Međuopštinska liga Srem–Zapad: Ni ministar nije pomogao

02.09.2020. 09:22 09:25

​​​​​​​Graničar (K) - Fruškogorac 1:1 (1:0)

UZMIN: Igralište  Graničara, sudija Cvjetić (Čalma). Strelci: Stefanović u 18. za Graničar, Ž. Đorić u 63. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Zečević, Petrić, Simić (Graničar),

GRANIČAR: Hristov (Zečević), Vladisavljević, Petrić, Simić, Mitrović, Makitanović, Dejan Pečenica, Karolić (Burmudžija), Vukadinović, Stefanović (Miražić), Darko Pečenica (Nedimovć).

FRUŠKOGORAC: Uglješić, Gajić, Đukić, M. Trnić, N. Trnić (Vukojević), I. Đorić, Dušan Grabić, R. Krstić, Ž. Đorić (Lužajić), Mačkić (Đuričić), Panić (Bojanić).

I pored toga što su domaćini igrali dosta dobro, nisu uspeli da pobede. Kuzminčani su vodili imali nekoliko prilika, a onda je posle greške Belić  koji se poigravao sa loptom, Ž. Đorić iz blizine savladao golmana Hristova.

Posle toga sve je bilo u znaku domaćina, ali  ni ministar Nedimović, koji je ušao u nastavku,  ni iskusni Miražić nisu pogodili mrežu, pa jutakmica završena nerešeno.

B. Cvetičanin

Bikić - Graničar (A) 3:0 (1:0)

BIKIĆ DO: Igralište Bikića, sudija Ranković (Jarak).Strelci: Dević u 10, Miletić u 50.i Nedić u 60. minutu. Žuti kartoni: Dević, Miletić (Bikić), Mijanović (Graničar).

BIKIĆ: Stojadinović 8, Đurđević 7, Vasić 7, G. Momčilović 8, Baštić  7 (M. Bosanac), D. Momčilović 7, Dević 7, Bajrami 7, Nedić 7 (Radmanovac), Miletić 7 (Kljajić), Dobrić 7.

GRANIČAR: Stojanović 6, Vasiljević 6, Trlajić 7, Vujić 6, Bojanić 6 (Vurdelja), Grbatinić 7,  Starčević 6, N. Nešković 6, Mijanović 6 (Radmanović), Šibalić 6 (Opojevlić).

Domaćini su bili srećnija ekipa i   sve  prave šanse pretvorili su u golove. Nedić je postigao izvanredan pogodak iz voleja s 14 metara.        B. Basrak

Trgovački - Zeka Buljubaša 1:0 (1:0)

SREMSKA MITROVICA: Stadion Radničkog, sudija Zečević (Šid). Strelac: Aćinmović u 44. minutu. Žuti kartoni: Aćimović, Jakovljević (Trgovački), Belić, Begović (Zeka Buljubaša).

TRGOVAČKI: Spasojević, N. Nikolić (Stojković), Trifunović, Stanić, Mataruga, Đokić, Aćimović, Bajrić (Nedić), Jakovljević (Krnetić), S. Nikolić, Drča (Debeljak).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić, Belovuković, N. Pavlović, Begović, Belić (Đokić), Krstić (Trifković), D. Martinović, Đonlić, Kukić, Turudić (Simić), M. Martinović (S. Pavlović).

Gosti, su uspeli da sačuvaju svoju mrežu skoro celo poluvreme, a onda je u finišu poluvremena Aćimović je iskoristio dubinsku loptu i postigao pogodak.

U nastavku, vodila se taktička borba, za svaki pedalj igrališta. Gosti su pokušavali makar da izjednače rezultat, a trgovci su uspešno odolevali i na kraju zabeležili sigurnu pobedu.

S. Vojnović

Obilić - Erdevik 3:1 (0:0)

KUKUJEVCI: Igralište Obilića, sudija Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: Považan, Drobnjak i A. Zec  za Obilić, a Cvetković za Erdevik.

OBILIĆ: Medaković, Šućak (Bastašić), Nedić, Drobnjak, Bolić, Považan, A. Zec (Bertić), Janković (Subić), J. Mikić (Milosavljević), M. Zec (Blažanović), Popović.

ERDEVIK: Panić (Mergl), Rajić, Širadović, Šolaja, Trgić, Marinović, Štrbac, Pap (Farkaš), Stambolija (Radaković), Radić, Cvetković (Bojanić).

Pobeda Obilića  je mogla biti  i ub edljivija, domaći fudbaleri imali su još nekolikolepih prilika.

S. Marić

Fruška gora Zmaj 2:1 (2:1)

RUMA: Igralište Fruške gore, sudija Katić (Ruma). Strelci: Cvjetićanin u 5. i Roksa u 37. (iz penala) za Frušku goru, a Simeunović u 14.  minutu za Zmaj. Žuti kartoni: M. Parmaković, Tojić (Zmaj).

FRUŠKA GORA: Mandić, Knežević (Karanfilović), Đurđević, Tešić, Kopunović, Cvijanović, Birinji, Roksa, V. Savić (Bežanović), Cvjetićanin, Samardžija.

ZMAJ: Kljajić, Jesretić, Tojić (Petrović), Zackalicki Božjaković, Jovanović, M. Parmaković (Đukić), Simeunović, Čupić (Đurić), A. Sretenović, Đuričić.

Najlepši trenutak na utakmici je bio gol Cvjetićanina. Šutirao je s 25 metara i lopta je prvo udarila u prečku pala na zemlju, i tek onda se odbila u mrežu.

Obućari sau potom propustili još nekoliko lepih prilikaza ubedljivije vođstvo. Gosti su to  odmah kaznili. Simeunović je iskoristio grešku domaće odbrane.  Pred kraj prvog dela Cvjetićanin  je bio u prodoru, a  gostujuća odbrana je nespretno reagovala i sudija je pokazao na belu tačku. Roksa je sa linije penala sigurnim udarcem pogodio mrežu.

U nastavku obućari su potuno pali, pa su gosti iz Noćaja mogli u fiunišu, utakmice doći makar do boda.

D. Čučin

Sloga (Č) - Jednota 4:1 (1:0)

ČALMA: Igralište Sloge, sudija Petrović (Šid).Strelci: Slobodan Kekić u 8. (iz penala) i Sekulić u 60, 63. i 83. za Slogu, a Kološnjaj u 79. minutu za Jednotu. Žuti kartoni: Jovanović, R. Kotarlić, Radek (Jednota).

SLOGA: Majstorović, Slavko Kekić, Cvjetić, Arambašić, D. Milić, N. Milić, Bogosavljević, Zec (Maričić), Draganović, Slobodan Kekić, Sekulić.

JEDNOTA: Janković, Poluga, R. Kotarlić, Dušan Medić, Jakšić, Jovanović, Dragan Medić, Kološnjaj, Radeka, Drljača, N. Kotarlić.

U veoma dobroj Čalmanci su zasluženo osvojili sva tri boda.Postigli su četiri izvanredna pogotka posle smišljenih akcija, a mogli su bar još toliko.Još su gosti na kraju i dobro prošli.

S. Kekić

Sremac (J) - Sremac (B) 1:5 (1:0)

JARAK: Kigralište Sremca, sudija Petrović (Šid). Strelci: Petrović u 41. za domaće, a N. Smajić u 62, M. Mijatović u 49, Papuga u 82, Đorđević u 87. i Kukolj u 90. za goste. Žuti kartoni: Gvozdenović, B. Daničić (domaći).

SREMAC (J): M. Gvoka 7, Kičić 5, Gvozdenović 6, N. Daničić 5, Urošević 6 (Simovljević), M. Gvoka 5 (Blagojević), Tešić 7, B. Daničić 6, Branislav Daničić 5 (Grujić, Vasiljević), N. Gvoka 5, Petrović 6.

SREMAC (B):  Milanović 7, Šumarina 7, Vranov 8, Čavić 8, Subić 8, Levaja 7, N. Smajić 8, Z. Smajić 8, M. Mijatović 8, S. Mijatović 8 (Kukolj), Ero 8 (Papuga, Đorđević).

Prava prvenstvena utakmica. Gosti su od prvog minjuta imali incijativu, ali domaći su se sjano branili, pa čak i poveli.

A onda u nastavku gosti su potopuno zagospodarili terenom, ređali prilike i postigli čak pet golova.

B. Gvoka

Sloboda - Jedinstvo (R) 1:2 (0:1)

ŠAŠINCI: Igralište Slobode, sudija Miljenovićić (Adaševci). Strelci: Dragičević u 72. za Slobodu, a Arčić u 35. i Ilić u 65. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Milanović, Topić (Sloboda).

SLOBODA: Ivanović, Milanović (Šulaja), Đaković, Antonić, A. Tomić, Topić, Milutinović (Žegarac),  B. Ristanović, Čanadžija, Zmijanac, Dragičević (Igrić).

JEDINSTVO: Sekulić, B. Vuković, Zec, Jović, Mirić, Marinković, Arčić, Mudrić, Mađarac, D. Vuković, Ilić.

Rumljani su posle borbene igre, pogotovo u prvom poluvremenu, došli do zaslužene pobede. Mada su domaćini u nastavku igre bili dobar tim, ali nisu uspeli iz nekoliko šansi da postignu više od jednog pogotka

B. Ristanović

KUKUJEVCI: Obilić - Erdevik, ČALMA: Sloga - Jednota 4:1, ŠAŠINCI: Sloboda - Jedinstvo (R), SREMSKA MITROVICA: Trgovački - Zeka Buljubaša 1:0, RUMA: Fruška gora - Zmaj 2:1, KUZMIN: Graničar - Fruškogorac 1:1, JARAK: Sremac - Sremac (B) 1:5, BIKIĆ DO: Bikić - Graničar (A) 3:0.

1. Bikić    3      3      0      0      11:0  9

2. Obilić  3      3      0      0      12:3  9

3. Sremac (B)     3      3      0      0      9:2    9

4. Z. Buljubaša  3      2      0      1      6:2    6

5. Jedin. (R)       3      2      0      1      7:4    6

6. Graničar (A)  3      2      0      1      6:5    6

7. Fruška gora  3      2      0      1      4:3    6

8. Fruškogorac 3      1      1      1      5:4    4