Prva liga Srbije: Bečejci nastavili rasprodaju bodova kraj Tise

05.11.2018. 09:40 09:43
Izvor: Duel Bečeja i Bežanije, foto: V. Jankov

​​​​​​​OFK Bečej 1918 – Bežanija 1:2 (1:0)

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 400. Sudija: Ilić (Kragujevac). Strelci: Kovačević u 31.  za OFK Bečej 1918, a Nedeljković u 78. i Radočaj u 85. minutu za Bežaniju. Žuti kartoni: Mandić, Radić (OFK Bečej 1918), Bašanović, Nedeljković, Bogdanovski, Desančić i Krunić (Bečanija). Crveni karton: Bašanović (Bežanija) u 22. minutu.

OFK BEČEJ 1918: Živkov 6, Mandić 6,5, Stanojev 6, Cvetković 6, Kragović 6, Tomčić 6,5, Radić 6,5, Cvijić 6(od 77. Vasin -), Dabižljević 6, Dražić – (od 25. Erak 6), Kovačević 7.

BEŽANIJA: Krunić 8, U. Stojanović 7, Bašanović 5, Mijailović 6, M. Stojanović 7, Nedeljković 7,5, Desančić 6,5, Radovanović 6,5, Radočaj 8 (od 88. Šušnjar -), Bogdanovski 6,5, Jeremić 6,5.

Ispostavilo se da su zlobnici, koji su govorili da je momcima sa Tise bolje da umesto kod kuće sve utakmice igraju u gostima, u pravu. Jer, Bečejci su doživeli i peti poraz od sedam odigranih utakmica pred svojim navijačima.

Već u 22. minutu Bečejci su stekli brojčanu prednost, jer je zbog druge javne opomene Bašanović morao u svlačionicu. Umesto da to bude prednost, ispostavilo se da je po dva osnova bio hendikep za domaće fudbalere. Bašanović je drugi žuti karton dobio zbog preoštrog starta na Dražiću, kome je tom prilikom povređen nos i morao je kolima hitne pomoći na dalji medicinski tretman. Upravo izlazak iz igre Dražića, koji je u prvih dvadesetak minuta u nekoliko navrata brzim prodorima pokazao da je raspoložen za igru, bio je prvi hendikep. Drugi je, već akutna bolest Bečejaca, psihološke prirode. Unapred su uknjižilu pobedu, a to je u sportu najgora stvar.No, ubrzo su poveli, grao se 31. minut, kad je Mandić uputio upotrebljiv centaršut na prvu stativu,  kao tane utrčao je Mladen Kovačević i glavom poslao loptu pod prečku. Evro pogodak.

Očekivalo se da će u nastavku domaći fudbaleri pojačati ritam, ali su gosti uspevali u korenu da saseku njihove pokušaje da organizuju opasne napade. Istina, u 58. minutu Kovačevića  je po ulasku u kazneni prostor opalio po lopti i uzdrmao stativu. Onda je usledilo dvadesetak minuta igre na sredini terena. Ko zna kako bi se sve odvijalo da kapiten gostiju Nikola Nedeljković nije kaznio statičnost odbrane domaćih u 78. minutu i glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Živkova za 1:1. U 84. minutu je oboren u kaznenom prostoru gostiju Cvetković, sudija to nije sankcionisao i u kontri je lopta došla do brzonogog Vladimira Radočaja, koji je vodio dvadesetak metara i kada mu je golman Živkov pošao u susret plasirao je u nebranjeni ugao za konačnih 1:2. Tek tada su domaći fudbaleri videli da je vrag odneo šalu i krenuli kao golu gostiju, a onda su „lavovi“ potvrdili zašto su dobili taj nadimak i sačuvali stečenu prednost. Mogao je u nadoknadi vremena prvo Stanojev do izjednačenja, ali je njegov šut odbranio golman Krunić, odbijenu loptu je glavom poslao ka golu Vasin, ali ju je neko sa gol linije izbacio u polje. U samom finišu je i Mandić pokušao udarcem sa dvadesetak metara, ali je Krunić nogom intervenisao i sačuvao svom timu ceo plen.

V. Jankov

TSC - Budućnost 4:1 (2:0)

SENTA: Gradski stadion, gledalaca 500, sudija: Manojlović (Knjaževac). Strelci: Galić u 18, Babić u 40, Silađi u 68. i Milićević u 85. za TSC, a Dobrijević u 72. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Ponjević, Miličević (TSC), a Stojković, Milošev, Lučić, Emerum (Budućnost).

TSC: Filipović 7, Svitić 7,5, Ranković 7,5, Tomanović 7,5, Milisavljević 7 (Bastajić 7), Miličević 8, Silađi 8, Galić 7,5 (Plavšić 7), Ponjović 7, Babić 7,5 (Lalić), Arsenijević 7.

BUDUĆNOST: Knežević 6,5, Stojković 6,5, Osman 6,5, Lučić 7, Peralović 6,5 (Emerum 6,5), Dobrijević 7, Đorđević 6,5, Vidić 7, Milošev 6,5 (Kukolj 6,5), Simić 7, Vladisavljević 6,5 (Dabić).

Prvoligaš iz Bačke Topole je ušao u željenu formi, iz utakmice u utakmicu igra sve bolje i pobeđuje, a juče je na stadionu u Senti, gde domaćinuje rivalima, ubedljivo savladao Budućnost iz Dobanovaca i sve je bliži vrhu tabele.

Igralo se otvoreno i napadački, bilo je uzbuđenja pred oba gola, mnogo više pred gostujućim.Domaći su propustili nekoliko prilika, da bi u 18. minutu Galić prevario čuvare i preciznim šutem savladao Kneževića. Domaći tim je nakon toga zagospodario terenom, atakovao kla golu rivala da bi pred kraj prvog poluvremena povećao vođstvo. Silađi je oštro šutirao, Knežević je   odbio loptu koja je došla  do Babića koji ju plasirao u mrežu. Gosti su imali dve lepe šanse u prvom poluvremena, preko Miloševa i Vladisavljevića, ali ih nisu realizovali.  U nastavku domaćin je kontrolisao igru i nastojao da postigne još koji gol. Na 3:0 povisio je Vladimir Silađi, da bi nekoliko minuta kasnije Dobrijević smanjio na 1:3. Najbolji igrač na ovoj utakmici Dejan Miličević rešio je sve dileme oko pobednika. postigao je lep gol za 4:1, što je bio i končan rezultat ove lepe utakmice.