Premijer liga: Sjajni Mitrović za preokret Fulama

29.01.2019. 22:56 22:58
Izvor: FoNet

U 24. kolu Premijer lige londonski Fulam savladao je kao domaćin Brajton sa 4:2 (0:2).

Još jednu neverovatnu utakmicu odigrao je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović koji je namestio jedan i dao dva gola za preokret svog tima.

Inače odbrana Fulama još jednom je pokazala da ne zaslužuje igrati najjaču lugu na svetu. Gosti su poveli već u 3. minutu nakon centaršuta sa desne strane Montoje, marej je iz prve šutnuo i pogodio ugao gola Fulama. U 17. minutu Marej je pogodio iz blizine pošto zadnja linija Fulama nije izašla na vreme iz šesnaesterca.

Potom je usledio preokret, na povratnu loptu Mitrovića glavom, Čembers je šutem pogodio mrežu u 47. minutu.

U 58. i 74. minutu Mitrović je pokazao da je nenadmašan kada mu se upute lopte na pravi način blizu gola, dva skoka i perfektni šutevi glavom za 3:2. Vijeto je bio snalažljiv nakon odličnog šuta i pogođene prečke Karnija u 79. minutu.