NBA: Pobeda Dalasa, Dončić 42, Marjanović nije igrao (video)

19.11.2019. 08:55 08:58
Izvor: Youtube Printscreen

U noći između ponedeljka i utorka odigrano je devet utakmica NBA košarkaške lige.

Dalas maveriksi savladali su San Antonio sparse 117:110 (36:22, 23:27, 34:30, 24:31) sa neverovatnom partijom Srbina Luke Dončića koji je napravio učinak karijere.

Srpski centar Boban Marjanović ovoga puta nije proveo ni minute na terenu.

Dončić je imao neverovatno veče, zabeležio je tripl-dabl: 42 poena (14/27 šut ukupno, 5/13 za tri poena), 11 skokova i 12 asistencija. Pratili su ga: Fini-Smit sa 22 poena, Porcigins 18 i 10 skokova, Branson je ubacio 11 poena.

Kod San Antonija Derozen je imao 36 poena, Oldridž 16 (9sk), Forbs 13 poena, Poeltl je imao devet poena i 10 skokova.

Start meča je presudio. Dončić je pogađao a Porcigins skakao u odbrani. Fini i Kari popunjavali su praznine i povećavali prednost Dalasa. Šut iz igre u prvoj četvrtini domaćih je bio 70,6% dok su se gosti ispromašivali 39,1%. Rezultat prve četvrtine od 36:22 momci iz Dalasa uspeli su da održe praktično do kraja meča.