Međuopštinska liga Srem: Maksimović kaznio grešku „mesara”

10.04.2019. 10:02 10:05
Izvor: Ekipa Graničara iz Obreža, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​BSK - Mitros 1:0 (1:0)

BEŠENOVO: Igralište BSK-a, gledalaca 150, sudija Mijanović (Adaševci). Strelac: Maksimović u 43. minutu. Žuti kartoni: Maksimović, Ivković, Miletić (BSK), Malinović, Panić, Vukotić (Mitros).

BSK: Šovljanski 8, T. Plemić 8 (Ivković 8), Mrvčin 8, M. Laketić 8, Smajlović 8 (P. Kovandžić 8), D. Plemić 8, Miletić 8, Maksimović 8 (Ž. Ćirić 8), B. Ćirić 8, Mitrović 8.

MITROS: Mršić 7, S. Simjanovski 7, N. Stojanović 7, Panić 7, Trubić 7, Mirkov 7, Grbić 7, Malinović 7 (Krstić 7, Makitanović 7), Babić 7, Mataruga 7, Nikolić 7 (Vukotić 7).

Grešku gostujuće odbrane iskoristio je Maksimović i posle velike gužve samo je loptu spustio pored golmana Mršića. Sve u svemu, domaćin je zaslužio i ubedljiviju pobedu, imao je još nekoliko lepih prilika da se matira Mršić.

M. Ilić

Sloga (V) - Graničar (O) 1:1 (0:0)

VRDNIK: Igralište Sloge, gledalaca 120, sudija Inđić (Inđija). Strelci: Nedić u 77. za Slogu, a Vasić u 69. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Jović, Petrović (Sloga), Petković, Knežević, Čavić, Bojić (Graničar).

SLOGA: Mačak 7, Plavšić 7, Jović 7 (Ristanović 7), Bjelobrk 7, Gemeri 7, Petrović 7, Čikara 7 (Vitas 7), Nedić 8 (Mijatović), Sabo 7, Mudrić 7, Eror 7.

GRANIČAR: Samardžić 7, S. Mihajlović 7, Knežević 7 (Čavić), Petković 7, M. Živanović 7, Dražić 7, M. Mihajlović 7, Gmizić 7, N. Živanović 7 (Bojić), Lisulov 7 (Jovanović), Vasić 8.

Bila je to ravnopravna utakmica, a strelci Nedić i Vasić su, iskoristili, izuzetne šanse posle slobodnih udaraca.

G. Vasić

Donji Srem - Zeka Buljubaša 6:0 (2:0)

PEĆINCI: Stadion  Suvača, gledalaca 100, sudija  Radić (Irig). Strelci: N. Mitrović u 16. i 22, Marković u 59. i 75, Ljubojević u 85.i Vesić u 90. minutu.

DONJI SREM: M. Mitrović, Ljubojević, Savković, Perišić, N. Mitrović, Štetić, Vesić, Dronjak, Ristivojević (Čavić), Nović (Marković), Radivojević (Radovanović).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić, Begović, Belić, D. Martinović (Todorović), Jovanović, Dobo, Nikolić, Simeunović, M. Martinović, Milan Kopunović, Stanković (Konjević).

Gosti su bili ravnopravan rival do primljenog prvog gola. Opet je strelac bio dva puta „veteran“ Nenad Mitrović.

M. Gmizić

Sloga (Č) - Fruškogorac 1:0 (1:0)

ČALMA: Igralište Sloge, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica).Strelac: Bogosavljević u 8. minutu.Žuti kartoni: Zeljković, Sekulić, Slavko Kekić (Sloga), Trnić, Ž. Đorić, I. Đorić, Babić, Dušan Grabić (Fruškogorac).Crveni karton:Milenović (Sloga).

SLOGA: Zeljković, Draganović, Slavko Kekić, Topić, Timotijević, Bogosavljević, Arambašić, Moconja (Gojković), Slobodan Kekić (Pejaković), Miljanović, Sekulić.

FRUŠKOGORAC: Teodorović, Babić, Vukojević, I. Đorić, Jošić, Dušan Grabić (Đuričić), Trnić, Dragoljub Grabić, Mačkić, Ž. Đorić, M. Gajić (Đukić).

I pored dobre i zanimljive igre rivala vredno je pomenuti da su Čalmanci zasluženo slavili, jer su pored postignutog gola imali još nekoliko lepih prilika da savladaju odličnog Teodorovića.  Bogosavljević je postigao gol glavom lobovao je Teodorovića.

G. Malešević

M. Ilić

Napredak (Ž) - Obilić 1:0 (0:0)

ŽARKOVAC: Igralište Napretka, gledalaca 200, sudija Radić (Inđija). Strelac: M. Savić u 87. minutu. Žuti karton: Vujević (Napredak).

NAPREDAK: Krnić 7, Miljković 7, Sekulić 7, M. Savić 8, Radić 7, Gemeri 7, Dokmanović 7, Vučetić 7, Buzaš 7 (Topić 7), Trnić 7 (Božić 7), Vujović 7 (Vujinović 7).

OBILIĆ: Medaković 7, M. Zec 7, A. Zec 7, Medić 6, Popović 7 (Stefanović 6), Blažanović 7, Radivojšić 7, Bolić 7, Bertić 7, Meničanin 7, Rekić 6 (Trgić 7).

Kukujevčani nisu ostvarili očekivanu pobedu. Domaćini su imali nekoliko lepih prilika još u prvom poluvremenu, ali strelci su bili za malo neprecizni. Na drugoj strani gosti su igrali dobro i čvrsto u odbrani i potom brzo kretali u kontre. Ipak u samom finišu utakmice posle centaršuta M. Savić je dočekao loptu glavom i samo poslao u nebranjeni deo mreže.

N. Krnić

Hajduk (V) - Šumar 0:0

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, gledalaca 300, sudija R. Pavtrović (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: Đorđević, Radovanović, Kovačević, Grbatinić, Gavrilović (Hajduk), Perić, Radovanović (Šumar).

HAJDUK:  Mitrović 8, Kovačević 8, Đorđević 8, Antunović 8, Ličanin 8 (Janković 7, Damjanović 7),  Gavrilović 8, Grbatinić 8 (Stanković 7), Grujičić 8, Veteha 8, Perić 8, Radovanović 8.

ŠUMAR: Petković 9, Z. Miličević 7, Babić 7, D. Vukić 7, Vračević 7, Đokić 7, Obradović 7 (Cvjetinović 7), Radovanović 7, Zujić 7, Ćopić 7, Perić 7.

Domaćini su zaslužili po igri da osvoje sva tri boda, jer su imali nekoliko izvanrednih šansi, ali golman gostiju Petković je branio kao da ima sto ruku. Inače gosti su celu utakmicu igrali  „bunker“i nisu ni pomišljali da napadnu.

S. Tomašević

Bikić Do - Mladost (B) 3:0 (1:0)

BIKIĆ DO: Stadion Bikić Dola, gledalaca 100, sudija Popović (Šuljam). Strelci: Mrvaljević u 29, Dobrić u 47.i Momčilović u 82. minutu. Žuti karton: Lilić (Mladost).

BIKIĆ DO: Bratić 7, Nedić 7, Kladušić 7, Mrvaljević 7, Basrak –(Papuga 7), Subić 8 (Čobanović 8), Kljajić 7 (Bajrami 7), Momčilović 7, Radmanovac 7, Miletić 7, Dobrić 7.

MLADOST: Stević 6, D. Krivošija 6, Salihović 6, Simić 6, Krivošić 6, Krneta 6 (Čikić), Košutić 6,  Radović 7, Tomić 6, Lilić 6, Z. Krivošija 6 (Gvoka).

Domaćini su rutinskom igrom došli do pobede. Tri puta im se ukazala prilika da matiraju golmana Stevića i strelci Mrvaljević, Dobrić i Momčilović su bili nepogrešivi.

B. Kladušić

Krušedol - Fruška gora 3:3 (0:0)

KRUŠEDOL: Stadion Krušedola, gledalaca 50, sudija Sudžum (Inđija). Strelci: Plećaš u 51. (iz penala), Radulović u 79. i Marčetić u 90. za Krušedol, Anđelić u 60. i 72. i Vejnović u 73. minutu za Frušku goru.

KRUŠEDOL: Tufegdžić 5, Potkonjak 7 (Vučetić 7), Pejić 7, Gostojić 7, Klajić 7, Moravek 6, Plećaš 7, Ćuk 7, Radulović 7 (Jovanović 7), Curaković 7 (Vukojević), Marčetić 7.

FRUŠKA GORA: Mandić 7, Knežević 7,  Grubješić 7, Mušicki 7 (Vučković), Mijajlović 7, Anđelić 7, T Vuković 7, Dejanović 7 (Vejnović 7), Božić 7 (Janjić 7), Marjanović 8, Samardžija.

Domaćini su odmah na početku susreta promašili nekoliko zrelih šansi, ali su gosti u nastavku svoje prilike iz prve iskoristili. Ustvari iskoristili su greške golmana Tufegdžića. Ipak na kraju su gosti odneli samo bod. Upornost domaćina je urodila plodom i golovima Radulovića i Marčetića iščupali su bod, mada je sudija mogao suditi još dva penala za domaćine, a za to je sve postajalo prema pravilima fudbalske igre.

S. Radulović

BIKIĆ DO: Bikić Do - Mladost (B) 3:0, KRUŠEDOL: Keušedol -Fruška gora 3:3, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Šumar 0:0, ŽARKOVAC: Napredak -Obilić 1:0, BEŠENOVO: BSK - Mitros 1:0, ČALMA: Sloga - Fruškogorac 1:0, PEĆINCI: Donji Srem - Zeka Buljubaša 6:0, VOGANJ: Sloga - Graničar (O) 1:1.

1. D. Srem (-1)    19     14     4      1      54:14        45

2. Hajduk (V)       19     12     5      2      43:13        41

3. Obilić          19     12     3      4      32:14        39

4. Bikić Do        19     11     4      4      35:12        37

5. Krušedol      19     11     1      7      42:22        34

6. Mitros          19     11     0      8      38:31        33

7. BSK                19     8      4      7      31:19        28

8. Šumar            19     8      4      7      31:24        28