105.2585

Војвођанска лига – север: Убедљиви Пачирци

28.05.2019. 11:26 11:34
Извор: В. Јанковић/ Моменат са утакмице у Пачиру

Ковач је у 9. минуту постигао гол из пенала, а у наставку, исти играч, који је уједно био и играч утакмице, још два пута се уписао у листу стрелаца.

Бачка (П) - Раднички (С) 4:0 (1:0)

ПАЧИР: Игралиште  Бачке, гледалаца 150, судија: Јауковић (Суботица). Стрелци: Ковач у 9. (из пенала) 54. и 81. (из пенала) и Миличић у 56. минуту.

БАЧКА: Станић 8, Станачев 8, Никша 8, Ковач 9, Гњатовић 8, Момчилов 8, Шотра 7 (Бјелић), Миличић 7, Миловановић 7, Шабан 7 (Дослов), Недић 8 (Петковић).

РАДНИЧКИ: Зорић 6, Гргић 6, Бубоња 6, Булић 6, Зорица 6 (Марковић), Матијашевић 6, Вукадиновић 6, Жежељ 6, Стевановић 6, Ердењи 6, Ресановић 7.

Гости су играли слабо.

С. Ст

Младост (Т) - Полет (К) 2:0 (1:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 280. Судија: апко (Руски Крстур). Стрелци: Срданов у 6. и Јовић у 82. минуту. Жути картони: Козомара, Гашић. Младост. и Станојкивић, Алексић. Полет.

МЛАДОСТ: Ађански, Цигановић,  Берић, Гашић, Мрђан, Адамовић, Јелић, Козомара (Савин), Јовић (Тешановић), Срданов, Тривић (Комленић).

ПОЛЕТ: Ивановић, Милуновић, Алексић, Новаковић, Станковић Н., Станковић Ж. (Малиновић), Ристић (Стојковић), Златковић, Зец, Богдановић, Станојковић (Стошић).

Утакмица која је по својој важности за обе екипе била бити или не бити, по својој садржини је оправдала очекивања. На самом почетку гости су претили и након слободног ударца лопта  је завшила на пречки. Домаћи су повели  већ у 6. минуту. Лопта је дошла  до капитена Срданова, који је преварио неколико играча и постигао ефектан погодак. Мало касније елић, је избија сам пред голмана, али је лоше шутирао и прилика је пропала. У другом делу ајбољи актер меча Срданов одлично је извео слободан ударац, али лопта је прохујала тик изнад гола голмана Ивановића. Потом темпо одличне фудбалске представе полако пада, домаћини вешто држе лопту у својим ногама, али у 82. минуту, поново је на сцени Срданов, луцидно је проиграва Јовића , који резантним шутем решава све дилеме.

Св. С.

Таванкут - Текстилац 3:0 (0:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 250, судија: Крушић (Кањижа). Стрелци: Кујунџић у 50. и 84. и Визин у 75. минуту (из пенала).

ТАВАНКУТ: Сабо 7, Бедековић 7, Слобода 7, Пољаковић 8, Годар 8, Скендеровић 8, Шимић 8, Пејић 6 (Допуђ 6), Кујунџић 8, Плавшић 7 (Мирановић), Визин 8.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Илић 7, Гостовић 7, Јосовић 7, Божичић 7 (Латиновић 6), Дакић 8, Миленковић 7, Митровић 7, Дивљак 6 (Пиваров), Стевановић 6, Докић 6 (Вукобратовић).

Дерби зачеља припао је Таванкућанима. Играло се борбео и чврсто. У 26. минуту Дакић је погодио стативу, мало касније исти играч погодио је и  пречку.

И у другом делу Таванкућани су имали инцијативу и успели да постигну три гола. После центаршута Пољаковића, Бојан Кујунџић је лопту главом сместио у мрежу. У 75. минуту у казненом простору је срушен Кујунџић и судија је показао на белу тачку. Визин је био сигуран. Трећи погодак је постигао Кујунџић.

С. Стојиљковић

Слога - Црвенка 2:1 (1:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: Латиновић (Бачка Паланка). Стрелци: Вемић у 8. и Кемењ у 76. за Слогу, а Керекеш у 87. минуту за Црвенку.

СЛОГА: Лебовић 8, Видовић 7, Лучић 7, Нинковић 7, Митровић 7, Пурић 7, Стојишић 7 (Вукас 7), Вемић 8, Кемењ 8, Милошевић 7 (Јајић 7), Рајчанин 7.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Костић 6, Љ. Суботић 7, Драговић 6, Радмановић 7, Шакић 7, М. Суботић 7, Керекеш 7, Ивић 7, Вујић 6, Бабић 6, Фуртула 7 (Марић 6).

Домаћи су већ у 8. минуту дошли до вођства преко Вемића. У другом делу игре Слога је појачала гас, играла је боље него у првом полувремену и у 76. минуту голом Кемења повећала вођство. Три минута пре краја гости су смањили резултат преко Керекеша.

С. Ст.

Раднички (СТ) - Младост (А) 7:1 (4:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 400, судија: Кузмановић (Кула). Стрелци: Фуртула у 8. 10. 32. и 36. Кнежевић у 66. Бошковић у 69. и Ђоровић у 80. за Раднички, а А. Јововић у 75. минуту за Младост.

РАДНИЧКИ: Булатовић, Чордашић 8 (Арежина 7), Славуљица 7, Кнежевић 8 (Ковачевић), Ђоровић 8, Шћепановић 7 (Шаренац 7), Бошковић 8, Цветковић 8, Фуртула 9, Гарањић 7, Богуновић 8.

МЛАДОСТ: Јеликић 6, Петраш 6, К. Јововић 6, Бурсаћ 6, А. Јововић 7, Митровић 6 (Тимар), Пешић 6, Рапајић 6, Вујин 6, Бачић 6 (Кнежевић), Мишковић 6 (Бастарић 7).

У комшијском дербију победа је припала новом српском лигашу  Радничком. Расположени Никола Фуртула постигао је четири гола и решио сусрет у првом полувремену. У другом делу Раднички је постигао још три погодка.

С. Ст.

Бајша - БСК 8:0 (4:0)

БАЈША: Игралиште Бајше, гледалаца 150, судија: Ковач (Врбас). Стрелци: Которош у 14. 59. и 87. И. Кочић у 35. Тресиглавић у 37. Михалец у 41. Хорват у 47. Лаћак у 55. минуту.

БАЈША: Дамњановић (Ившић), Манојловић 7 (Педић), Тресиглавић 7, Борош 7, Лаћак 7, И. Кочиш 7, Хорват 7, Марјановић 7, С. Кочиш 7, Кривокапић 7, Катарош 8, Михалец 7.

БСК: П. Косовић 5, Молнар 5, Трифуновић 5, Савић 5, А. Косовић 6, Павков 6, Агбаба 6, Миловановић 5, Сушић 6.

Гости су дошли са деветорицом играча па је Бајша лако стигла до убедљиве победе.

С. Ст.

Младост (Т) - Полет (К) 2:0, Младост (БП) - Будућност 1:0, Врбас - Тиса 1:2, Раднички (Ст) - Младост (А) 7:1, Бајша - БСК 8:0, Бачка - Раднички (С) 4:0, Таванкут - Текстилац 3:0, Слога (Ч) - Црвенка 2:1