Зрењанинска лига: Лидер тешко с дављеником

03.11.2020. 11:02 11:04

Тесна победа домаћина против дављеника из Фаркаждина.

Црвена звезда - Тамиш 2:1 (1:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, судија: Јањић (Зрењанин), стрелци: Барбат у 15. и Медић у 82. за Црвену звезду, Костић у 40. минуту за Тамиш.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 6, Ђорђевић 7, Савичић 6, Медић 7, Барбат 7 (Босанчић), Јанков 6. Утржен 6, Ружић 7, Петровић 7, Гуцул 6, Узелац 6.

ТАМИШ: Белић 7, Токовић 6, Димитријевић 6, Бошковић 6, Степанов 7, Костић 7, Ланичин 6, Туба 6, Рашић 7, Бокинац 7, Пејановић 6.

Треба рећи да су једни и други наступили без неколико стандардних играча, а борбени и упорни гости умало да изненаде фаворизоване домаћине. Била је то борбена утакмица са пуно набоја, а ипак, домаћин је успео да упише три нова бода, а гол одлуке постигао је ветеран Медић из слободног ударца са неких двадесетак метара у самом финишу меча.

М. Рачић

Лехел - Борац 0:3 (0:3)

МУЖЉА: Игралиште Лехела, судија: Стојановић (Зрењанин), стрелц: Кочић у 13. и 42. В. Зечевић у 21. минуту.

ЛЕХЕЛ: Месарош 6, Момчиловић 6, Ђолаји 6, Исмаили 6 (Ђорђић), Михајлов 7, Петровић 6, Такач 6, Фефкете 6 (Асталош), Балаји 6 (Лакетић), Рајић 6, Михајловић 6.

БОРАЦ: С. Гајинов 7, Иванчевић 7, Самолов 7, Грбић 7 (Цуцић 7), Кочиш 8, Бичанин 7 (Ракић 7), Грујић 7 (Медић 7), Табаков 7, Д. Гајинов 7 (С. Зечевић), Цобор 7, В. Зечевић 7.

У веома нервозној игри домаћих, гости су се боље снашли и у 13. минуту Данијел Кочиш је искористио прилику за вођство, а недуго затим Влада Зечевић користи добро убацивање  и постиже нови погодак. Кочиш је непосредно пре краја првог дела игре искористио лепу прилику и погодио мрежу.

У наставку утакмице било је прилика и претњи са обе стране, али резултат се није мењао.

М. Н. П.

ОФК Клек - 2. октобар 1:1 (1:0)

КЕЛК: Игралиште „Ђуро Вучуревић”, судија: Димитријевски (Зрењанин), стрелци: Милосављевић у3. за Клек, Леваја у 66. минуту за 2. октобар. Црвени картон: Иванов (Клек).

КЛЕК: Јанкулов 8, Ћурић 7, Д. Милановић 7, Коснић 7, Милосављевић 7 (Михајловић 7), Вучетић 7, Иванов 5, Мачкић 5 (Стајић 6), Б. Милановић 8, Чубра 7, Јовановић 7 (Нинковић).

2. ОКТОБАР: Радосављев 7, Ковачевић 7, Вендер 6, Марић 7, Вребалов 7 (Мракић 6), Леваја 8, Виоглавин 7 (Симоновић), Лазић 7, Јаковић 6 (Барта 6), Пецавски 5, Икић 6.

Веома занимљива утакмица. Матеја Милосављевић у 3. минуту лепим шутем са линије шеснаестерца погодио мрежу гостију. Велику прилику да изједначе имали су Куманчани у 44. минуту, али шут Марка Леваје са 11 метара бравурозном парадом одбранио је Јанкулов. Ипак, у 66. минуту Леваја је искористио прилику и изједначио резултат. До краја сусрета Мачкић је промашио празан гол, а Јовановић имао прилику када је избио сам испред голмана, али н ије успео да лопту убнци у мрежу.

М. Н. П.

Русанда - Војводина (НМ) 1:2 (0:1)

МЕЛЕНЦИ: Стадион крај Бање, судија: Мијатовић (Житиште), стрелци: Стеванов у 65. за Русанду, Матић у 11. Д. Стојков у 56. минуту за Војводину.

РУСАНДА: Ми. Куручев 6, Давидов 6, Шкондрић 6, Grabunyija 6, Јанковић 6, Мрђеновић 6 (Цветић 6), Шаргин 6 (Чешљаров), Стеванов 6, Ракић 6, Радишић 6, Ма. Куручев 6.

ВОЈВОДИНА: ВЕсков 7, Шкеро 7 (Николић 6), Терзин 7, Станковић 7 (Јосимовић 6), Бајић 6, Роцков 6 (Бакић 6), Голић 6, Б. Стојков 6 (Кошњичар), Д. Стојков 7, Малешев 6, Матић 6.

У комшијском одмеравању снага гости су се боље снашли. У 11. минуту Матић је имао намеру да центрира, лопта му је прешла преко ноге и завршила у мрежи несигурног Милована Куручева. А у другом делу сусрета после полуконтре гостију Денис Стојков је успео погодити угао. Недуго затим после лепе асистенције Стеванов је избио испред гола гостију смањио резултат.

М. Н. П.

Младост (Л) - Полет 2:2 (0:1)

ЛУКИЋЕВО: Игралиште СЦ Младост, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Перовић у 53. и 90. (из пенала) за Младост, Радловић у 44. Кењало у 91. минуту за Полет.

МЛАДОСТ: Мишић 7, Ђукановић 7, Бојић 7, Гужвић 7,Галић 7, Трошић 7, Перовић 8, Лаловић 7, Арсић 7, Павловић 7 (Стефанов), Опријан 7.

ПОЛЕТ: Ковач 8,Кењало 8, Солеша 7, Инђић 7 (Велимиров 7), Шћепановић 7, Радловић 7 (Кнежевић), Драганов 7, Гушић 7 (Ступар), Радак 7, Зорић 7, Вукобрат 7.

Веома квалитетана утакмица две пођеднаке екипе. Гости су стигли од предности у 44. минуту. У наставку је дошло до преокрета. Марко Перовић је после лепе и добре акције комплетног домаћег реда постигао погодак за изједначење. Међутим, у последњем минуту меча прво је Перовић био прецизан с беле тачлке, а онда док су се  домаћи радовали искусни гости су кренули са центра, и преко Милана Кењала успели да изједначе.

М. Н. П.

Делија - Младост (БД) 3:3 (2:2)

МОКРИН: Игралиште поред Омладинскиог дома, судија: Димитријевски (Зрењанин), стрелци: Кричковић у 27. Цвијан у 43. Васичин у 80. за Делију, М. Топаловић у 10. Бакош у 25. и 87. минуту (из пенала) за Младост.

ДЕЛИЈА: Бадрљица 7, Јолић 6, Степанчев 7, Миладинов (Недељков 7), Фејеш 7, Живко 7, Барбат 6 (Симић 7), Цвијан 7, Ћелекетић 7 (Васичин 7), Спахић 7, Кричковић 7.

МЛАДОСТ: Марић 7, Мијатовић 6, С. Топаловић 6, Митрић 7, Б. Топаловић 7, М. Топаловић 7, Бакош 8, Каурин 7, Срдић 7, Крстовић 6, Мрђа 6.

У веома доброј утакмици гости су повели брзо повели са 2 :0.  Међутим, домаћи су већ у првом делу успели д изједначе резултат.  У наставку утакмице било је прилика са обе стране, да би Васичин погодио и донео предност домаћима, а онда три минута пред крај Роберт Бакош је оборен са леђа, а нападач гостију је био прецизан са беле тачке и  поставио коначан резултат.

М. Н. П.

Војводина (Б) - Раднички 5:0 (3:0)

БАШАИД: Игралиште Војводине, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Милин у 10. 45. и 77. Јаворина у 27. Грујић у 87. минуту.

ВОЈВОДИНА: Стеванов 8, Винцан 7, Попов 7, Завишин 7, Јаворина 7, Селаковић 7, Милин 9, Грујић 8, Тодоров 7 (Гаврић 7), Глушац 7, Станојевић 7.

РАДНИЧКИ: Савков 8, Сујић 6, Треунов 6, Михајловић 6, Ференци 5, Ракић 5, Самоловац 6 (Стојков), Савић 6 (Бајус), Пејин 6, Ференчак 5 (Васић 5), Славковић 5 (Гаврилов).

Најбоља игра домаћих у овом првенству. Већ у 10. минуту после добро убачене лопте са висине пеналтика Радован Милин из волеја погодио мрежу, да би у 27. минуту после корнера Јаворина главом повисио резултат. И онда у последњем минуту првог дела после соло продора Вујића је пронашао Милина који је заобишао голмана и погодио мрежу.

У наставку домаћи су постигли још два поготка.

М. Н. П.

МСК - АСК 1:2 (1:2)

МИХАЈЛОВО: Игралиште Лигет, судија: Јонић (Кикинда), стрелци: Г. Исак у 31. за МСК, а Закић у 41. (из пенала), Понорац у 45+2. минуту за АСК.

МСК: Секошан 6, Аслани 5 (Д. Исак 7), Личина 6, Гуљаш 6 (Марковић 5), Бука 6, Рама 6 (Цвијан), Тот 8, Николић 6, Јаковљев 6, Ковач 7, Г. Исак 6.

АСК: Стојков 7, Јевремов 7, Понорац 7 (Бирманац), Матејин 7, Чуровић 8 (Ненин), Адамов 8, Закић 7, Мијић 7, Зоретић 7 (Кораћ), Весин 7, Стричко 7.

Веома добра утакмица и борбена у којем су гости имали већи посед лопте, а у 31. минуту грешку гостујућег играча који се оклизнуо искористио је Габрел Исак и донео предност домаћима.

У 41. минуту Владимир Закић је са пенала  изједначио резултат, да би у надокнади првог дела после брзе и добре контре гостију Понорац погодио мрежу за вођство гостију.

У наставку утакмице било је прилика са обе стране, али добар састав из Арадца је сачувао предност и стигао до тријумфа.

М. Н. П.

Резултати:

МСК - АСК 1:2, Војводина (Б) - Раднички 5:0, Младост (Л) - Полет 2:2, Црвена звезда - Тамиш 2:1, Лехел - Борац 0:3, Русанда - ВОјводина (НМ) 1:2, Клек - 2. октобар 1:1, Делија - Младост (БД) 3:3. Слободно је било Потисје.