Vojvođanska liga – sever: Ubedljivi Pačirci

28.05.2019. 11:26 11:34
Izvor: V. Janković/ Momenat sa utakmice u Pačiru

Kovač je u 9. minutu postigao gol iz penala, a u nastavku, isti igrač, koji je ujedno bio i igrač utakmice, još dva puta se upisao u listu strelaca.

Bačka (P) - Radnički (S) 4:0 (1:0)

PAČIR: Igralište  Bačke, gledalaca 150, sudija: Jauković (Subotica). Strelci: Kovač u 9. (iz penala) 54. i 81. (iz penala) i Miličić u 56. minutu.

BAČKA: Stanić 8, Stanačev 8, Nikša 8, Kovač 9, Gnjatović 8, Momčilov 8, Šotra 7 (Bjelić), Miličić 7, Milovanović 7, Šaban 7 (Doslov), Nedić 8 (Petković).

RADNIČKI: Zorić 6, Grgić 6, Bubonja 6, Bulić 6, Zorica 6 (Marković), Matijašević 6, Vukadinović 6, Žeželj 6, Stevanović 6, Erdenji 6, Resanović 7.

Gosti su igrali slabo.

S. St

Mladost (T) - Polet (K) 2:0 (1:0)

TURIJA: Igralište Mladosti, gledalaca 280. Sudija: apko (Ruski Krstur). Strelci: Srdanov u 6. i Jović u 82. minutu. Žuti kartoni: Kozomara, Gašić. Mladost. i Stanojkivić, Aleksić. Polet.

MLADOST: Ađanski, Ciganović,  Berić, Gašić, Mrđan, Adamović, Jelić, Kozomara (Savin), Jović (Tešanović), Srdanov, Trivić (Komlenić).

POLET: Ivanović, Milunović, Aleksić, Novaković, Stanković N., Stanković Ž. (Malinović), Ristić (Stojković), Zlatković, Zec, Bogdanović, Stanojković (Stošić).

Utakmica koja je po svojoj važnosti za obe ekipe bila biti ili ne biti, po svojoj sadržini je opravdala očekivanja. Na samom početku gosti su pretili i nakon slobodnog udarca lopta  je zavšila na prečki. Domaći su poveli  već u 6. minutu. Lopta je došla  do kapitena Srdanova, koji je prevario nekoliko igrača i postigao efektan pogodak. Malo kasnije elić, je izbija sam pred golmana, ali je loše šutirao i prilika je propala. U drugom delu ajbolji akter meča Srdanov odlično je izveo slobodan udarac, ali lopta je prohujala tik iznad gola golmana Ivanovića. Potom tempo odlične fudbalske predstave polako pada, domaćini vešto drže loptu u svojim nogama, ali u 82. minutu, ponovo je na sceni Srdanov, lucidno je proigrava Jovića , koji rezantnim šutem rešava sve dileme.

Sv. S.

Tavankut - Tekstilac 3:0 (0:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 250, sudija: Krušić (Kanjiža). Strelci: Kujundžić u 50. i 84. i Vizin u 75. minutu (iz penala).

TAVANKUT: Sabo 7, Bedeković 7, Sloboda 7, Poljaković 8, Godar 8, Skenderović 8, Šimić 8, Pejić 6 (Dopuđ 6), Kujundžić 8, Plavšić 7 (Miranović), Vizin 8.

TEKSTILAC: Ignjatović 7, Ilić 7, Gostović 7, Josović 7, Božičić 7 (Latinović 6), Dakić 8, Milenković 7, Mitrović 7, Divljak 6 (Pivarov), Stevanović 6, Dokić 6 (Vukobratović).

Derbi začelja pripao je Tavankućanima. Igralo se borbeo i čvrsto. U 26. minutu Dakić je pogodio stativu, malo kasnije isti igrač pogodio je i  prečku.

I u drugom delu Tavankućani su imali incijativu i uspeli da postignu tri gola. Posle centaršuta Poljakovića, Bojan Kujundžić je loptu glavom smestio u mrežu. U 75. minutu u kaznenom prostoru je srušen Kujundžić i sudija je pokazao na belu tačku. Vizin je bio siguran. Treći pogodak je postigao Kujundžić.

S. Stojiljković

Sloga - Crvenka 2:1 (1:0)

ČONOPLJA: Igralište Sloge, gledalaca 200, sudija: Latinović (Bačka Palanka). Strelci: Vemić u 8. i Kemenj u 76. za Slogu, a Kerekeš u 87. minutu za Crvenku.

SLOGA: Lebović 8, Vidović 7, Lučić 7, Ninković 7, Mitrović 7, Purić 7, Stojišić 7 (Vukas 7), Vemić 8, Kemenj 8, Milošević 7 (Jajić 7), Rajčanin 7.

CRVENKA: Drinčić 7, Kostić 6, LJ. Subotić 7, Dragović 6, Radmanović 7, Šakić 7, M. Subotić 7, Kerekeš 7, Ivić 7, Vujić 6, Babić 6, Furtula 7 (Marić 6).

Domaći su već u 8. minutu došli do vođstva preko Vemića. U drugom delu igre Sloga je pojačala gas, igrala je bolje nego u prvom poluvremenu i u 76. minutu golom Kemenja povećala vođstvo. Tri minuta pre kraja gosti su smanjili rezultat preko Kerekeša.

S. St.

Radnički (ST) - Mladost (A) 7:1 (4:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca 400, sudija: Kuzmanović (Kula). Strelci: Furtula u 8. 10. 32. i 36. Knežević u 66. Bošković u 69. i Đorović u 80. za Radnički, a A. Jovović u 75. minutu za Mladost.

RADNIČKI: Bulatović, Čordašić 8 (Arežina 7), Slavuljica 7, Knežević 8 (Kovačević), Đorović 8, Šćepanović 7 (Šarenac 7), Bošković 8, Cvetković 8, Furtula 9, Garanjić 7, Bogunović 8.

MLADOST: Jelikić 6, Petraš 6, K. Jovović 6, Bursać 6, A. Jovović 7, Mitrović 6 (Timar), Pešić 6, Rapajić 6, Vujin 6, Bačić 6 (Knežević), Mišković 6 (Bastarić 7).

U komšijskom derbiju pobeda je pripala novom srpskom ligašu  Radničkom. Raspoloženi Nikola Furtula postigao je četiri gola i rešio susret u prvom poluvremenu. U drugom delu Radnički je postigao još tri pogodka.

S. St.

Bajša - BSK 8:0 (4:0)

BAJŠA: Igralište Bajše, gledalaca 150, sudija: Kovač (Vrbas). Strelci: Kotoroš u 14. 59. i 87. I. Kočić u 35. Tresiglavić u 37. Mihalec u 41. Horvat u 47. Laćak u 55. minutu.

BAJŠA: Damnjanović (Ivšić), Manojlović 7 (Pedić), Tresiglavić 7, Boroš 7, Laćak 7, I. Kočiš 7, Horvat 7, Marjanović 7, S. Kočiš 7, Krivokapić 7, Kataroš 8, Mihalec 7.

BSK: P. Kosović 5, Molnar 5, Trifunović 5, Savić 5, A. Kosović 6, Pavkov 6, Agbaba 6, Milovanović 5, Sušić 6.

Gosti su došli sa devetoricom igrača pa je Bajša lako stigla do ubedljive pobede.

S. St.

Mladost (T) - Polet (K) 2:0, Mladost (BP) - Budućnost 1:0, Vrbas - Tisa 1:2, Radnički (St) - Mladost (A) 7:1, Bajša - BSK 8:0, Bačka - Radnički (S) 4:0, Tavankut - Tekstilac 3:0, Sloga (Č) - Crvenka 2:1