Šesnaestina finala Kupa Srbije: Zvezda nemilosrdna prema Trepči, četiri gola Simića

10.10.2019. 16:55 18:07

Crvena zvezda plasirala se u osminu finala Kupa Srbije, kao što se i očekivalo, pobedom nad trećeligašem Trepčom.

Ekipa iz Zvečana bila je preslab protivnik za šampiona Srbije pa otuda i ubedljiv poraz.

Razlika u kvalitetu bila je očigledna, beogradska ekipa bila je daleko bolja i diktirala dešavanja na terenu. Već u 3. minutu crveno-beli su poveli preko Simića, koji je na centaršut Jevtovića odlično reagovao i smestio loptu u mrežu. Od tada, izabranici Vladana Milojevića non stop su pretili, ali što stativa, što golman Milentijević sprečavali su Beograđane da postignu novi gol. Ipak, u 28. minutu to se desilo kada je Simić pretrčao odbranu Trepče, golmana te ekipe i ponovo se upisao u strelce.

Nominalni domaćin dao je sve od sebe da se suprotstavi velikom protivniku, ali prosto ništa nije mogao. Štaviše i Van la Para je imao dobru priliku, ali je nije iskoristio. Crveno-beli su dominirali, uglavnom probijali preko bokova, za šta Trepča nije imala rešenja.

Veljko Simić zabeležio je het-trik odmah na početku drugog poluvremena. Sa desne strane pas je posalo Van la Para, a raspucani krilni napadač Crvene zvezde ponovo se upisao u strelce. Malo potom precizan je i Van la Para, posle odbrane Milentijevića. Dva minuta kasnije gol postiže i Vukanović, glavom na asistenciju Žandera. A, četvrti svoj pogodak Veljko Simić  postigao je na spektakularan način, posle dobrog prijema špicom je zakucao loptu u mrežu. Goleada je nastavljena u 77. minutu, kada je Vulić iz slobodnog udarca postigao prelep pogodak. Goman Milentijević istakao se posle šuta Toamena i sprečio još veću katastrofu.

Ali, na kratko – u narednom duelu napadač crveno-belih bio je spretniji za konačnih – 0:8.

I. Lazarević

TrepčaCrvena zvezda 0:8 (0:2)

STARA PAZOVA: Sportski centar FSS, gledalaca: 500. Sudija: Simović (Lovćenac). Strelci: Simić u 3, 28, 49. i  62, Van la Para u 51, Vukanović u 54, Vulić u 77. i Tomane u 85. minutu.

TREPČA: Milentijević 6,  Ilić 6, Mihajlović 6, Pronek 6, Tomić 6, Trajković 6, Milošević 6, Idrizović 6, Radojević 6 (Trajković), Šobat 6, Pantović 6.

CRVENA ZVEZDA: Popović 6, Jevtović 7, Pankov 7,5, Babić 7, Žander 7, Jovančić 7, Vulić 7,5, Vukanović 7,5 (Burmaz), Simić 10 (Pantović), Van La Para 7,5 (Garsija), Tomane 7,5.

Milojević: Draže bi mi bilo da smo igrali na Kosmetu

STARA PAZOVA: Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević bio je zadovoljan posle ubedljive pobede protiv Trepče (8:0) i izrazio nadu da će ekipa uskoro gostovati na Kosovu.

"Tražio sam da profesionalno odradimo utakmicu, tako je jedino ispravno. Čestitao bih igračima Trepče, videli smo dosta stvari koje su dobre. Meni je posebno drago što smo igrali protiv Trepče, draže bi mi bilo da smo odigrali na Kosovu, nadam se da ćemo imati priliku da igramo i na Svetoj srpskoj zemlji", rekao je Milojević.