NBA: Jokić bolji od Gudurića, Beli i Bogdan odlični (video)

18.11.2019. 08:45 08:49
Izvor: Youtube Printscreen

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je pet utakmica u kojima su srpski košarkaši imali zapažene uloge.

Košarkaši Sakramento Kingsa pobedili su Boston Seltikse 100:99 (30:18, 20:28, 21:29, 29:24) i tako prekinuli niz od čak deset pobeda zaredom gostiju.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su veoma dobre partije u petom trijumfu Kingsa ove sezone.

Bjelica je utakmicu završio sa 12 poena (5/10 ukupno, 1/4 za tri poena) i 14 skokova i 4 asistencije za 31 minut igre, dok je Bogdanović imao 12 poena (4/13 ukupno, 2/7 za tri poena), tri skoka i 10 asistencija za 32 minute igre.

Holms je pogodio dva ključna bacanja na 13 sekundi do kraja za 100:99. Seltiksi su imali napad za pobedu, Voker je dodao loptu do Smarta, ovaj je pokušao floterom, a lopta je uz dosta sreće izašla iz koša.

Bogdanović je u poslednjoj četvrtini postigao deset od dvanaest poena i bio je jedan od najzaslužnijih za pobedu Sakramenta.

Najefikasniji je bio Badi Hild koji je postigao 35 poena, uz pet skokova, Barns je postigao 13 poena, Holms je imao devet poena i 11 skokova.

U poraženom sastavu Džejlen Braun je imao 18, Kemba Voker i Danijel Tajs 14, dok je Enes Kanter postigao 10 poena, uz sedam skokova.

Sakramento je ostvario i četvrtu pobedu u poslednjih šest mečeva, dok je Boston pretrpeo tek drugi poraz u sezoni.

Memfis grizlisi poraženi su od Denver nagetsa 114:131 (32:28, 17:44, 31:36, 34:23).

Nikola Jokić nije imao košgetersko veče ali i nije uzimao puno lopti u napadu, njegovi saigrači preuzeli su odgovornost ovoga puta za devetu pobedu svog tima.

Nikola je postigao 9 poena (4/7 ukupno, 1/3 za tri poena), sa 5 skokova i 8 asistencija za 26 minuta igre.

Marko Gudurić je u Memfisu igrao 22 minute, postigao je 2 poena, imao je 3 skoka i dve asistencije.

Kod Denvera: Marej je ubacio 39 poena a Milsap 23, Ernangomez je postigao 15 poena, Grant 12.

Memfis su predvodili: Džekson sa 22 poena, Klark 19, Valancijunas je ubacio 16 poena i imao je 10 skokova, Morent je imao 13 poena a Melton 10 poena.