Potiska liga: Tornjošani isplivali na vrh

18.09.2019. 11:35 11:38

Potisje – Tornjoš 2:3 (1:2)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 150. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Apro u 43. i Husak u 55. Za Potisje, a Černak u 12. i M. Homolja u 30. i 81. minute za Tornjoš. Žuti kartoni:Muhi, Ugri, Bagi, Husak (Potisje), Ž. Barna, Rušak, Katona i Kasaš (Tornjoš).

POTISJE: Č. Bohata, Bagi, Domonkoš, Horvat (Kiš), Tandari, Papdančo, Husak, Fodor, Ugri (O. Nađ), Apro, Muhi.

TORNJOŠ: Memedović, Curnović, G. Homolja,Ž. Barna, Mezei, D. Barna, Černak, Rušak, Kasaš, M. Homolja, Katona (Deak).

Neizvesno je bilo nadigravanje u derbiju u Kanjiži, gde su se Tornjošani još jednom pokazali u dobrom izdanju, pošto su i proletos osvojili čitav plen, a ovog puta pobedom su isplivali na vrh tabele sa utakmicom manje. U neizvesnom nadigravanju Tornjošani su bolje počeli utakmicu, pa su već posle pola sata golovima Roberta Černaka i Mikloša Homolje imali sigurno vođstvo 0:2.

Domaćini su konsolidovali redove i preko Levente Aproa i Ištvana Husaka uspeli da izjednače. U finišu utakmice Mikloš Homolja je još jednom uspeo u 81.minutu da savlada Čabu Bohatu, što je Tornjošanima donelo prdnost, koju su sačuvali za zasluženu pobedu.

M. Mitrović

GraničarČoka 2:1 (1:0)

ĐALA: Igralište Graničara, gledalaca 80. Sudija: A. Tornjanski (Novi Kneževac). Strelci: B. Popović u 9. i Ignjatov u 85. za Graničar, a Kostić u 47. minutu za Čoku. Žuti kartoni: Dražić, Sarapa, Jovanov (Graničar), Antanasović (Čoka). Crveni karton: Černak (Čoka).

GRANIČAR: Jovanović, Uverić, Z. Popović, Jovanov, Sarapa, Ignjatov, Kobrehel, Dražić, B. Popović, Todorović (Savić), Ognjenović (Pantelin).

ČOKA: Militarov, Čavić, Šustran, Malbaša, Živanov, Kostić, Popov, Černak, Jolić, Konculić, Antanasović.

Đalinci su u 9. minutu poveli golom Branislava Popovića. Gosti iz Čoke su u 31. minutu ostali sa igračem manje, jer je Rudolf Černak pocrveneo zbog druge opomene. Ipak, tek što je počelo drugo poluvreme Siniša Kostić je anulirao prednost domaćina. Gosti su bili u prilici za preokret, jer je u 62. minutu sudija Aleksandar Tornjanski opravdano dosudio penal za Čoku, međutim, priliku sa bele tačke nije iskoristio Ognjen Jolić. Pobedu Graničaru u 85. minutu doneo je Saša Ignjatov.

M. Mr.

ŠampionHajduk 2:1 (1:0)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 40. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Mora u 41. i Biro u 68. za Šampion, a Erić u 49. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Malagurski, Milunović (Šampion), Trbović i Panić (Hajduk).

ŠAMPION: Terteli, Saša Stojčić, Mora, Pisarić (Žammboki), Kermeci, Slobodan Stojčić, Laković (Šili), Velez, Malagurski, Virag, Biro (Krajnović).

HAJDUK: Panić, Brkljač (Bodroža), A. Horvat, Rankov (Nikolin), D. Radaković, Onjin (Ostojić), R. Radaković, Erić, Trbović, Milan Hajder, Žiškov.

Oromčani su zabeležili prvu pobedu protiv neugodnog rivala. Do vođstva su došli u finišu prvog dela kada je Rudolf Mora nadmudrio odbranu gostiju, međutim, već na početku drugog pouvremena izjednačio enje je Krstivoje Erić. Za radost domaće ekipe Atila Biro je u 68.minutu zatresao mrežu Slobodana Panića.

M. Mr

Jadran - Jedinstvo 2:0 (0:0)

SANAD: Igralište Jadrana, gledalaca 100. Sudija: Đ. Simendić (Mol) Strelci: M. Stojanović u 54. i Tatić u 62. minutu. Žuti kartoni: M. Stojanović, Ć. Stojanović, Keseg, S. Oluški, Tatić, Juhas (Jadran), B. Živkov i Popov (Jedinstvo). Crveni kartoni: Keseg (Jadran) i M. Živkov (Jedinstvo).

JADRAN: Pantelin, Zubrecki, S. Oluški (Kočiš), Č. Stojanović, Ćinkul, Milanov, Keseg, Knežević (M. Stojanović), Juhas (Jovanov), Đurđev, Tatić.

JEDINSTVO: Stijović, Tornjanski, Kalmar, M. Živkov, Brzak, Mičević, Kobleher (Đerić), Milanov (Majer), Rankov, Popov (Mikluc), B. Živkov.

Nakon ravnopravnog odnosa snaga i dosta propuštenih prilika u prvom delu utakmice, domaćini su na odmoru podesili nišanske sprave i golovima Milana Stojanovića i Marka Tatića uknjižili pobedu.

M. Mr.

AJDAN: Tromeđa – Tisa (Padej) 2:0, OROM:Šampion – Hajduk (Podlokanj) 2:1, KANJIŽA: Potisje – Tornjoš 2:3, BANATSKO ARANĐELOVO: Slavija – AFK (Ada) 1:4, MOL: Bačka – Horgoš 0:2, ĐALA: Graničar – Čoka 2:1, SANAD: Jadran – Jedinstvo (Srpski Krstur) 2:0.

1. Tornjoš        4      4      0      0      17:3  12

2. Horgoš         5      3      2      0       16:1 11

3. Slavija        5      3      1      1      17:6  10

4. Potisje        5      3      1      1      14:6  10

5. Bačka          5      3      0      2      20:7  9

6. AFK             4      3      0      1      11:4  9

7. Jadran         5      3      0      2      13:15        9

8. Jediinstvo  5      2      0      3      3:11  6