Vojvođanska liga – sever: Preokret Somboraca u finišu

06.11.2018. 10:50 10:53
Izvor: S utakmice u tavankutu, foto: V. janković

​​​​​​​Tavankut - Radnički (S) 2:3 (0:0)

TAVANKUT: Igralište Tavankuta, gledalaca 250, sudija Kovač (Vrbas), Poljaković u 50. Plavšić u 57. za Tavankut, Resanović u 58. 60. (iz penala) i 89. minutu a Radnički.

TAVANKUT: Horvacki 7, I. Skenderović 7 (Perić), Sloboda 7, Poljaković 7,5, Lazić 7, Šimić 7, Vizin 7, Pejić 6 (N. Poljaković 7), Francišković 6, Plavšić 7, N. Skenderović 7, Kujundžić 6.

RADNIČKI: Iličić 7, Dulić 7, Hrnjak 6,5, Lakić 6,5, Erdei 7, Vukadinović 7, Vuković 7, Stevanović 6 (Žeželj 6), Radev 6,5 (Saboknjačev 6), Redanović 8, Martinović 8.

Fudbaleri Tavankuta izgubili su iako su vodili sa 2:0, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost. Resanović je u 58. minutu smanjio a zatim izjednačio iz penala. Kada su svi očekivali da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom nabolji igrač gostuji Resanović je postigao i treći pogodak.

S. St.

BajšaMladost (A) 0:0

BAJŠA: Igralište  Bajše, gledalca 300, sudija: Čapko (Ruski Krstur). Žuiti kartoni: Boroš, Laćak (Bajša), Đeri (Mladost).

BAJŠA: Damjanović 7, Marijanović 8, Boroš 7, Laćak 7, Manojlović 7, Horvat 6 (Kočiš 7), Majoroš 6, Žemberi 8, Majkić 6, Krivokapić 7, Mihalec 7.

MLADOST: Rašeta 7, Kuntić 6,5, (Ožegović 6,5), Basarić 7, Gligorijević 6, Rapajić 7, Marin 6,5, Mišković 7, Milovanović 7, Đeri 6,5 Mandić 6,5, Peteš 6.

Borbena utakamica, ali se igralo  na sredini terena sa vrlo malo šansi sa obe strane.

S. St.

Radnički Tisa 4:1 (1:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca 500, sudija: Rakić (Apatin), strelci: Matijašević u 19. Kobiljski u 75. Ostojić u 85. Mitrović u 89. za Radnički, a Đuranović u 79. minutu za Tisu. Crveni karton: Tači (Tisa).

RADNIČKI: Pavasović, Baljak 7, Kobiljski 7, Matijašević 7,5, Radmanović 6,5, Đorović 6,5, Šćepanović 6,5 (Ostojić 7,5), Bošković 7,5, Goronjić 7,5, Bortnik 6,5, Antunić 7,5 (Mitrović 7).

TISA: Tasić 7, Panić 6, Apro 6 (Arežina), Mandić 6,5, Šicar 6,5, Tači 5,5, Živković 6,5, Boršoš 6 (Čanadi), Čabrilo 6, Đuranović 6, Šijačić 6,5.

U 19. minutu najbolji strelac domaćina Matijašević upisao je još jedan pogodak na odličnu asistenciju Antonića koji je pobegao po desnoj strani.

Gosti su jedinu priliku propustili u 56. minutu kada je Tači šutirao daleko iznad gola. Uzvratili su Matijašević i Radmanović, golman Tasić bio je siguran. U 75. minutu Kobiljski je pogodio. Gosti su smanjili u 78. minutu preko Đuranovića koji je postigao pogodak glavom sa pet metara. Do kraja susreta domaćini su preko rezervista Ostojića i Mitrovića postigli još dva pogotka.

S. Ž.

Bačka - BSK 6:1 (3:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Kzmanović (Kula), strelci: Stanačev u 7. i 90. Živin u 13. Đurović u 25. Miličić u 58. Milovanović u 89. za Bačku, a Savić u 65. minutu sa BSK.

BAČKA: Marović (Đurđevac), Stanačev 9, Nikša 7, Đurović 7, Kovač 7, Trbović 7,5, Dražić 6,5 (Bjelić), Miličić 7 (Doslov 7), Milovanović 7, Živin 7, Nedić 7.

BSK: N. Kosović 6, Trifunović 6, Đorđić 6, Bačić 6, Agbaba 7, M. Kosovac 6, Medić 7, Božić 6, Danojević 7, Pavković 6, Savić 6.

Fudbaleri Bačke već su u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika.

S. St.

Sloga - Tekstilac 2:0 (0:0)

ČONOPLJA: Igralište Sloge, gledalaca oko 100. Sudija: Mrđenović (Vrbas). Strelci: Purić u 71. i Jajić u 75. minutu za Slogu.

SLOGA: M. Milošević, Štrbac, Kemenj, N. Milošević (Vidović), Vukas, Vladetić, Hoscieslavski, Ninković, Konjović, Lučić (Jajić), Purić.

TEKSTILAC: M. Spasić, Čuturilo, I. Spasić, Ignjatović, Ilić, Milenković, Milutinov, Mitrović, Radojičić (Krstić), Stevanović, Đokić.

Držali su se gosti iz Odžaka sve do 70. minutu. Međutim, za samo četiri minuta, fudbaleri Sloge srušili su rivala. Golovima Nikole Purića u 71. i talentovanog Aljoše Jajića u 75. minutu Čonopljanci su stigli do zasluženog trijumfa. Sloga je u seriji od deset mečeva bez poraza.

S. M.

Mladost (T) - Crvenka 2:2, Sloga (Č) - Tekstilac 2:0, Tavankut - Radnički (S) 2:3, Bačka - BSK 6:1, Bajša - Mladost APA 0:0, Radnički - Tisa 4:1, Vrbas - Budućnost 2:1, Mladost (BP) - Polet (K) 2:0.

1. Radnički         12     11     1      0      34:4  34

2. Sloga (Č)         12     10     1      1      28:11        31

3. Bajša               12     6      4      2      15:6  22

4. Mladost APA  12     6      3      3      20:17        21

5. Vrbas               12     6      1      5      20:21        19

6. Tekstilac        12     5      3      4      15:13        18

7. Tisa                  12     5      2      5      19:17        17

8. Radnički (S)    12     5      1      6      17:26        16