Novosadska liga: Sirižani namučili lidera

04.06.2019. 10:44 10:49
Izvor: Malidžan iz povoljne prilike nije postigao gol, foto: D. Ivanić

​​​​​​​Mladost - Sirig 2:1 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Jelena Trninić (Futog). Strelci: Popin u 10. i Batinić u 52. za Mladost, a Radovanović u 12. minutu za Sirig.

MLADOST: Slijepčević 7, Batinić 7, Stanišić 7, Barać 7, Gaćeša 7 (Malidžan 7), Mijić 7 (Janić 7), Zorić 7, Renić 7 (Vučković 7), Popin 7, Kaurin 7, Stajić 7.

SIRIG: Jovanović 8, Grujičić 7, Misin 6 (Jelić 7), Petrović 6, Miščević 7, Dražić 7, Radovanović 7 (Ferati 6), Nešić 7, Milovanović 7, Vujanović 7, Brežnjak 7.

Rasterećeni gosti iz Siriga namučili su lidera Novosadske lige. Iskusni Popin u 10. minutu lobovao je golmana Sirižana i doveo Mladost u vođstvo. U istom minutu gosti su propustili odličnu šansu za izjednačenje. Slijepčević je odbranio udarac Milovanovića sa nekoliko metara, a na odbijenu loptu natrčao je Nešić, ali je umesto mreže pogodio stativu. Minut kasnije Radovanović je lepo prošao po levoj strani i neometan pogodio za izjednačenje. U 52. minutu Renić je nabacio sa leve strane, Batinić je kod druge stative glavom pogodio donji desni ugao. Do kraja utakmice golman gostiju Jovanović odličnim intervencijama spasao je sirižane od ubedljivijeg poraza.

D. Ivanić

Šajkaš - Bačka 4:0 (2:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 200, sudija: Mitrović (Novi Sad). Strelci: J. Vujović u 15. (autogol) Igračev u 37. 53. i 57. minutu.

ŠAJKAŠ: Petković, M. Karas, Zaov, Graorac, Gojkov, Maljurić (Šeguljski), Kotuljač (Pavkov), D. Karas, Igračev, Živanov (Malešević), Panić.

BAČKA: Lišić (Bajt), Dr. Trivunović, M. Marković, Jelić (Kalajdžić), J. Vujović, S. Vujović, Petrović, Rogić, O.Marković (S. Trivunović), Gelić, Soldat.

Silno motivisan domaćin od prvog minuta krenuo je u ofanzivu. Ono što u prvih petnaestak minuta nije uspelo napadačima Šajkaša uradio je nakon oštrog centaršuta Janko Vujović poslavši loptu u sopstvenu mrežu. Nakon vođstva razigrao se Živan Igračev i do kraja uspeo da postigne tri gola za ubedljivu pobedu domaćina.

Ekipa iz Đurđeva imala je prilike da barem postigne počasni gol. Kod rezultata 1:0 za domaćina Karas je nespretno odreagovao na centaršut ali je lopta pogodila stativu i odbila se u polje. U finišu utakmice i udarac Gelića završio je u okviru gola.

M. Po.

Indeks - Fruškogorski partizan 2:1 (1:1)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca 100, sudija: Tepić (Šajkaš). Strelci: Vukašinović u 18. i 61. za Indeks, a Klincov u 15. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: Banjac, Nađ (Indeks), a Makivić, Roganović (Fruškogorski partizan). Crveni karton: Roganović (Fr. Partizan).

INDEKS: Popović 7, Kisić 7, Kovačević 8, R. Knežević 7, Senderak 7, B. Knežević 7, Zvekan 7 (Salić), Nađ 7, Banjac 7 (Stojanović 7), Vukašinović 9, Ostojić 7 (Varga 7).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin 7, Bulatović 7, Roganović 7, Makivić 7, Klincov 7, M. Babić 7, Dević 7, Dulić 6, Podraščanin 7, A. Babić 6, Kantar 7.

Nastavila je ekipa Indeksa da osvaja bodove kod kuće. I ovu utakmicu su odigrali ofanzivno i napadački. Međutim, prvi su se radovali Bukovčani. Posle centaršuta iz udarca sa ugla Miroslav Klincov je bio najviši u skoku i mreža talentovanog Relje Popovića se zatresla. Nije dugo trajala radost gostiju jer su studenti predvođeni raspoloženim Vladimirom Vukašinovićem nakon tri minuta uspeli da izjednače rezultat.

I u drugom delu su domaći nastavili da opsedaju gol Vulina. Trud momaka trnera Zorana Grujića se isplatio. Vladimir Vukašinović se  najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i manirom rasnog strelca savladao golmana gostiju.

M. Kovačević

Fruškogorac - Novi Sad 1:5 (0:3)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 200, sudija: Gnjatović (Novi Sad). Strelci: Jevtić u 85. za Fruškogorac, a Kremenović u 11. Simić u 18. Milovanović u 29. i Rosić u 47. i 90. minutu za Novi Sad. Žuti kartoni: Glišić (Fruškogorac), a Simić, Milovanović (Novi Sad).

FRUŠKOGORAC: Lalić, Karać, Starovlah, Perović, Malešević, Popović, Jevtić, Glišić, Lukić (Vuković), Pećić, Cvetković (Baba).

NOVI SAD: Romić, Stakić, Popadić, Vujić, Kremenović, Suvajdžić (Darmanović), Ignjić, Simić (Kovačević), Rosić, Milovanović, Jovanović (Đilas).

Visokim letom i ubedljivom pobedom u Sremskoj Kamenici „kanarincima” je nadomak baraža. Već u 11. minutu talentovani Bojan Kremenović ubacio se u kazneni prostor i udarcem savladao Slobodana Lalića. Do poluvremena se mreža domaćina još dva puta zanjihala uz strelce Aleksandra Simića i Viktora Milovanovića.

U nastavku je najbolji strelac Novog Sada Srđan Rosić povećao rezultat. Uspeli su domaći golom Milojka Jevtića da postignu počasni pogodak da bi odličnu efikasnu igru drugim golom začinio Srđan Rosić.

M. Po.

TSKSlavija 7:1 (3:1)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 400, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Đukić u 17. i 39, Zečević (iz penala) u 30, Blanuša u 68, Nedeljković u 63, 65. i 82. za TSK, Galić u 18. minutu za Slaviju, žuti kartoni: Lukić, Nedeljković (TSK), Grujić, Ubiparip (Slavija).

TSK: Dovedan 7, Ristić 8, Brežnjak 8, Drinić 7, Varga 7, Lukić 8, Pavlović 7 (Nedeljković 9), Đukić 8,5, Rosić 8 (Blanuša 7,5), Pantoš 7, Zečević 8,5 (Radonić - ).

SLAVIJA: Čavić 5,5, Vučković 5,5 (Vojnović - ), Gligorić 5,5, Galić 6,5, Radaković 5,5 (Otašević 5,5), Žakula 5,5, Grujić 6, Okiljević 7, Ždero 5,5, Ubiparip 6,5 (Pavićević - ), Dimitrov 5,5. Temerinci ne odustaju od prvog mesta i direktnog plasmana u viši rang. Posle slobodnjaka Rosića i asistencije Zečevića, bravu Novosađana, otključao je Goran Đukić. Korner je izveo Luka Ubiparip, a udarcem glavom rezultat je minut kasnije izjednačio Danijel Galić.

To je pokrenulo favorizovane Temerince, u kaznenom prostoru je oboren zapaženi Marko Rosić, dok je iskusni Nenad Zečević bio siguran realizator najstrože kazne. Goran Đukić je postigao drugi gol, zahvaljujući akciji Zečevića i kapitena Varge.

Nastavak je obeležio sjajni Marko Nedeljković, kao od šale je upisao het-trik, a „omrsio” se i Dejan Blanuša, pošto je Boris Brežnjak protutnjao po levoj strani i zavrnuo loptu u kazneni prostor.

M. Menićanin

Petrovaradin - Jedinstvo 0:1 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Ivanović (Novi Sad). Strelac: Pekić u 60. minutu. Žuti kartoni: Kokanović, Gardinovački, Momčilov, Šarac (Petrovaradin), a Pekić, Radin, Đekić, Stojanović (Jedinstvo).

PETROVARADIN: Sakan, Surdučki (Doroslovački), Tatić, Lazarević, Momčilov, Torbica, Gardinovački, Pavlov (Šimulija), Kokanović, Ikonić (Šavija), Šarac.

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić, Stamenković, Gadžić, Pekić, Mitrović (Stojanović), Đekić, Rodić, Kitić (Vučićević), Stričević (Radin), Šodić.

Pružila je ekipa Petrovaradina žestok otpor najboljoj ekipi ovoga proleća. Prvi deo odvijao se između dva šesnaesterca uz po dve prilike na obe strane. U nastavku su Rumenčani pojačali ritam što im se isplatilo golom Pekića. Nakon gužve u kaznenom prostoru najbolji strelac gostiju preciznim udarcem pronašao je put ka mreži. Što se na kraju ispostavilo da je bio gol vredan nove trojke. Pokušavali su domaći da stignu barem do boda ali je čvrsta odbrana na čelu sa Rodićem uspela da osujeti napade.

M. Po.

ŽSK - Omladinac 2:3 (1:2)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 100. Sudija: Dragoljević (Bački Jarak). Strelci: Ninković 39.  i Klisara 70. (iz penala) za ŽSK, a Đuričić 23. Tomčić 41. i Đurić 58. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Ćirin, Kaurin, Damjanović (ŽSK).

ŽSK: Savanović, Marić, Ćirin, Markov (Topić), Tanasić, Džambas, Bogdanov, Damjanović, Ninković, Klisara, Kaurin.

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Tomčić, Mirković, Vujičić, Makarić, Maksimović (Perduh), Stojanović (Jovanović), Đurić, S. Filipović, Đuričić (B. Filipović).

Žabaljci su razočarali pruživši najslabiju igru ovog proleća na svom terenu, što su znali strpljivi i disciplinovani gosti iz Stepanovićeva da iskoriste i stignu do zaslužene pobede i izuzetno važnih bodova u borbi za opstanak u ligi. Fudbaleri Omladinca kontrolisali su igru tokom cele utakmice i nisu dozvolili domaćim igračima da stignu bar do nerešenog ishoda.

P. Bundalo

Indeks - Fruškogorski. partizan 2:1, ŽSK - Omladinac 2:3, Šajkaš - Bačka 4:0, Petrovaradin - Jedinstvo 0:1, Fruškogorac - RFK Novi Sad 1:5, Mladost - Sirig 2:1, TSK - Slavija 7:1. Ekipa Miletića je bila slobodna.

1. Mladost            26     18     7      1      70:25        61

2. TSK                    26     18     6      2      57:23        60

3. RFK NS             26     16     6      4      61:22        54

4. Jedinstvo         26     14     7      5      59:25        49

5. Fr. partizan    27     14     3      10     58:36        45

6. Indeks              27     10     9      8      37:23        39

7. ŽSK                   26     10     4      12     48:53        34

8. Sirig                 26     9      5      12     33:43        32