Odbojkaši Voše poveli u seriji protiv Radničkog, na korak od finala

26.03.2021. 19:28 19:32

NOVI SAD: Odbojkaši Vojvodine NS seme slavili su u prvoj utakmici polufinala plej–ofa Superlige protiv Radničkog i tako se našli na korak od sledeće faze. Drugi susret igra se sutra od 16 časova u Kragujevcu i ekipa trenera Slobodana Boškana ima priliku da posle dva duela zauzme mesto u finalu.

Odlično su Novosađani izgledali na terenu protiv, ove sezone, neugodnog protivnika, koji im je ostao dužan za eliminaciju iz Kupa. Šampion je i te kako bio motivisan i od početka je gostima stavio do znanja da se do trijumfa u Spensu ne dolazi lako, pogotovo ne u ovoj fazi takmičenja.

Kragujevčani nisu imali snage da crveno–belima pariraju do kraja prvog seta, koji je Voša prelomila posle tehničkog tajm–auta. Predvođen Mašulovićem, blok je odlično funkcionisao i paralisao je napad gostiju, koji su počeli i da greše. Razlika je ubrzo narasla do maksimalnih sedam poena (22:15) i Novosađani su lako poveli 1:0. Morali su u drugoj deonici malo više da se pomuče da bi je dobili, jer su se sve vreme smenjivali sa Radničkim u vođstvu. Odluka dosta neizvesnijeg seta pala je u završnici u kojoj je ipak do izražaja došlo iskustvo Vojvodine i uz dva važna poena kapitena Simića, na 23:20 i 24:21 stigla je do prednosti od 2:0.

Dešavanja na terenu u trećem setu diktirao je Radnički, koji je uglavnom bio u prednosti, a na polovini je imao i 15:12. Lepu seriju je napravio domaćin za povratak u egal, a na kraju se ponovio isti scenario – Voša je preokrenula na 22:20 i u finišu je držala konce u svojim rukama. Ni približavanje rivala na poen zaostatka (23:22) nije poljuljalo Novosađane, jer je kao i u prethodnim setovima, Radnički pogrešio, poklonio im meč loptu, a Perić je iskoristio drugu za maksimalan trijumf.