Prva liga Srbije OFK Bečej 1918 – Zlatibor 0:2 (0:0)

22.11.2018. 10:55 10:58
Izvor: Uglavnom se igralo na sredini terena u Bečeju Foto: Dnevnik.rs

Bečejci su uknjižili jubilarni, deseti poraz, od kojih šesti pred svojim navijačima.Gosti iz Čajetine revanširali su se za poraz (1:2) na svom terenu u prvom takmičarskom krugu.Pobeda gostiju je zaslužena, igrali su organizovanije i postigli dva gola vredna tri boda.

Odluka je pala u drugom poluvremenu, kada se igralo s obe strane bolje. Iz prvog dela samo dve akcije vrede pomena. U 22. minutu ofanzivni Miličić je centrirao s desne strane, a Tasić šutirao preko gola. Na drugoj strani, u 31. minutu je Dražić uputio upotrebljiv centaršut, a Kovačević je akrobatski skočio i makazicama šutirao preko gola, što je izmamilo aplauz i zagrejalo dlanove malobrojnih promrzlih navijača.

Nastavak je doneo nešto življu igru. Cvetković je u 57. minutu pripretio glavom, a šest minuta kasnije Tasić je poslao loptu kraj gola. Ponajbolji igrač utakmice Aleksandar Tasić sledeću priliku nije propustio. Mihajlović je odlično prošao po levoj strani i uputio upotrebljiv centaršut, što je pratio Tasić i glavom prosledio loptu u mrežu kraj nemoćnog Radovića. To je trglo domaće igrače, koji su sve bacili na napad kako bi izjedačili. Izmenama su u poslednjih petnaestak minuta igrali sa trojicom napadača na sve ili ništa i dobili su ovo drugo.

Koliko je čuvar mreže Bečejaca bio nemoćan kod prvog gola, toliko je zaslužan za drugi. Pogrešno je nogom izbacio loptu do Milana Jokića, koji je poklon pretvorio u vođstvo od 2:0. Iako se videlo da je to nedostižna prednost za anemične fudbalere domaćina, pokušali su oni, ali... U 85. minutu je Tomčić proigrao Kneževića, koji je sa desetak metara dodao loptu golmanu gostiju. U sledećem minutu Rahić je pokušao šutem sa 25 metara, ali bio je to lak plen za iskusnog Divca. U poslednjem minutu Tomčić je poslužio Kovačevića, koji je sa desetak metara šutirao kraj stative.

V. Jankov

OFK Bečej 1918 – Zlatibor 0:2 (0:0)

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 200. Sudija: Andrija Stojanović (Beograd). Strelci: Tasić u 67. i Jokić u 78. minutu. Žuti kartoni: Radić (OFK Bečej 1918), Mihailović, Dragičević, Jokić, Divac (Zlatibor).

OFK BEČEJ 1918: Radović 5, Mandić 6, Stanojev 6, Cvetković 6, Kragović 6, Radić 6 (od 46. Tomčić 6,5), Rahić 6,5, Dabižljević 6, Lazić 6 (od 75. Knežević -), Dražić 6 (od 57. Erdeljan 6), Kovačević 6,5.

ZLATIBO: Divac 7, Miličić 7,5, Radulović 7, Glišović 7, Dragičević 7, Živanović 7, Jokić 7,5 (od 90. Vućić -), Mihailović 7,5, Ćirović 7 (od 86. Todorović -), Petrović 7 (od 62. Vujić 7), Tasić 8.