108.1722

Војвођанска лига – Југ: Шајкашани очитали лекцију студентима

13.04.2021. 10:18 10:19

Индекс - Борац (Ш) 1:4 (0:2)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, судија:  Штумпф (Сремска Митровица).  Стрелци: Самарџић у 50.  за Индекс, а Гавриловић у 21, Миловац у 45 и 76, Бановић у 85.  минуту за Борац.  Жути картони: Каурин, Кнежевић и Бањац (Индекс).

ИНДЕКС: Секицки 6, Лулеџија 6, Вуковић 6, Каурин 6, Зорић 5, Нађ 5, Блешић 5 (Гаћеша 5), Бањац 5, Клаић 5 (Адамек), Самарџић 6 (Стојановић), Ћук 5.

БОРАЦ: Студен 7, М.  Гавриловић 7,5 (Митровић), Станковић 7 (Рис 7), Топић 7, Милетић 7 (Бановић 7), С.  Гавриловић 7, Гргић 7,5 (Ђурић), Миловац 8, Кованушић 7, Зечевић 7, Божић 7.

Заслужена победа гостију из Шајкаша који су од самог почетка утакмице нападали и били надмоћнији ривал.   Борац је повео у 21.  минуту када је Миловац са леве стране упослио  Гргића на средину терена, а овај  избацио М.  Гавриловића и поред укопаних играча Индекса погодио мрежу.  М.  Гавриловић је повукао контру у надокнади првог дела преко целог терена, проиграо је Миловца а овај је неометен савладао Секицког.

На почетку другог полувремена Секицки је обранио зицер Гргићу, а потом . је Индекс смањио резултат.  После слободног ударца са десне стране, на другој стативи спретан је био Самарџић.

Нападач Борца Миловац поново је побегао својим чуварима и погодио мрежу у 76.  минуту.  Исти играч био је асистент у 85.  минуту, додао је повратну лопту на око 15 метара од гола, натрчао је Бановић и поставио коначан резултат.

Резервисти Индекса Адамек и Стојановић имали су прилике у последњим минутама шутирали су али је Студен био не месту.

М.  Ковачевић

Сремац (В) - Хајдук (Д) 2:1 (2:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, судија Секулић (Нови Сад). Стрелци: Грујин у 34. и Боснић у 40. за Сремац, Цветановић у 31. минуту за Хајдук. Жути картони: Кубуровић, Шашић, Грујин, Кнежевић, Ковачевић (Сремац).

СРЕМАЦ: Травица 8, Кубуровић 8, Турчиновић 6, Радивојевић 8, Шашић 8, Грујин 8, Видовић 8 (Грујић), Ковачевић 8 (Маринковић 8), кнежевић 8, Боснић 9, Спаловић 8 (Коларов).

ХАЈДУК: Јокић 8, Симић 7, Цветановић 7, Халиловић 7, Стојчић 7, Цвијић 7, Ристић 7 (Тривуновић 7), Живковић 6 (Атић 6), Денковић 7, Дерајић 6 (Савићевић), Босанчић 6.

Домаћини су приказали игру која се очекивала. Иако, су гости из Дивоша важили за апсолутног фаворита.У већем делу утакмице гост је био и надигран.Вођство гостима донео је Цветановић из шута с 20 метара. Грујин је после неколико минута, после центаршута, из блзине са неких пет метара поравнао резултат. А, победоносни гол домаћину донео је Боснић пошто је лобовао голмана Јокића с 16 метара.

М. Инђић

Подриње - Будућност 1:1 (1:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, судија Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Пршић у 5.  за Подриње, а Јефтић у 14.  минуту за Будућност. Жути клартони: Пршић, Лацковић, Мијаиловић, Мартиновић, Петровић, Ивић (Подриње), Станић (Будућност). Црвени картон: Милошевић (Подриње).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Милошевић 7, Мартиновић 7, Пршић 7, јанковић 7, Миражић 7 (Лацковић 7), Мијаиловић 7 (Стевановић 7), Арсеновић 7 (Лукић), Томић 7 (Ћирић), Петровић 7 (Симић 7).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Станивуковић 7, Ненад Грујић 7, Радосављвић 7, Јефић 7, Никола Грујић 7, Симовљевић 7, Рого 7, Павловић 7 (Станић 7), Добо 7, Јошић 7.

Домаћини су играли боље и имали још неколико лепих прилика.  Били су кокретнији и када су остали са десет играча, пошто је Милошевић добио црвени картон због сталних приговора.  А, главни судија је много махао жутим картонима, посено се то односиу на играче Подриња. Чак шест су зарадили.

Повели су домаћини. На сцени је био Јанковић, успео је добро да промеша гостујућу одбрану, онда је вратио лопту уназад, где је Пршић рутински послао лопту у мрежу. Јефтић је изједначио. Стигао је убачену лопту пре одбране гостију и главом је смнестио иза леђа Релића.

Л.  Крсмановић

Младост (БЈ) – Јадран 3:1 (2:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Стојаковић у 20.  и 74, Антонић у 36.  за Младост, Марковић у 29.  минуту за Јадран, жути картон: Ј.  Којчиновић (Јадран).

МЛАДОСТ: Лолић 7, Вејин 7, Ђукић 7, Стеванчевић 7,5, Ловре 7, Куртиши 7 (Вулетић - ), Ковачевић 7, Стојановић 7, Вучковић 7 (Шкавић - ), Стојаковић 8, Антонић 7,5 (Дринић - ).

ЈАДРАН: Мартиновић 6,5, Јакшић 6, Ј.  Којчиновић 6,5, Шестовић 7, Пекић 7 (Пуљиз - ), Марковић 7,5, Димић 6,5, Наглић 6, Комненовић 6 (М.  Којчиновић - ), Вуколић 7, Михајловић 6.

После растанка са тренером Ненадом Рајићем, кормило Младости, преузео је некадашњи првотимац Михајло Козомора.  Императив победе, био је на страни домаћина, док су гости из Голубинаца, због одавно изгубљене шансе за опстанком, играли растерећено.   Милош Стојаковић је постигао два гола, поневши епитет јунака драгоценог тријумфа у борби за што бржи уплив у мирније воде, а поверење је оправдао и Лука Антонић, један од најмлађих.  Данило Марковић, најбољи играч Јадрана, постигао је најлепши гол на утакмици, севнула је његова левица, уз оцену да погодак не би спречила ни двојица голмана.

М.  Менићанин

Југовић - Нови Сад 2:4 (2:4)

КАЋ: СЦ Сигет, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Свитић у 10.  и Ми.  Николић у 43.  за Југовић, Грковић у 9.  24.  и 29.  и Кантарџић у 11.  за Нови Сад.  Жути картон: Смиљанић (Нови Сад).

ЈУГОВИЋ: Срдановић 5,5, Милетић 6, Дакић 6, Самарџија 6, Грбовић 5,5, (Ма.  Николић), Томић 6, Черњик 6, Бабић 6 (Мрђеновић 6), Ми.  Николић 7, Лакић 6,5, Свитић 7.

НОВИ САД: Ромић 6,5, Петровић 6,5, Качавенда 7 (Симић 7), Кавчић 7 (Врховац), Иван 7, Игњић 7, Смиљанић 7,5 (Илијин), Митровић 7 (Врањеш), Леђанац 7, Кантарџић 7,5, Грковић 8.

Заблистао Александар Грковић, био је нерешива енигма за Каћане и са три гола отворио је пут ка победи.  Расположени Грковић је већ у 9.  минуту затресао мрежу.  Радост екипе са Детелинаре није дуго трајала, јер је Свитић казнио конфузију уже одбране и постигао је гол за изједначење.  Да „канаринци” поново полете потрудио се талентовани Кантарџић, поново је довео госте у вођство.  Да Новосађани дођу до полувремена до убедљиве предности потрудио се са још два гола Александар Грковић.  Успео је у 43.  минуту Милан Николић да голом смањи резултат.

У наставку је тренер гостију Курчубић прилику дао млађим снагама, а вредно помена у том периоду била је пречка Милана Николића.

МПо

Цемент - Раднички (НП) 2:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: Д.  Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Јакшић у 35.  Крстић у 79.  минуту.  Жути картони: Балашевић (Раднички).

ЦЕМЕНТ: Мијатновић 8, Пековић 7, Унгар 7, Јевић 8, Маријановић 8 (Стојановић 7), Јакшић 7, Крстић 8, Вилотијевић 7, Лаковић 7, Попадић 7 (Вукашиновић 7), Миликић (Буквић 7).

РАДНИЧКИ: Танасић 7, Бртка 7, Зорић 7, Ђуран 6, Девић 6 (Црневски 6), Симић 7 (Пауновић), Балешевић 7, Шавија 7, Гвозденовић 6 (Чортановачки 6), Крстић 7, Никић 6 (Бојић 6).

Фудбалери Цемента настављају са добрим играма и победама.  Пазовчани су  само у првих пола сата успели да парирају.  Цементаши су кренули нешто агресивније, а плод тога је погодак Зорана Јакшића из брзе акције.   Гости на кратко успостављају равнотежу, међутим, чврста одбрана Цемента предвођена голманом Мијановићем није се дала изненадити.  Тачку на одличну фудбалску преставу ставио је Немања Грстић евроголом са преко 25.  метара.

Б.  Старчевић

Подунавац Слобода 2:0 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, судија Граовац (Рума). Стрелци: Стојановић у 34.  и Балетић у 60.   минуту.  Жути картони: Хаска (Подунавац), Салкунић (Слобода).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 8, Пејовић 7 (Шобот), М.  А.  Живковић 8 (Милош Живковић), Балетић 8, Бјелобрк 8, Секулић 7 (Божиновић 8), Сарачевић 8, Зоговић 8, Цвјетојевић 8, Стојановић 8 (Хаска), Цветковић 7.

СЛОБОДА: Опарница 7, А.  Симић 7, Ђорић 6, Мандић 6 (Димитрић 7), Лазаревић 7, М.  Симић 7, Богдан 6 (Мићић), Салкунић 7 (Ђорђевић), Вукутић 6, Јошић 6, Нинић 7.

Домаћини су били бољи.  У 34.  минуту Стојановић је искористио набачену лопту Балетића и био за нијансу бржи од одбране гостију и лопта је прво ударила у статриву, па се потом нашла у мрежи.

Балетић је искористио центаршут Божиновића, дочекао лопту главом и послао је у небрањени део мреже.

М.  Гледић

Слога (Е) - Слога (Т) 0:0

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Јевтић (Нови Сад).

СЛОГА (Е): Тојагић 6, Ристић 7, Белић 7, Пендо 7, Бојанић 7, Стојчић 7, Рукавина 7,5, Вујовић 7, Воларевић 7, Галечић 7.

СЛОГА (Т): Ранков 7,  Пастор 7, Томић 6, Зелић 7, Краговић 7, Мијић 7, Грубовић 6, Мијаиловић 7 (Марковић 7), Н.  Грујић 7, Кувекаловић 7 (Д.  Грујић 7), Топић 6 (Ергарац).

Веома добра утакмица.  с прергшт шанси и промашаја. Ердевичани десетковани неиграњем стандардних играча, ипак су били бољи ривал и били су ближи победи. Већ на почетку домаћини су наређали шансе.  А промашили су Воларевић, Угљешић, Галерчић, Ристић. Али, сјајне прилике имали су и за госте Кувекаловић и Краговић. Једноставно, свима је фалило и мало, и спортске среће.

У наставку иста прича.  Прво су шансе прокоцкали Вујовић и Стојчић, а потом за госте Мијић, Д.  Грујић и Марковић. И на крају у финишу меча имао је и Воларевић прилику, али ни из близине није погодио гостујућу мрежу.

А.  Кузмић

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Слобода 2:0, КАЋ: Југовић - Нови Сад 2:4, БЕОЧИН: Цемент - Раднички (НП) 2:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Јадран 3:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Будућност 1:1, ВОЈКА: Сремац - Хајдук (Д) 2:1, ЕРДЕВИК: Слога - Слога (Т) 0:0, НОВИ САД: Индекс - Борац (Ш) 1:4, РУМЕНКА: Јединство - Црвена звезда 1:0.

1. Јединство (Р) 24     16     5      3      44:17        53

2. Хајдук (Д)      24     16     1      7      48:22        49

3. Борац (Ш)      24     15     4      5      42:22        49

4. Нови Сад       24     13     7      4      41:26        46

5. Цемент  24     12     6      6      37:25        42

6. Слобода 24     13     2      9      33:24        41

7. Слога (Е) (-3) 24     13     2      9      39:22        38

8. Подунавац     24     10     5      9      29:31        35