Novosadska liga: Golman Slijepčević doneo bod

28.05.2019. 13:15 13:17
Izvor: D. Ivanić/ Gužva pred golom Mladosti na Detelinari

Ekipa Mladosti je u komšijskom derbiju zahvaljujući odbranama Alekse Slijepčevića i uz puno sreće uspela da ostane neporažena.

Novi Sad – Mladost 1:1 (1:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 600. Sudija :  Stojić (Novi Sad). Strelci: Ignjić u 15. za Novi Sad, a Renić u 23. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Popadić, Ilić, Suvajyić (Novi Sad).L.Slijepčević, Janić, Batinić, Živojnov (Mladost).

NOVI SAD: Romić 6, Stakić 6,5 (Vujić 7), Popadić 7, Ilić 7, Kremenović 7,5, Ignjić 7 Suvajyić 7, Simić 6, Rosić 7, Milovanović 7, Spiridonović 7 (Jovanović 7).

MLADOST: A.Slijepčević 8, Stajić 6, L. Slijepčević 7, Janić 7, Gaćeša 7, Mijić 7, Zorić 7 (Vučković -), Renić 7, Popin 6, Kaurin 6 (Batinić -), Vučić 6 (Živojnov 6).

Po prikazanom  i šansama momci trenera Dejana Vuletića mogu samo da žale za promašajima.  Po jednom su pogodili stativu -  Ignjić, prečku - Rosić,  a u nadoknadi vremena je Simićev udarac sa bele tačke odbranio Slijepčević. I gosti su na početku meča imali lepu priliku, ali je Popin sa samo tri metra pogodio okvir gola. Uspeli su „kanarinci“ da dođu do prednosti nakon prodora Rosića  Ignjić je bio neumoljiv.  Gosti su izjednačili rezultat iz slobodnog udarca. Marko Renić je šutirao, a Romić je nespretnom intervencijom „kumovao“ da se lopta nađe u mreži. Sve do samog finiša igra se odvijala između dva šesnaesterca a onda je u poslednjem minutu sa samo sedam metara Srđan Rosić uzdrmao okvir gola.

M. Popović

Bačka - Petrovaradin 2:4 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Vukčević (Novi Sad). Strelci: Rogić u 85. i 86. za Bačku, a Kokanović u 65. (iz penala) i 79. Nikolić u 74. i Gardinovački u 85. minutu za Petrovaradin.

BAČKA: Bajt, S. Trivunović, Malić, Dejanović, J. Vujović, S. Vujović, Marković, Jelić, Đurić, Rogić, Janković.

PETROVARADIN: Sakan, Tatić, Lazarević, Torbica, Surdučki, Mudrić, Kokanović, Nikolić, Pavlov, Gardinovački (Vasić), Doroslovački.

Kombinovani sastav Đurđevčana kako-tako držao se u prvom poluvremenu, uspevao je da se odbrani naletima gostiju kojima je ovaj meč bio veoma bitan za opstanak. U nastavku je, nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca, Igor Kokanović doveo ekipu Petrovardina u vođstvo. Niko u tim trenucima nije očekivao da će gosti nastaviti u pravom ritmu i da će  do 85. minuta postići čak četiri gola, imati veliku prednost. Uspeo je Milan Rogić sa dva gola da ublaži poraz.

M. Po.

Fruškogorski partizan – Miletić 6:0 (prekinuto u 22. minutu)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 100, sudija: Tamara Lazarevski (Novi Sad). Strelci: Klincov u 7 i 14, Roganović u 12. i 18, Kantar u 15. i A. Babić u 17. minutu.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Jović, Bulatović, Roganović, Makivić, Klincov, M. Babić, V. Dević, Dulić, A. Babić, Podraščanin, Kantar.

MILETIĆ: Slavnić, Pavlović, Galić, Rogić, Banjac, Trivunović, Stanković.

Bukovčani su lagano postigli šest golova, jer gosti iz Mošorina došli su sa samo sedam igrača. To je bilo dovoljno da utakmica počne. Međutim, u 22. minutu povredio se Milan Pavlović i sudija Tamara Lazarevski odsvirala je kraj.

M. Pavlović

Jedinstvo - Fruškogorac 4:0 (1:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sudija: Tepić (Šajkaš). Strelci: Stojanović u 13. Pekić u 63. 72. i 75. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Baba i Lalić (Fruškogorac).

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić, Stanar, Stojanović, Radin, Marić (Kitić), Gayić (Bakić), Pekić, Mitrović (Stamenković), Rodić, Šodić.

FRUŠKOGORAC: Lalić, Karać, Starovlah, Perović, Majkić (Jokić), Popović, Jevtić (Mladenović), Baba, Cvetković, Lukić, Brkljača (Pećić).

Nastavila je ekipe Jedinstva seriju pobeda ovoga proleća. U igri momaka trenera Vladimira Šponje osetio se umor od non stop igranja i prethodna dva derbija koji su rešili u svoju korist. I u takvoj igri uspeli su da golom Nikole Stojanovića na odmor odu sa golom prednosti.

U nastavku je ulazak Kitića i Stamenkovića bio inicijalna kapsila za ostale igrače da prikažu igru kojom su rušili rivale. Pogotovo se golovima razigrao Jovan Pekić. Najpre je povećao rezultat, pa onda se po drugi put upisuje u strelce. Do kraja meča isti igrač uspeo je sa bele tačke da po treći put savlada nemoćnog Slobodana Lalića.

M. Po.

Sirig – TSK 0:1 (0:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 500, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelac: Zečević u 2. minutu, žuti kartoni: Narančić, Dražić, Radovanović, Dekić, Jelić (Sirig), Ristić, Milosavljević, Pupovac (TSK), crveni karton: Narančić (Sirig) u 86. minutu.

SIRIG: Miščević 7, Grujičić 6 (Ferati 6), Jelić 7, Vasić 7, Narančić 6, Dražić 8, Radovanović 7, Dekić 7, Novaković 6 (Milovanović - ), Vujanović 7, Papak 7 (Misini - ).

TSK: Dovedan 7, Ristić 7, Brežnjak 7, Drinić 7, Milosavljević 8, Lukić 8, Kosić 7 (Pantoš 7), Đukić 7, Pavlović 6 (Nikolić - ), Pupovac 7, Zečević 8 (Blanuša - ). Lep ambijent u opštinskom derbiju, oko 500 gledalaca, videlo je žestok okršaj starih rivala. Ishodom su zadovoljniji Temerinci, odigrali su mudro i strpljivo i uz remi lidera Mladosti, zakuvali borbu za prvo mesto. Zahvaljujući dobrom rasporedu, imaju priliku da u poslednjem kolu, u direktnom okršaju sa Novosađanima, odluče putnika u viši rang i izbegnu dva kruga baraža.

Odluka je pala već u 2. minutu, kada je korner izveo Milorad Kosić, a na drugoj stativi, odlično je reagovao iskusni majstor Nenad Zečević (41) i udarcem glavom pogodio mrežu nekadašnjeg kluba, potvrdivši nepisano pravilo da bez starca nema udarca. Sirižani su tražili penal u 64. minutu, u kaznenom prostoru je pao Nemanja Papak, sudija Jovan Ćulum je bio blizu i pustio da se igra nastavi. Edin Ferati, golgeter Sirižana, uprkos povredi ramena, stisnuo je zube i u 80. minutu, prokockao najbolju šansu za izjednačenje, jer je sa peterca, posle ubacivanja Sildena Misinija, pogodio dobro postavljenog golmana Davora Dovedana.

M. Menićanin

Omladinac - Šajkaš 3:0 (2:0)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omaldinca, gledalaca 100, sudija: Sekulić (Novi Sad). Strelci: Đuričić u 18. S. Pilipović u 23. i Stojanović u 50. minutu. Žuti kartoni: Pecelj (Omladinac), a Maljurić, Igračev, D. Karas, M. Karas (Šajkaš).

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Tomčić, Pecelj, Mirković, Makarić, Maksimović (Samaryić), Stojanović, Đurić (Jovanović), S. Pilipović, Đuričić (Abramović).

ŠAJKAŠ: Petković, Gojkov, Zaov, Rulić (M. Karas), Pantelić, Maljurić, Stanković (D. Karas), Živanov (Malešević), Igračev, Nikolaš, Pantić.

Ne predaju se Stepanovčani. U derbiju začelja odigrali su najbolji meč ovoga proleća, u svim elementima nadigrali ekipu iz Kovilja. Najiskusni i najbolji igrač Stojan Pilipović bio je inicijator igre, a uz to postigao je i drugi gol. Tek kada su domaći došli do opipljive prednosti gosti su pokušali da dođu do promene rezultata, ali je golman Zeljković odličnim odbranama i uz puno sreće, jer mu je saveznik bila stativa ostao nesavladiv.

U nastavku je sve nade Koviljčana golom pokopao Đorđe Stojanović. Da barem postignu počasni pogodak priliku iz opravdno dosuđenog kaznenog udarca imao je Živan Igračev. Golman Zeljković prozreo je njegovu nameru odbranio je udarac.

M. Po.

Slavija - Indeks 1:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak). Strelac: Grujić u 52. minutu. Žuti karton: Vuković (Indeks).

SLAVIJA: Čavić, Paunić, Gligorić, Galić, Radaković, Žakula, Grujić (Otašević), Okiljević, Joksimović (Božić), Šapić (Pavičević), Ždero.

INDEKS: Subašić, Kisić (Labrek), Kovačević, Vuković, R. Knežević, Ostojić, Kiš, Salić (Beatović), Banjac (Stojanović), Stanković, Zvekan.

Odlično su meč počeli momci trenera Zorana Grujića, dva puta je Petar Banjac udarcima sa distance uzdrmao prečku, ali se i pored nekoliko prilika na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom. U nastavku se trud domaćina da dođu do vođstva i vrednih bodova u borbi za opstanak isplatio. Nemanja Grujić je preciznim udarcem savladao Miloša Subašića. Da gosti ne odnesu barem bod potrudio se odličnim odbranama golman Slavije Miloš Čavić.

M. Po.

Slavija - Indeks 1:0, Sirig - TSK 0:1, Novi Sad  - Mladost 1:1, Jedinstvo - Fruškogorac 4:0, Bačka - Petrovaradin 2:4, Omladinac - Šajkaš 3:0, Fruškogorski partizan - Miletić 6:0 Slobodan je bio ŽSK