Potiska liga: Banaćani odoleli u Horgošu

12.09.2019. 12:22 12:27

Derbi kola ekipa iz vrha bio je neizvestan. Horgošani su bili bolji u prvom delu utakmice, kada je za vođstvo u 19.minutu iz slobodnog udarca Igor Puljai pogodio cilj.

Horgoš  – Slavija 1:1 (1:0)

HORGOŠ: Igralište Horgoša, gledalaca 150. Sudija: Đ. Simendić (Mol). Strelci: Puljai u 19. Za Horgoša, a Agošton u 56.minutu za Slaviju.Žuti kartoni: Terteli, Kolompar, Bate, Bohata (Horgoš 1911), Husak, Perišić i Pantelin (Slavija).

HORGOŠ: Bende, Bate, Sabo, Tertelim Bohata, Veselinov, Kolompar, Makra (Hoksa), Puljai (Salma), Dobo, Božanin (Koso).

SLAVIJA: J. Arsenov, Remete (Keseg), Perišić, Kijac, Pantelin, Maluckov, Jovičin (Agošton), Slavković, Vojnić Hajduk, Husak, Elezović (Bajić).

Gosti iz Banatskog Aranđelova su potvrdili da nisu slučajno zaposeli vrh tabele.

Slavija je boljom igrom od domaćina ušla u drugo poluvreme, što je dalo rezultata. U 56. minutu iz kontranapada Đerđ Agošton, koji je zamenio Stojana Jovičina, uspeva da savlada golmana domaćih Viktora Bendea. Nakon izjednačenja, do kraja utakmice šansi da postignu drugi gol imale su obe ekipe, ali su one ostale neiskorišćene, pa je na kraju podela plena realan ishod, kojim je Slavija sačuvala lidersku poziciju.

M. Mitrović

Tisa – Jadran 3:4 (1:3)

PADEJ: Igralište Tise, gledalaca 40. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Liptai u 18. i 74. i G. Lenđel u 81. za Tisu, a Stojanović u 29, Keseg u 33, Marko Tatić u 43 i Juhas u 53.minutu (iz jedanaesterca) za Jadran. Žuti kartoni: Jenei, F. Lenđel, Maletin (Tisa) i Tatić (Jadran).

TISA: Radić, F. Lenđel, Šili (Žubrecki), Mojsin, Liptai, Radanov (Kočiš), Maletin, Jenei (Ateljević), G. Lenđel, Zombori, Fodor.

JADRAN: Josipović, Zubrecki, Oluški (Jovanov), Stojanović, Ćinkul, N. Keseg, Kočiš, Mihaljev, Juhas, Đurđev, Tatić.

Padejci su poveli u 18.minutu golom Atile Liptaija, međutim, ubrzo dolazi do velikog preokreta. Gosti iz Sanada su konsolidovali redove i izjednačili pogotkom Čedomira Stojanovića,a do odmora su još dva puta zatresli mrežu golmana Tise Željka Radića.

U drugom poluvremenu u 53.minutu gosti su iz penala uvećali vođstvo na 1:4. To je za ekipu Tise bilo nedostižno, jer su Liptai I Gergelj Lenđel sa dva gola samo uspeli da ublaže poraz.

M. Mr.

Jedinstvo – Graničar 1:0 (1:0)

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija: .Strelac B. Živkov u 36.minutu. Žuti kartoni: B. Živkov, M. Živkov (Jedinstvo), Uverić i Todorović (Graničar).

JEDINSTVO: Stijović, Kalmar (Milanov), Tornjanski, M. Živkov, Brzak (Đ. Jovanov), Mićević, Mikluc, V. Kobleher, Majer (Rankov), Popov, B. Živkov.

GRANIČAR: Jovanović, Uverić (Cvejić), Z. Popović, Ignjatov, Sarapa, D. Jovanov, Dražić (Stojanović), K. Kobleher, B. Popović, Todorović, Ognjenović.

Nadigravanje komšija iz Srpskog Krstura i Đale je večito rivalstvo, koje je i ovog puta bilo neizvesno. Za golove odluke izgleda da je ove sezone zadužen Branislav Živkov, koji je nedelju dana ranije jedinim pogotkom doneo bodove Jedinstvu na gostovanju u Molu, a za novi minimalnu pobedu i radost Krsturaca u 36.minutu savladao je golmana Đalinaca Todora Jovanovića.

M. Mr.

AFK – Potisje 1:2 (0:1)

ADA: Stadion u Rekreacionom centru “Adica”, gledalaca 150. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelci: Vujić u 89. Za AFK, a Apro u 26. i Husak u 90. minutu za Potisje. Crveni karton: G. Bohata (Potisje).

AFK: Tormaš, Vujić, Adam Laták, Kiš, Baštovanov, Požar, Peter, Dražić, Drapšin (Šević), Adrian Latak, Vilagoš.

POTISJE: Č. Bohata, Bagi, DomonkoŠ, Tandari, G. Bohata, Sakač (O. Nađ), Husak, Fodor, Buza (Barjaktarović), Apro, Muhi (Balgo).

Kanjižani su iznenadili Ađane i u 26.minutu Levente Apro je na pas Čabe Muhija doveo Potisje u vođstvo. U  84.minutu gosti su ostali sa igračem manje jer je Gabor Bohata zaradio drugu opomenu. Uzbuđenje je usledilo u finišu. Ađani su preko Vujića uspeli da izjednače u 89.minutu, ali je u poslednjem minutu Ištvan Husak snažnim projektilom sa 16 metara savladao golmana domaćih Tormaša pa su Kanjižani odneli čitav plen iz Ade.

M. Mr.

PADEJ: Tisa – Jadran (Sanad) 3:4, SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo – Graničar (Đala) 1:0, ČOKA: Čoka – Bačka (Mol) 0:4, HORGOŠ: Horgoš 1911 – Slavija (Banatsko Aranđelovo) 1:1, ADA: AFK – Potisje (Kanjiža) 1:2, TORNJOŠ: Tornjoš – Šampion (Orom) 7:0, PODLOKANJ: Hajduk – Tromeđa (Majdan) 2:1.