Vojvođanska liga – istok: Crnjani zaustavili vodećeg

09.10.2018. 10:53 10:55
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Budućnost (SC) - Radnički (S) 4:2 (1:1)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 150, sudija: Janićević (Starčevo). Strelci: Đukić u 19. i 62. Manojlović u 52. i Vukoje u 84. za Budućnost, a Ognjenović u 36. (iz penala) i Rostić u 90. minutu za Radnički.

BUDUĆNOST: Marić 7, Vasiljević 8, Topić 7, Ranitović 8, Vukoje 8 (Perin), Vojvodić 7, Jovandić 7, Đukić 9, Korać 7, Bogić 8 (Salma), Stojčić 7 (Manojlović 8).

RADNIČKI: Suču 7, Popović 7 (Uguran), Eraković 6, Ognjenović 7, Živković 7 (Rosić 7), Stojaković 6 (Kozić 7), Voretić 7, Tomin 7, Radulović 6, Miloš 6, Milošević 7.

Crnjani su poveli u 19. minutu, kada je Đukić iskoristio loptu upućenu od Vukoja i savladao golmana Sučua. Sutješčani su izjednačili sa penala u 36. minutu, a siguran realizator najstrože kazne bio je  Ognjenović. U nastavku igre trener Živkov poverenje je ukazao Manojloviću, koji je u 52. minutu doveo svoju ekipu u vođstvo. Na 3:1 prednost je svojim drugim pogodkom povećao Đukić, da bi se u listu strelaca upisao i Vukoje. U samom finišu susreta iskusni Branislav Rosić, je pogodio mrežu golmana domaćina Marića.

M. S.

OFK Kikinda - Jedinstvo (BK) 3:4 (2:3)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Bibin (Zrenjanin), strelci: Krasin u 5. 43. i 63. za Kikindu, a Anović u 24. Šarenac u 29. Zekanović u 31 (iz penala) i 70. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Crnomarković, Kenjalo, Kresoja, Grujić (Kikinda), Grbin, Zekanović, Tomić (Jedinstvo).

OFK KIKINDA: Hajrović 7, Knežević 7, Bugarski 6 (Kukić 6), Važić 6, Utržen 6, Kresoja 6, Krasin 8, Crnomarković 7, Radak 6, Kenjalo 7, Grujić 7.

JEDINSTVO: Tomić 6, Dapčević 6, Grbin 6, Bicok 7, Radišić 7, Živanov 7 (Đorić 8), Zekanović 8, Šarenac 7, Đokić 6, Panić 6, Panović 7.

Potpuno neočekivano gosti iz Banatskog Karađorđeva nose sa Gradskog stadiona tri boda. Domaćini su poveli već u 5. minutu prvim pogotkom od ukupno tri Andrije Krasina, da bi gosti nakon izvedenog kornera poravnali rezultat. Pet minuta kasnije ponovos u gosti postigli na isti način pogodak, a samo dva minuta kasnije sudija je pokazao na penal. Siguran je bio Vlado Zekanović.

Kikinđani su izjednačili posle  solo prodora Krasina, ali su gosti  posle kontra - napada stigli do novog pogotka i pobede.  Kikinđani su u ovom susretu oštećen sa dva očigledna penala, što je izazvalo burno reagovalo navijača, pa su sudije uz pratnju obezbenja i policijskih službenika napustili teren.

M. Sekulić

Kozara - BAK 1:0 (1:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca oko 300, sudija: Milosavljević (Kovin). Strelac: Čekić u 34. minutu. Crveni karton: rezervni igrač BAK-a Milojević u 85. minutu.

KOZARA: Atlagić (M. Đaković), D. Knežević 7 (Ivetić 7), M. Bunić 7, D. Bjelanović 7 (Jeličić), Reljić 7, B. Bunić 7, Čekić 8, Zeljković 7, A. Petrović 8, N. Đaković 7, Čudanov 7.

BAK: Ilkić 7, Šinžar 7, Juga 7, Timotijević 7, Mitrovski 6, Jovanović 6, Jarkovački 6, Bobić 6 (Sekulić), Milošević 7, Kostić 6, Anđelić 7.

Najzaslužni za novu pobedu Velikodselaca pripada Armadu Čekiću koji je nakon kornera Stevana Zeljkovića loptu glavom smestio iza leđa gostujućeg golmana Ilkića. Imali su domaćina dosta prilika. Pet minuta pre kraja meča zbog nesportskog gesta isključen je gostujući igrač na klupi Dragan Milojević.  U samom finišu Vuk Kostić nakon kontre šutirao pored gola.

M. S.

Radnički (K) – Sloboda (NK) 0:1 (0:1)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca: 150. Sudija: Bogićević (Zrenjanin). Strelac: Kockar u 45. minutu.

RADNIČKI: Alavanja 7, Divnić 6,5, Živić 6,5,  Marinković 6,5,  Radenković 6.5, Kostić 6 (Rađenović 6), Drobnjak  6 (Biculjević 7), Rajić 6 (Đorđević 6), Simić 7, Ignjatović 7, Deliblačanin 7.

SLOBODA: Kovač 7, Latković 6, Števanov 6, Jovandić 6, S. Ćulibrk 7, O.Ćulibrk 6, Galić 7, Cvijanović 6,5, Gavrilović 6 (Dakić 6), Kockar 7,5 (Majkić -), Popović 6.

Domaći fudbaleri nisu uspeli da iznenade lidera na tabeli iz Novih Kozaraca. U poslednjem minutu prvog poluvremena dobru igru krunisao je golom Kockar i na kraju se ispostavilo da je odlučio pobednika na ovom meču.

Posle odmora fudbaleri iz Kovina imali su nekoliko prilika, ali nisu uspeli da  zatresu mrežu golmana Kovača i bodovi su zasluženo pripali gostima.

B. Stojkovski

Krajina - Sloga 2:1 (1:1)

KRAJIŠNIK: Stadion Krajine, gledalaca 150, sudija: Runić (Žitište). Strelci: Stojić u 35. i Cavrić u 85. za Karjinu, a Angelovski u 45. minutu za Slogu.

KRAJINA: Rodić 8, Ferenci 7, Kosanović 7, Juhas 8, Kovačević 7, Vučković 8, Mirčetić 7 (Beronja 7), Cavrić 9, Stojić 8 (Grahovac), Ivančević 7, Aleksić 7.

SLOGA: Stevanović 7, Prica 7, Angelovski 8, Savkov 6, Nedimović 7 (Selaković 6), Vukomanović 6, Olđa 7, Spremo 7 (Lazarević 7), Koruga 6 (Crnogorac), Cvetićanin 6, Stefanovski 7. Domaći su poveli u 35. minutu. Izveden je korner, loptu je nabacio Cavrić, a lopta je stigla do Stojića koji je neometano pogodio mrežu golmana iz Plandišta. U samom finišu prvog dela igre posle greške domaćina Angelovski pogodio mrežu Rodića. U nastavku igre domaćin je bio bolji, stvarao prilike, a pet minuta pre kraja najbolji igrač ovog susreta Cavrić je rešio meč.

M. P.

BegejŽAK 1:0 (1:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 150. Sudija: Grujić (Vršac). Strelac Grbić u 40. minutu. Žuti kartoni: Prošić (Begej), Fučak, Ćirić i Gajinov (ŽAK). Crveni karton: Pašić (ŽAK).

BEGEJ: Trivunović -, D. Mijatović 7, J. Mijatović 8, Prošić 7, Novak 8, Grbić 8 (od 90. Milinković -), Ćurčija 7, Borić 7 (od 58. O. Umićević 7), Samardžić 7, Nikolić 7 (od 83. Svjetlica -) i S. Umićević 7.

ŽAK: Gajinov 7, Perišić 7, Mi. Zečević 6, Jankov 6, Vokić 6, Ćirić 6, Ma. Zečević 6,5, Radlović 6 Kitanović 6, Ratko 6 i Fučak 6 (od 75. Pašić-).

Napokon su fudbaleri Begeja uspeli su da izvojevaju prvu pobedu u ovom prvenstvu protiv kikindskih „železničara“. Pobeda je ostvarena minimalnim rezultatom, ali su po igri domaćini zaslužili ubedljiviju pobedu. Gol odluke postigao je prvi strelac ekipe Slobodan Grbić posle lepog prodora Nikolića i gužve u kaznenom prostoru gostiju, a onda je Grbić topovskim šutem pogodio desni gornji ugao odličnog golmana gostiju, koji je pre toga na čudesan način odbranio dve sjajne prilike napadača Begeja.

Pogađali su domaći potom pogodili stativu dva puta, a jednom je bek gostiju izbacio loptu sa gol linije.

D. Milićev

Jedinstvo (NB) – Proleter 8:0 (5:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca 300. Sudija: Milošević (Banatski Brestovac). Strelci: Peruničić u 2, 20, 24. i 47, Vinović 8, 45, 60. i Babić u 80. minutu.

JEDINSTVO (NB): Veskov -, Petrov 7, Njagrin 7 (Latinović -), Peruničić 8, Vinović 8, Babić 7, Drljača 8, Marčić 7 (M. Pecarski 7), Mesaroški 7,  Ćulum 7, Korać 7 (Eremić -)

PROLETER: Živanović 7, Stefanović 5, S. Jevtić 5, R. Jevtić 5, Prokić 5, Forgić 5, Tomić 5, Savić 5, Nastenović 5, Stanić 5, Jovković 5

Kraj Tise ponovo osam golova u mreži nedoraslog rivala za ovaj stepen takmičenja. Žestok početak domaćih rezultirao je da u osmom minuta imaju dva gola prednosti, čime su nagovestili katastrofu gostuju. Koliko je ekipa iz Banatskog Karlovca bili u podređenom položaju dovoljno govori podatak da su samo jednom u 70. minutu (Strahinja Jevtić) uputili udarac na gol Veskova.

U timu gostiju treba pohvaliti golmana Miloša Živanovića, koji je svojim hrabrim intervencijama, doprineo da njegova ekipa ne doživi još ubedljiviji poraz.

St. Davidović

Mladost (O) – Vojvodina  0:1 (0:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca: 150. Sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac). Strelac: Bogdanović u 83 minuti.

MLADOST: Lapić 6, Nikolić 6, Antić 6 (Jovković 6), Tošić 6,5 (Lazinica -), Gigović 7, Đukanović 6,5 (Vukajlović 6,5), Pešterac 6,5, Dodić 7, Karanfilovski 7, Terzić 6,5, Petrović 7.

VOJVODINA: Magda 7,5, Ješić 6,5, Ginić 6,5 (M.Knežević -), Stanojević 6,5, Bogdanović 7, Šemić 6,5, Ninić 7, O.Knežević 6,5 (Lazarević -), Živanov 7, Vlaučin 6,5, Malbaški 7.

Tokom celog susreta domaći fudbaleri imali su posed lopte, ali su se njihovi napadi završavali na ivici šesnaestercu gostiju iz Perleza. U prvom poluvremenu prilike za Omoljičane imali su Gigović i Đukanović, ali je Magda bio siguran.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, fudbaleri Mladosti  su imali potpunu incijativu i bili blizu pogotka, ali su gosti uspeli da se odbrane i sedam minuta pre kraja posle jedinog kornera i greške golmana Lapića odneli tri boda,a strelac je bio Bogdanović koji je iskoristio poklon.

Krajina - Sloga 2:1, Kozara - BAK 1:0, Jedinstvo (NB) - Proleter 8:0, Begej - ŽAK 1:0, Budućnost - Radnički (S) 4:2, Kikinda - Jedinstvo (BK) 3:4, Mladost (O) - Vojvodina 0:1, Radnički (K) - Sloboda 0:1.

1. Sloboda           8      5      2      1      15:4  17

2. Kozara              8      5      2      1      12:7  17

3. Vojvodina        8      5      1      2      11:5  16

4. Radnič.(S)       8      5      1      2      15:10        16

5. Jedinst. (BK)    8      4      2      2      20:13        14

6. Jedinst.(NB)     8      4      1      3      21:5  13

7. Budućnost         8      4      1      3      13:12        13

8. ŽAK                  8      3      3      2      11:8  12