Vojvođanska liga – jug: Erdevičani slavili u Temerinu

30.10.2018. 13:46 13:48

Dvoboj imenjaka, okončan je pobedom gostiju iz Erdevika, mada Temerinci nisu zaslužili poraz, uprkos činjenici da se nalaze u lavirintu slabih rezultata.

Sloga (T) – Sloga (E) 0:1 (0:0)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 100, sudija: Stojić (Novi Sad), strelac: Rosić u 82. minutu.

SLOGA (T): Slijepčević 6, Bajić 6, Dašić 6, Zelić 6, Nem. Tomić 6 (Pavlović - ), Svitić 7, Nik. Tomić 6, Đorđević 7, Milovac 6, Subašić 6 (Prolić - ), Tucakov 6.

SLOGA (E): Petrović 7, Đurkić 7, Halilović 7 (Vuković - ), Rosić 8, Ristić 7, Smiljanić 7, Grković 7, Bajunović 6 (Považan - ), Grubiša 6, Doknić 7, Šarić – (Simeunović 7).

Na klupi je, umesto Nemanje Miljanovića, debitovao Ivica Plavšić. Promena za kormilom, malo je razdrmala crveno-bele, ali ponovo su platili danak mršavom realizatorskom učinku. Osam minuta pre kraja, Srđan Rosić, presudio je svom bivšem klubu, tako što je iz slobodnog udarca spakovao loptu u mrežu za veliku radost gostiju.

M. M.

Tatra  – Hajduk (Č)  2:1 (2:0)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 300, sudija Petrović (Sremska Mitrovica), strelci: Gayić u 23.  i Stevanović u 26. za Tatru, a Radin u 52.  minutu (iz penala) za Hajduk, žuti kartoni : M. Markov, Damjanović, i Stjepanović (Hajduk).

TATRA: Kosturanov 7, Zirić 6, (Pilipović 7), Pekić 7, Stojčić 6, Stevanović 7, Apić 7 (Sapunyić 6),Klaić 6, Gayić 7, Barić 6, Cetković 7, Dražić 7.

HAJDUK: Šarić 7, Plemić 7, Z. Srećkov 6), M. Markov 6, Stanišić 7, Ubović 7 (Krkić 7) Danjanović 6, Radin 6 (Hornjik 7), Ninković 7, Stjevanović 6 (Vujičić 6), D. Markov 6.

Bila  je to dobra i zanimljiva fudbalska prestava, Domaći su tokom cele utakmivce imali inicijativu i sa dva lepa pogotka u prvom delu su stekli prednost. Gosti su smanjili golom iz kaznenog udarca. U finišu utakmice gosti  su bili ravnopravan protivnik ali priliku za izjednačenje nisu imali. Na kraju pobeda domaćih je zaslužena. Inače, tokom cele utakmice igralo se vrlo korektno

P. Palik

Hajduk (B) - Hajduk (D) 1:2 (0:1)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 150, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Slavko Gavri-

lović u 49.za domaće, Skorupan u 11. (iz penala) i Kremenović u 77. minutu za goste.Žuti kartoni: Blagojević (domaći), Milenković, Savićević, Skorupan (gosti).

HAJDUK (B): Blagojević 6, Subotin 7, Slobodan Gavrilović 6 (Orošić), Slavko Gavrilović 7, M. Gavrilović 7, M. Mitrović 6, Petrović 6, Živanović 6, Mačak 6, Curaković 6, Ž. Mitrović 7.

HAJDUK (D): Radić 8, Puškaš 7, Pazarski 6, Stević 6, Lukić 6 (Bakoš), Ostojić 6 (Đokić), Kremenović 7, Skorupan 8, Milenković 7 (Simić), Savićević 7, Sučak 7.

Derbi imenjaka u Beški pripao je srećnojoj ekipi.Gosti su poveli iz penala. Predhodno je golman domaćih Blagojević prekšajem zaustavio Milenkovića. Do kraja poluvremena domaćini su promašili čak četri zicera.Čak je Stević skinuo domaćinima zicer sa gol linije i poslao loptu u korner.

Odmah u nastavku, Ž. Mitrović je asistirao kod izjednačujećeg gola Slavka Gavrilovića. Koji je loptu samo rutinski poslao pored golmana Radića. U 70. minutu sviran je penal za domaćine pošto je M. Mitrović, nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru gostiju. Ali, uvek, sigurni izvođač, najstrožih kazni za Beščane, Curaković, ovoga puta, je uputio traljav šut, pa je golman Radić odbranio.

Nakon sedam minuta igre gosti su kaznili domaćine, zbog promašaja Curakovića sa bele tačke, Kremenović između dvojice domaćih igrača šutirao precizno i lopta je završila iza leđa golmana Blagojevića.

M. Batalo

Radnički (Š) - LSK 4:1 (1:0)

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija Gaćinović (Novi Sad).Strelac: Krajnović u 12.i 72, Blaško u 61.i Vasić u 70.za Radnički, D. Bojić u 57. minutu za LSK.

RADNIČKI: Tomašević 7, Nonković 7 (Čavić), J. Sarić 7, Bošnjaković 7, Vasić 8, Stojšić 7, Blaško 8 (Mileusnić), Derajić 7, Krajnović 8, Matić 7, N. Sarić 7.

LSK: Ovšek 6, Davogić 6, Vuletić 7, Trubić 6, N. Bojić 6 (Šćurk 6), D. Bojić 6 (Dronić 6), Vukotić 6, Jošić 6 (Đilas 6), Oparušić 6, Plavšić 6, Vasilić 6.

U, ovom, meču, domaćini, su bili mnogo bolji rival, u drugom poluvremenu.Čak su imali šest takozvanih velikih prilika, ali prvo su izjednačili Laćarci jer su iskoristili svoju jednu, jedinu, šansu.D. Bojić je  matirao Tomaševića sa nekih osam metara.

A, u nastavku,  meča, Šiđani, su svaku, svoju kontru, pretvorili u gol i došli do ubedljivog rezultata.Uz to su propustili niz šansi.

B. R. - P. L.

Sremac (V) - Podunavac 2:3 (2:2)

VOJKA: Stadion Sremca gledalaca 150, sudija Tošić (Novi Sad).Strelci: Antunov u 2.i Draganović u 16.za Sremac, Milinović u 9, Baleševižć u 35.i Vujasinović u 48. za Podunavac.

SREMAC: Uzelac 6, Pavlović 6, Babić 6 (Belak 6), Radivojević 6, Šaka 6, Grujić 6, P.  Bosnić 6, Spalović 6, Antunov 7, S. Bosnić 6 (Marković 6), Draganović 7 (Kovačević 6).

PODUNAVAC: Adrović 7, Vujasinović 6, Punišić 6, Petronijević 6, Tintor 6, Jakšić 6, Balašević 7, Anđelković 6, Brtka 6 (Kanazir 6), Milinović 6, Vukmirović 6 (Petković 6).

Favorizovani domaćini poveli su već u 2.minutu, ali borbeni gosti su lako poravnali sedam minuta kasnije. Potom je Draganović ponovo matirao golmana gostiju Adrovića sa nekih osam metara. Ali, uporni, borbeni, i sretni, gosti, i pored toga, što su domaćini bili mnogo bolji rival, preko preciznih šuteva Baleševića i Vujasinovića, ipak, osvojili tri boda.

L. Kovačević

Jedinstvo (SP) - Borac (Š) 1:1 (1:0)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 300, sudija Pjevac (Temerin).Strelci: Igrač u 20.za Jedinstvo, Popin u 77. minutu (iz penala) za Borac. Žuti kartoni: Mihajlović (Jedinstvo), Živanov, Veselinović, Popin (Borac).

JEDINSTVO: Jovišić 8, Cvetanović 8, Bojbaša 8, Živković 7 (S. Rudić),  Zogović 6 (Denić 7), Grubor 7, Tošić 6, Igrač 8, Zarić 8, Mihajlović 7, Ćuran 6 (M. Rudić).

BORAC: Buzayija 8, Jašić 6, Makivić 7, Živanov 8, D. Zečević 8 (Božić), Panić 6, Mijić 8, Grgić 7, Ružin 7, Veselinović 6, Popin 7.

Veoma, dobra i kvalitetna utakmica u Staroj Pazovi. U prom poluvremenu domaćini bili bolji. A,mogli su povesti već u 14. minutu kada je Đuran, zaustavljen nepropisno u kaznenom prostoru gostiju, ali, pištaljka glavnog sudije je ostala nema. Ipak, Igrač, izvanrednim šutem, sa oko 20 metara doveo domaćine u vođstvo. U nastavku gosti su krenuli mnogo angažovanije i opasnije.Golman domaćih Jovišić bio je na mukama.Odbranio je niz jakih šuteva, ali Popin ga je ipak savladao sa bele tačke.Domaćini su igrali  rukom u svom kaznenom prostoru.

M. Bzovski

Prvi maj - Podrinje 0:3 (0:0)

RUMA: Stadion Podrinja, gledalaca 600, sudija Ranković (Jarak).Strelci:  Trebovac u 53.i Đurđević u 78.i 86. minutu. Žuti kartoni: Trebovac, Brus, Živković (Podrinje).

PRVI MAJ: Šegavac 6, Novaković 7, Stanivuković 7 (Krstić), Pendo 7, Ristić 7 (Dobić),  Mačvanski 7, Milojević 7, Lacković 7 (Đokić), Radišić 7, Čupeljić 7, Zec 7.

PODRINJE: Relić 8, Teodorović 8, A. Radovanović 7, Pršić 7, Đurđević 8 (Ivanković), Živković 7, Arsenović 7, Pantić 7, Ivić 7, Trebovac 7 (Pavlović), Brus 7 (Rogo).

Bio je to pravi, derbi kola. Atmosfera, na terenu uzavrela, ali igra sportska, uz 600, navijača oba tima i odlično suđenje. Igrači Podrinja, odigrali su onako, kako domaćinima nije odgovaralo.Jednostavno, gosti su kaznili promašaj Radišića sa bele tačke.A, svi su očekivali vođstvo Prvog maja. Golman gostiju Relić taj udarac Radišića je odbranio. I, posle, toga, domaćini,  nisu mogli više da se snađu i saberu, a gosti to sve kažnjavaju, sa tri gola, i osvajaju sva tri boda. Sasvim zasluženo.

J. Đorđević

TEMERIN: Sloga - Sloga (E) 0:1, BEŠKA: Hajduk - Hajduk (D) 1:2, ŠID: Radnički - LSK 4:1, VOJKA: Sremac - Podunavac 2:3, RUMA: Prvi maj -Podrinje 0:3, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Borac (Š) 1:1, KISAČ: Tatra -Hajduk (Č) 2:1. Jugović iz Kaća je bio slobodan.