108.3501

Потиска лига: Торњошани испливали на врх

18.09.2019. 11:35 11:38

Потисје – Торњош 2:3 (1:2)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 150. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Апро у 43. и Хусак у 55. За Потисје, а Чернак у 12. и М. Хомоља у 30. и 81. минуте за Торњош. Жути картони:Мухи, Угри, Баги, Хусак (Потисје), Ж. Барна, Рушак, Катона и Касаш (Торњош).

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Домонкош, Хорват (Киш), Тандари, Папданчо, Хусак, Фодор, Угри (О. Нађ), Апро, Мухи.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Цурновић, Г. Хомоља,Ж. Барна, Мезеи, Д. Барна, Чернак, Рушак, Касаш, М. Хомоља, Катона (Деак).

Неизвесно је било надигравање у дербију у Кањижи, где су се Торњошани још једном показали у добром издању, пошто су и пролетос освојили читав плен, а овог пута победом су испливали на врх табеле са утакмицом мање. У неизвесном надигравању Торњошани су боље почели утакмицу, па су већ после пола сата головима Роберта Чернака и Миклоша Хомоље имали сигурно вођство 0:2.

Домаћини су консолидовали редове и преко Левенте Апроа и Иштвана Хусака успели да изједначе. У финишу утакмице Миклош Хомоља је још једном успео у 81.минуту да савлада Чабу Бохату, што је Торњошанима донело прдност, коју су сачували за заслужену победу.

М. Митровић

ГраничарЧока 2:1 (1:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 80. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Б. Поповић у 9. и Игњатов у 85. за Граничар, а Костић у 47. минуту за Чоку. Жути картони: Дражић, Сарапа, Јованов (Граничар), Антанасовић (Чока). Црвени картон: Чернак (Чока).

ГРАНИЧАР: Јовановић, Уверић, З. Поповић, Јованов, Сарапа, Игњатов, Кобрехел, Дражић, Б. Поповић, Тодоровић (Савић), Огњеновић (Пантелин).

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Шустран, Малбаша, Живанов, Костић, Попов, Чернак, Јолић, Концулић, Антанасовић.

Ђалинци су у 9. минуту повели голом Бранислава Поповића. Гости из Чоке су у 31. минуту остали са играчем мање, јер је Рудолф Чернак поцрвенео због друге опомене. Ипак, тек што је почело друго полувреме Синиша Костић је анулирао предност домаћина. Гости су били у прилици за преокрет, јер је у 62. минуту судија Александар Торњански оправдано досудио пенал за Чоку, међутим, прилику са беле тачке није искористио Огњен Јолић. Победу Граничару у 85. минуту донео је Саша Игњатов.

М. Мр.

ШампионХајдук 2:1 (1:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 40. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Мора у 41. и Биро у 68. за Шампион, а Ерић у 49. минуту за Хајдук. Жути картони: Малагурски, Милуновић (Шампион), Трбовић и Панић (Хајдук).

ШАМПИОН: Тертели, Саша Стојчић, Мора, Писарић (Žammboki), Кермеци, Слободан Стојчић, Лаковић (Шили), Велез, Малагурски, Вираг, Биро (Крајновић).

ХАЈДУК: Панић, Бркљач (Бодрожа), А. Хорват, Ранков (Николин), Д. Радаковић, Оњин (Остојић), Р. Радаковић, Ерић, Трбовић, Милан Хајдер, Жишков.

Оромчани су забележили прву победу против неугодног ривала. До вођства су дошли у финишу првог дела када је Рудолф Мора надмудрио одбрану гостију, међутим, већ на почетку другог поувремена изједначио ење је Крстивоје Ерић. За радост домаће екипе Атила Биро је у 68.минуту затресао мрежу Слободана Панића.

М. Мр

Јадран - Јединство 2:0 (0:0)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 100. Судија: Ђ. Симендић (Мол) Стрелци: М. Стојановић у 54. и Татић у 62. минуту. Жути картони: М. Стојановић, Ћ. Стојановић, Кесег, С. Олушки, Татић, Јухас (Јадран), Б. Живков и Попов (Јединство). Црвени картони: Кесег (Јадран) и М. Живков (Јединство).

ЈАДРАН: Пантелин, Зубрецки, С. Олушки (Кочиш), Ч. Стојановић, Ћинкул, Миланов, Кесег, Кнежевић (М. Стојановић), Јухас (Јованов), Ђурђев, Татић.

ЈЕДИНСТВО: Стијовић, Торњански, Калмар, М. Живков, Брзак, Мичевић, Коблехер (Ђерић), Миланов (Мајер), Ранков, Попов (Миклуц), Б. Живков.

Након равноправног односа снага и доста пропуштених прилика у првом делу утакмице, домаћини су на одмору подесили нишанске справе и головима Милана Стојановића и Марка Татића укњижили победу.

М. Мр.

АЈДАН: Тромеђа – Тиса (Падеј) 2:0, ОРОМ:Шампион – Хајдук (Подлокањ) 2:1, КАЊИЖА: Потисје – Торњош 2:3, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија – АФК (Ада) 1:4, МОЛ: Бачка – Хоргош 0:2, ЂАЛА: Граничар – Чока 2:1, САНАД: Јадран – Јединство (Српски Крстур) 2:0.

1. Торњош        4      4      0      0      17:3  12

2. Хоргош         5      3      2      0       16:1 11

3. Славија        5      3      1      1      17:6  10

4. Потисје        5      3      1      1      14:6  10

5. Бачка          5      3      0      2      20:7  9

6. АФК             4      3      0      1      11:4  9

7. Јадран         5      3      0      2      13:15        9

8. Једиинство  5      2      0      3      3:11  6