (1:1)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, sudija Gaćinović (Novi Sad). Strelci: Pršić u 5.  za Podrinje, a Jeftić u 14.  minutu za Budućnost. Žuti klartoni: Pršić, Lacković, Mijailović, Martinović, Petrović, Ivić (Podrinje), Stanić (Budućnost). Crveni karton: Milošević (Podrinje).

PODRINJE: Relić 7, Teodorović 7, Milošević 7, Martinović 7, Pršić 7, janković 7, Miražić 7 (Lacković 7), Mijailović 7 (Stevanović 7), Arsenović 7 (Lukić), Tomić 7 (Ćirić), Petrović 7 (Simić 7).

BUDUĆNOST: Čupić 7, Stanivuković 7, Nenad Grujić 7, Radosavljvić 7, Jefić 7, Nikola Grujić 7, Simovljević 7, Rogo 7, Pavlović 7 (Stanić 7), Dobo 7, Jošić 7.

Domaćini su igrali bolje i imali još nekoliko lepih prilika.  Bili su kokretniji i kada su ostali sa deset igrača, pošto je Milošević dobio crveni karton zbog stalnih prigovora.  A, glavni sudija je mnogo mahao žutim kartonima, poseno se to odnosiu na igrače Podrinja. Čak šest su zaradili.

Poveli su domaćini. Na sceni je bio Janković, uspeo je dobro da promeša gostujuću odbranu, onda je vratio loptu unazad, gde je Pršić rutinski poslao loptu u mrežu. Jeftić je izjednačio. Stigao je ubačenu loptu pre odbrane gostiju i glavom je smnestio iza leđa Relića.

L.  Krsmanović

Mladost (BJ) – Jadran 3:1 (2:1)

BAČKI JARAK: Sportski centar Livadica, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Stojaković u 20.  i 74, Antonić u 36.  za Mladost, Marković u 29.  minutu za Jadran, žuti karton: J.  Kojčinović (Jadran).

MLADOST: Lolić 7, Vejin 7, Đukić 7, Stevančević 7,5, Lovre 7, Kurtiši 7 (Vuletić - ), Kovačević 7, Stojanović 7, Vučković 7 (Škavić - ), Stojaković 8, Antonić 7,5 (Drinić - ).

JADRAN: Martinović 6,5, Jakšić 6, J.  Kojčinović 6,5, Šestović 7, Pekić 7 (Puljiz - ), Marković 7,5, Dimić 6,5, Naglić 6, Komnenović 6 (M.  Kojčinović - ), Vukolić 7, Mihajlović 6.

Posle rastanka sa trenerom Nenadom Rajićem, kormilo Mladosti, preuzeo je nekadašnji prvotimac Mihajlo Kozomora.  Imperativ pobede, bio je na strani domaćina, dok su gosti iz Golubinaca, zbog odavno izgubljene šanse za opstankom, igrali rasterećeno.   Miloš Stojaković je postigao dva gola, ponevši epitet junaka dragocenog trijumfa u borbi za što brži upliv u mirnije vode, a poverenje je opravdao i Luka Antonić, jedan od najmlađih.  Danilo Marković, najbolji igrač Jadrana, postigao je najlepši gol na utakmici, sevnula je njegova levica, uz ocenu da pogodak ne bi sprečila ni dvojica golmana.

M.  Menićanin

Jugović - Novi Sad 2:4 (2:4)

KAĆ: SC Siget, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Svitić u 10.  i Mi.  Nikolić u 43.  za Jugović, Grković u 9.  24.  i 29.  i Kantardžić u 11.  za Novi Sad.  Žuti karton: Smiljanić (Novi Sad).

JUGOVIĆ: Srdanović 5,5, Miletić 6, Dakić 6, Samardžija 6, Grbović 5,5, (Ma.  Nikolić), Tomić 6, Černjik 6, Babić 6 (Mrđenović 6), Mi.  Nikolić 7, Lakić 6,5, Svitić 7.

NOVI SAD: Romić 6,5, Petrović 6,5, Kačavenda 7 (Simić 7), Kavčić 7 (Vrhovac), Ivan 7, Ignjić 7, Smiljanić 7,5 (Ilijin), Mitrović 7 (Vranješ), Leđanac 7, Kantardžić 7,5, Grković 8.

Zablistao Aleksandar Grković, bio je nerešiva enigma za Kaćane i sa tri gola otvorio je put ka pobedi.  Raspoloženi Grković je već u 9.  minutu zatresao mrežu.  Radost ekipe sa Detelinare nije dugo trajala, jer je Svitić kaznio konfuziju uže odbrane i postigao je gol za izjednačenje.  Da „kanarinci” ponovo polete potrudio se talentovani Kantardžić, ponovo je doveo goste u vođstvo.  Da Novosađani dođu do poluvremena do ubedljive prednosti potrudio se sa još dva gola Aleksandar Grković.  Uspeo je u 43.  minutu Milan Nikolić da golom smanji rezultat.

U nastavku je trener gostiju Kurčubić priliku dao mlađim snagama, a vredno pomena u tom periodu bila je prečka Milana Nikolića.

MPo

Cement - Radnički (NP) 2:0 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, sudija: D.  Petrović (Sremska Mitrovica), strelci: Jakšić u 35.  Krstić u 79.  minutu.  Žuti kartoni: Balašević (Radnički).

CEMENT: Mijatnović 8, Peković 7, Ungar 7, Jević 8, Marijanović 8 (Stojanović 7), Jakšić 7, Krstić 8, Vilotijević 7, Laković 7, Popadić 7 (Vukašinović 7), Milikić (Bukvić 7).

RADNIČKI: Tanasić 7, Brtka 7, Zorić 7, Đuran 6, Dević 6 (Crnevski 6), Simić 7 (Paunović), Balešević 7, Šavija 7, Gvozdenović 6 (Čortanovački 6), Krstić 7, Nikić 6 (Bojić 6).

Fudbaleri Cementa nastavljaju sa dobrim igrama i pobedama.  Pazovčani su  samo u prvih pola sata uspeli da pariraju.  Cementaši su krenuli nešto agresivnije, a plod toga je pogodak Zorana Jakšića iz brze akcije.   Gosti na kratko uspostavljaju ravnotežu, međutim, čvrsta odbrana Cementa predvođena golmanom Mijanovićem nije se dala iznenaditi.  Tačku na odličnu fudbalsku prestavu stavio je Nemanja Grstić evrogolom sa preko 25.  metara.

B.  Starčević

Podunavac Sloboda 2:0 (1:0)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca, sudija Graovac (Ruma). Strelci: Stojanović u 34.  i Baletić u 60.   minutu.  Žuti kartoni: Haska (Podunavac), Salkunić (Sloboda).

PODUNAVAC: Trifunović 8, Pejović 7 (Šobot), M.  A.  Živković 8 (Miloš Živković), Baletić 8, Bjelobrk 8, Sekulić 7 (Božinović 8), Saračević 8, Zogović 8, Cvjetojević 8, Stojanović 8 (Haska), Cvetković 7.

SLOBODA: Oparnica 7, A.  Simić 7, Đorić 6, Mandić 6 (Dimitrić 7), Lazarević 7, M.  Simić 7, Bogdan 6 (Mićić), Salkunić 7 (Đorđević), Vukutić 6, Jošić 6, Ninić 7.

Domaćini su bili bolji.  U 34.  minutu Stojanović je iskoristio nabačenu loptu Baletića i bio za nijansu brži od odbrane gostiju i lopta je prvo udarila u statrivu, pa se potom našla u mreži.

Baletić je iskoristio centaršut Božinovića, dočekao loptu glavom i poslao je u nebranjeni deo mreže.

M.  Gledić

Sloga (E) - Sloga (T) 0:0

ERDEVIK: Stadion Sloge, sudija Jevtić (Novi Sad).

SLOGA (E): Tojagić 6, Ristić 7, Belić 7, Pendo 7, Bojanić 7, Stojčić 7, Rukavina 7,5, Vujović 7, Volarević 7, Galečić 7.

SLOGA (T): Rankov 7,  Pastor 7, Tomić 6, Zelić 7, Kragović 7, Mijić 7, Grubović 6, Mijailović 7 (Marković 7), N.  Grujić 7, Kuvekalović 7 (D.  Grujić 7), Topić 6 (Ergarac).

Veoma dobra utakmica.  s prergšt šansi i promašaja. Erdevičani desetkovani neigranjem standardnih igrača, ipak su bili bolji rival i bili su bliži pobedi. Već na početku domaćini su naređali šanse.  A promašili su Volarević, Uglješić, Galerčić, Ristić. Ali, sjajne prilike imali su i za goste Kuvekalović i Kragović. Jednostavno, svima je falilo i malo, i sportske sreće.

U nastavku ista priča.  Prvo su šanse prokockali Vujović i Stojčić, a potom za goste Mijić, D.  Grujić i Marković. I na kraju u finišu meča imao je i Volarević priliku, ali ni iz blizine nije pogodio gostujuću mrežu.

A.  Kuzmić

BELEGIŠ: Podunavac - Sloboda 2:0, KAĆ: Jugović - Novi Sad 2:4, BEOČIN: Cement - Radnički (NP) 2:0, BAČKI JARAK: Mladost - Jadran 3:1, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - Budućnost 1:1, VOJKA: Sremac - Hajduk (D) 2:1, ERDEVIK: Sloga - Sloga (T) 0:0, NOVI SAD: Indeks - Borac (Š) 1:4, RUMENKA: Jedinstvo - Crvena zvezda 1:0.

1. Jedinstvo (R) 24     16     5      3      44:17        53

2. Hajduk (D)      24     16     1      7      48:22        49

3. Borac (Š)      24     15     4      5      42:22        49

4. Novi Sad       24     13     7      4      41:26        46

5. Cement  24     12     6      6      37:25        42

6. Sloboda 24     13     2      9      33:24        41

7. Sloga (E) (-3) 24     13     2      9      39:22        38

8. Podunavac     24     10     5      9      29:31        35