Zrenjaninska liga: Lider teško s davljenikom

03.11.2020. 11:02 11:04

Tesna pobeda domaćina protiv davljenika iz Farkaždina.

Crvena zvezda - Tamiš 2:1 (1:1)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, sudija: Janjić (Zrenjanin), strelci: Barbat u 15. i Medić u 82. za Crvenu zvezdu, Kostić u 40. minutu za Tamiš.

CRVENA ZVEZDA: Hajrović 6, Đorđević 7, Savičić 6, Medić 7, Barbat 7 (Bosančić), Jankov 6. Utržen 6, Ružić 7, Petrović 7, Gucul 6, Uzelac 6.

TAMIŠ: Belić 7, Toković 6, Dimitrijević 6, Bošković 6, Stepanov 7, Kostić 7, Laničin 6, Tuba 6, Rašić 7, Bokinac 7, Pejanović 6.

Treba reći da su jedni i drugi nastupili bez nekoliko standardnih igrača, a borbeni i uporni gosti umalo da iznenade favorizovane domaćine. Bila je to borbena utakmica sa puno naboja, a ipak, domaćin je uspeo da upiše tri nova boda, a gol odluke postigao je veteran Medić iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara u samom finišu meča.

M. Račić

Lehel - Borac 0:3 (0:3)

MUŽLJA: Igralište Lehela, sudija: Stojanović (Zrenjanin), strelc: Kočić u 13. i 42. V. Zečević u 21. minutu.

LEHEL: Mesaroš 6, Momčilović 6, Đolaji 6, Ismaili 6 (Đorđić), Mihajlov 7, Petrović 6, Takač 6, Fefkete 6 (Astaloš), Balaji 6 (Laketić), Rajić 6, Mihajlović 6.

BORAC: S. Gajinov 7, Ivančević 7, Samolov 7, Grbić 7 (Cucić 7), Kočiš 8, Bičanin 7 (Rakić 7), Grujić 7 (Medić 7), Tabakov 7, D. Gajinov 7 (S. Zečević), Cobor 7, V. Zečević 7.

U veoma nervoznoj igri domaćih, gosti su se bolje snašli i u 13. minutu Danijel Kočiš je iskoristio priliku za vođstvo, a nedugo zatim Vlada Zečević koristi dobro ubacivanje  i postiže novi pogodak. Kočiš je neposredno pre kraja prvog dela igre iskoristio lepu priliku i pogodio mrežu.

U nastavku utakmice bilo je prilika i pretnji sa obe strane, ali rezultat se nije menjao.

M. N. P.

OFK Klek - 2. oktobar 1:1 (1:0)

KELK: Igralište „Đuro Vučurević”, sudija: Dimitrijevski (Zrenjanin), strelci: Milosavljević u3. za Klek, Levaja u 66. minutu za 2. oktobar. Crveni karton: Ivanov (Klek).

KLEK: Jankulov 8, Ćurić 7, D. Milanović 7, Kosnić 7, Milosavljević 7 (Mihajlović 7), Vučetić 7, Ivanov 5, Mačkić 5 (Stajić 6), B. Milanović 8, Čubra 7, Jovanović 7 (Ninković).

2. OKTOBAR: Radosavljev 7, Kovačević 7, Vender 6, Marić 7, Vrebalov 7 (Mrakić 6), Levaja 8, Vioglavin 7 (Simonović), Lazić 7, Jaković 6 (Barta 6), Pecavski 5, Ikić 6.

Veoma zanimljiva utakmica. Mateja Milosavljević u 3. minutu lepim šutem sa linije šesnaesterca pogodio mrežu gostiju. Veliku priliku da izjednače imali su Kumančani u 44. minutu, ali šut Marka Levaje sa 11 metara bravuroznom paradom odbranio je Jankulov. Ipak, u 66. minutu Levaja je iskoristio priliku i izjednačio rezultat. Do kraja susreta Mačkić je promašio prazan gol, a Jovanović imao priliku kada je izbio sam ispred golmana, ali n ije uspeo da loptu ubnci u mrežu.

M. N. P.

Rusanda - Vojvodina (NM) 1:2 (0:1)

MELENCI: Stadion kraj Banje, sudija: Mijatović (Žitište), strelci: Stevanov u 65. za Rusandu, Matić u 11. D. Stojkov u 56. minutu za Vojvodinu.

RUSANDA: Mi. Kuručev 6, Davidov 6, Škondrić 6, Grabunyija 6, Janković 6, Mrđenović 6 (Cvetić 6), Šargin 6 (Češljarov), Stevanov 6, Rakić 6, Radišić 6, Ma. Kuručev 6.

VOJVODINA: VEskov 7, Škero 7 (Nikolić 6), Terzin 7, Stanković 7 (Josimović 6), Bajić 6, Rockov 6 (Bakić 6), Golić 6, B. Stojkov 6 (Košnjičar), D. Stojkov 7, Malešev 6, Matić 6.

U komšijskom odmeravanju snaga gosti su se bolje snašli. U 11. minutu Matić je imao nameru da centrira, lopta mu je prešla preko noge i završila u mreži nesigurnog Milovana Kuručeva. A u drugom delu susreta posle polukontre gostiju Denis Stojkov je uspeo pogoditi ugao. Nedugo zatim posle lepe asistencije Stevanov je izbio ispred gola gostiju smanjio rezultat.

M. N. P.

Mladost (L) - Polet 2:2 (0:1)

LUKIĆEVO: Igralište SC Mladost, sudija: Paunović (Žitište), strelci: Perović u 53. i 90. (iz penala) za Mladost, Radlović u 44. Kenjalo u 91. minutu za Polet.

MLADOST: Mišić 7, Đukanović 7, Bojić 7, Gužvić 7,Galić 7, Trošić 7, Perović 8, Lalović 7, Arsić 7, Pavlović 7 (Stefanov), Oprijan 7.

POLET: Kovač 8,Kenjalo 8, Soleša 7, Inđić 7 (Velimirov 7), Šćepanović 7, Radlović 7 (Knežević), Draganov 7, Gušić 7 (Stupar), Radak 7, Zorić 7, Vukobrat 7.

Veoma kvalitetana utakmica dve pođednake ekipe. Gosti su stigli od prednosti u 44. minutu. U nastavku je došlo do preokreta. Marko Perović je posle lepe i dobre akcije kompletnog domaćeg reda postigao pogodak za izjednačenje. Međutim, u poslednjem minutu meča prvo je Perović bio precizan s bele tačlke, a onda dok su se  domaći radovali iskusni gosti su krenuli sa centra, i preko Milana Kenjala uspeli da izjednače.

M. N. P.

Delija - Mladost (BD) 3:3 (2:2)

MOKRIN: Igralište pored Omladinskiog doma, sudija: Dimitrijevski (Zrenjanin), strelci: Kričković u 27. Cvijan u 43. Vasičin u 80. za Deliju, M. Topalović u 10. Bakoš u 25. i 87. minutu (iz penala) za Mladost.

DELIJA: Badrljica 7, Jolić 6, Stepančev 7, Miladinov (Nedeljkov 7), Feješ 7, Živko 7, Barbat 6 (Simić 7), Cvijan 7, Ćeleketić 7 (Vasičin 7), Spahić 7, Kričković 7.

MLADOST: Marić 7, Mijatović 6, S. Topalović 6, Mitrić 7, B. Topalović 7, M. Topalović 7, Bakoš 8, Kaurin 7, Srdić 7, Krstović 6, Mrđa 6.

U veoma dobroj utakmici gosti su poveli brzo poveli sa 2 :0.  Međutim, domaći su već u prvom delu uspeli d izjednače rezultat.  U nastavku utakmice bilo je prilika sa obe strane, da bi Vasičin pogodio i doneo prednost domaćima, a onda tri minuta pred kraj Robert Bakoš je oboren sa leđa, a napadač gostiju je bio precizan sa bele tačke i  postavio konačan rezultat.

M. N. P.

Vojvodina (B) - Radnički 5:0 (3:0)

BAŠAID: Igralište Vojvodine, sudija: Rankov (Kikinda), strelci: Milin u 10. 45. i 77. Javorina u 27. Grujić u 87. minutu.

VOJVODINA: Stevanov 8, Vincan 7, Popov 7, Zavišin 7, Javorina 7, Selaković 7, Milin 9, Grujić 8, Todorov 7 (Gavrić 7), Glušac 7, Stanojević 7.

RADNIČKI: Savkov 8, Sujić 6, Treunov 6, Mihajlović 6, Ferenci 5, Rakić 5, Samolovac 6 (Stojkov), Savić 6 (Bajus), Pejin 6, Ferenčak 5 (Vasić 5), Slavković 5 (Gavrilov).

Najbolja igra domaćih u ovom prvenstvu. Već u 10. minutu posle dobro ubačene lopte sa visine penaltika Radovan Milin iz voleja pogodio mrežu, da bi u 27. minutu posle kornera Javorina glavom povisio rezultat. I onda u poslednjem minutu prvog dela posle solo prodora Vujića je pronašao Milina koji je zaobišao golmana i pogodio mrežu.

U nastavku domaći su postigli još dva pogotka.

M. N. P.

MSK - ASK 1:2 (1:2)

MIHAJLOVO: Igralište Liget, sudija: Jonić (Kikinda), strelci: G. Isak u 31. za MSK, a Zakić u 41. (iz penala), Ponorac u 45 2. minutu za ASK.

MSK: Sekošan 6, Aslani 5 (D. Isak 7), Ličina 6, Guljaš 6 (Marković 5), Buka 6, Rama 6 (Cvijan), Tot 8, Nikolić 6, Jakovljev 6, Kovač 7, G. Isak 6.

ASK: Stojkov 7, Jevremov 7, Ponorac 7 (Birmanac), Matejin 7, Čurović 8 (Nenin), Adamov 8, Zakić 7, Mijić 7, Zoretić 7 (Korać), Vesin 7, Stričko 7.

Veoma dobra utakmica i borbena u kojem su gosti imali veći posed lopte, a u 31. minutu grešku gostujućeg igrača koji se okliznuo iskoristio je Gabrel Isak i doneo prednost domaćima.

U 41. minutu Vladimir Zakić je sa penala  izjednačio rezultat, da bi u nadoknadi prvog dela posle brze i dobre kontre gostiju Ponorac pogodio mrežu za vođstvo gostiju.

U nastavku utakmice bilo je prilika sa obe strane, ali dobar sastav iz Aradca je sačuvao prednost i stigao do trijumfa.

M. N. P.

Rezultati:

MSK - ASK 1:2, Vojvodina (B) - Radnički 5:0, Mladost (L) - Polet 2:2, Crvena zvezda - Tamiš 2:1, Lehel - Borac 0:3, Rusanda - VOjvodina (NM) 1:2, Klek - 2. oktobar 1:1, Delija - Mladost (BD) 3:3. Slobodno je bilo Potisje.