Vojvođanska liga – jug: Plavšić čuva Kaćane

06.11.2018. 10:37 10:41

​​​​​​​Jugović - Tatra 2:0 (1:0)

KAĆ: Stadion Jugovića, gledalaca 150, sudija: M. Gaćinović (Novi Sad), strelac: Plavšić u 2. i 47. minutu.

JUGOVIĆ: Mladenović 5,5, D. Ris 6, Babić 5 (Srdić 5), Ćeran 5,5, Vučković 6, Vuletić 5, Antonić 6 (Đaković 5), M. Ris 5, Terzić 6,5 (Tomović), Nikolić 6,5, Plavšić 7.

TATRA: Kosturanov 5,5, Zirić 6, Pekić 6, Berić 5,5 (Pilipović 5,5), Petrović 5,5, Apić 6, Sapundžić 6 (Barić 5,5), Gadžić 6,5 (Klajić 5,5), Dražić 5,5, Ćetković 5,5, Nastić 5,5.

Kaćani su  posle dobre igre stigli do nove pobede. Oba gola postigli su posle prekida,a strelac je bio Aleksandar Plavšić.

S. Ž.

Sloga (T) – Hajduk (B) 2:1 (1:1)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Meničanin (Vrdnik), strelci: Nik. Tomić u 14. i Milovac (iz penala) u 85. za Slogu, Curaković u 21. minutu za Hajduk, žuti kartoni: Svitić, Zelić, Dašić (Sloga), Živanović, M. Gavrilović, Mutić, Curaković, M. Mitrović (Hajduk), crveni karton: M. Mitrović (Hajduk) u 86. minutu, isključenje: trener Plavšić (Sloga) u 50. minutu.

SLOGA (T): Slijepčević 6,5, Bajić 7, Dašić 7, Zelić 7, Nem. Tomić 7 (Prolić - ), Svitić 8, Nik. Tomić 7,5, Đorđević 7,5, Milovac 7, Subašić 6,5, Tucakov 7 (Pavlović - ).

HAJDUK (B): Blagojević 6,5, Grković 6,5, Subotin 7, S. Gavrilović 6,5 (Đorđević - ), M. Gavrilović 7,5, M. Mitrović 6,5, Petrović 6 (Mutić - ), Živanović 7, Orošić 6 (Mačak - ), Curaković 7, Ž. Mitrović 7.

U meču punom nervoze, uz odlično suđenje, Temerinci su poveli lepim golom Nikole Tomića, posle akcije iz udžbenika i centaršuta Nemanje Đorđevića. Sedam minuta kasnije, golman Slijepčević nije uspeo da ukroti loptu, pala je ispred Srđana Curakovića, spretnog da poklon pretvori u izjednačenje. Domaći su imali inicijativu, puno vremena proveli na polovini rivala, ali gosti iz Beške su se odlično branili i bili na pragu remija. Pet minuta pre kraja, lopta je pogodila u ruku Curakovića, pa je dobro postavljeni sudija Dragutin Meničanin dosudio penal. Odgovornost je preuzeo Zoran Milovac, donevši crveno-belima tri važna boda.

M. Menićanin

Hajduk (D) - Radnički (Š) 4:0 (0:0)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija Samac (Futog). Strelci: Sovilj u 53, Šućak u 64, Savićević u 87. i Milenković u 90. minutu. Žuti karton: Lukić (Hajduk).

HAJDUK: Radić 8, Pazarski 7, Stević 8, Šućak 8 (Puškaš 7), Lukić 8, Bakoš 8 (Ostojić 7), Kremenović 8, Skorupan 8, Milenković 8, Savićević 8 (Mandić 8), Sovilj 8.

RADNIČKI: Tomašević 7, Nonković 7 (Čavić 7), Mijatović 7, J. Sarić 7, Vasić 7, Stojšić 7 (Blaško 7), Derajić 8, Krajnović 7, Matić 7, N. Sarić 7, Perović 7.

Gosti iz Šida u prvom poluvremenu, dok, su imali snage, dobro su igrali u odbrani, a imali su i nekoliko povoljnih šansi. U nastavku, Divošani su krenuli agresivnije i plod takve je i prvi gol Sovilja, posle gužve, pred golom gostiju. Odbijenu loptu je preciznim šutem smestio iza leđa golmana Tomaševića.Šućak, je pogodio mrežu gostiju, posle volej udarca s 16 metara. Zatim je Puškaš, našao, Savićevoća  blizu gola, gostiju, a ovaj je loptu rutinski poslao pored golmana.

U samom finišu meča Milenković je bio za nijansu brži od odbrane gostiju, i lako, izblzine pogodio mrežu.

R. Maričić

LSK - Sremac (V)  1:3 (0:0)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, gledalaca 200, sudija Graovac (Ruma). Strelci: N. Bojić u 88. za LSK, a S. Bosnić u 74. i 94. i Popović u 77. minutu za Sremac.Žuti kartoni: Vuletić, D. Bojić, Šćurk, Ovšek, Vukotić (LSK), S. Bosnić (Sremac).

LSK: Ovšek 7, Đilas 7, Vuletić 7, Lađevac 7, Trubić 7, Šćurk 7, D. Bojić 7 (Oparušić), Vukotić 7, Milošević 7, Dronić 7 (N. Bojić), Plavšić 7 (Jošić).

SREMAC: Starčević 7, Kuburović 7, Belak 7, Milojević 7, Draganović 7, Spalović 7, Bosnić 9, Babić 7 (Popović 9), Šaka 7 (Grujić 8), Marković 7, Radivojević 7.

Domaćini su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu. Čak su imali  i nekoliko lepih prilika da ugroze odličnog golmana Starčevića. Ali, u nastavku gosti su pokazali svoj kvalitet što su krunisali i sa tri lepa gola posle uspešnih akcija.

M. Plavšić

Podunavac - Prvi maj 1:3 (1:1)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca gledalaca 200, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Vukmirović u 32. (iz penala) za Podunavac, Milojević u 13. i 60. i Mačvanski u 88. minutu za Prvi maj. Žuti kartoni: Vukmanović (Podunavac), Novaković, Krstić, Stojčić (Prvi maj).

PODUNAVAC: Adrović 6, Šolaja 6, Vujasinović 6, Tintor 5, Jakšić 5, Balašević 6, Anđelković 6, Đuričić 6, Brtka 6 (Milinović 6), Vukmirović 7, Mandić 6.

PRVI MAJ: Šegavac 8, Novaković 6, Stanivuković 7, Ristić 8 (Dobić 7), Mačvanski 8, Krstić 7, Đokić 7, Milojević 9, Radišić 7 (Čupeljić 7), Stojčić 7, Zec 7.

Gosti su igrali na kontre i tako su u nastavku postigli još dva gola. Jednostavno, Milojević i Mačvanski su bili, brži i bolji,u duelu sa domaćom odbranom.

M. Radaković

Sloga (E) - Hajduk (Č) 2:0 (1:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 100, sudija Dimoski (Novi Sad). Strelci: Stanišić u 3 (autogol) i Smiljanić u 76. minutu. Žuti kartoni: Doknić, Smiljanić (Sloga), Radin, Brkić (Hajduk).

SLOGA: Petrović 7, Đurkić 7, Halilović 7 (Vuković), Rosić (Šarić), Ristić 7, Smiljanić 6, Grković 6, Bajunović 6, Považan 6 (Simeunović), Grubiša 7, Doknić 6.

HAJDUK: Plemić 6, Vujčić 6 (Hornjak 6), Srećkov 6, Radin 7, Stanišić 6, Ubović 6, Ninković 6, M. Markov 6 (Popović), Zeljko 6, D. Markov 7, Brkić 7.

Slaba utakmica u Erdeviku. Domaći su poveli već nakon tri minta igre. Ristić je ubacio loptu u peterac gostiju na loptu je nespretno stratovao Stanišić i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Posle toga Erdevičani su dominirali stvarali šanse, ali strelcisu potpuno zatajili posebno Považan. I gosti su imali nekoliko prilika, ali su ih prokockali Brkić i Dragan Markov.

U drugom poluvrenu ništa novo. Igralo se slabo, ali sve što je vredno videti to je gol Smiljanića. On je dobio loptu na 30 metara od gola gostiju. Krenuo je korak, dva i onda je opalio po loptu. Toliko je to bio precizan šut da je golman gostiju Plemić samo mogao loptu da isprati pogledom.

A. Kuzmić

Podrinje - Jedinstvo (SP) 2:1 (0:1)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 300, sudija Grmuša (Petrovardin). Strelci: Trebovac u 50. (iz penala) i 69.za Podrinje, a Tošić u 24. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Trebovac, Pršić (Podrinje, Mihajlović, Šobot, Zarić, Grubor (Jedinstvo).

PODRINJE: Relić 7, Brus 6 (Rogo 7), Teodorović 7, A. Radovanović 7, Pršić 6, Đurđević 6 (Pavlović 7), Živković 7, Trebovac 8 (Ivanković), Arsenović 7, Pantić 6, Ivić 7.

JEDINSTVO: Jovišić 6, Cvetanović 7, Zarić 7, Zogović 6, Tošić 7 (M. Rudić 6), Igračl 6 (Denić 6), Grubor 7 (Najdanović), Šobot 7, Mihajlović 6, Vujčić 6, Bojbaša 7.

I pored zaslužene pobede još jedna bleda igra igrača Podrinja, na svom terenu. Gosti su bili nešto bolji rival u prvom poluvremenu kada su i poveli. Posle jedne kontre, kada je domaća odbrana, napravila grubu grešku i pustila Tošiću da izađe sam ispred golmana Relića i da ga lako matira.

U nastavku domaćini igraju brže i agresivnije. Posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju gde je učestovalo deset igrača najednom se Trebovac našao na travi, a glavni sudija Grmuša pokazao je odmah na belu tačku. Trebovac je  bio siguran izvođač najstrože kazne. U 69. minutu Pavlović je snažno šutirao, Jovišić je bio primoran da je odbije, a na nju natrčao Trebovac i samo je vratio u mrežu gostiju.

M. Drmanović

ERDEVIK: Sloga - Hajduk (Č) 2:0, KAĆ: Jugović - Tatra 2:0, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje  -Jedinstvo (SP) 2:1, BELEGIŠ: Podunavac - Prvi maj 1:3, LAĆARAK: LSK - Sremac (V) 1:3, DIVOŠ: Hajduk -Radnički (Š) 4:0, TEMERIN: Sloga - Hajduk (B) 2:1. Borac iz Šajkaša je bio slobodan.

1. Jugović           11     8      1      2      14:8  25

2. Podrinje        11     7      3      2      18:6  24

3. Prvi maj        11     8      0      3      22:14        24

4. Sloga (E)       11     7      1      3      22:12        22

5. Sremac (V)    11     6      3      2      13:8  21

6. Borac (Š)      11     5      4      2      15:8  19

7. Hajduk (D)      11     6      0      5      21:9  18

8. Podunavac     12     5      1      6      18:15        16