Somborska liga: Derbi začelja Somborcima

18.09.2018. 19:18 19:20

Do druge uzastopne pobede fudbaleri somborskoga ŽAK-a stigli su u intervalu od samo četiri minuta.

ŽAK - Hercegovac 2:0 (2:0)

SOMBOR: Stadion ŽAK-a, gledalaca:200, sudija: P. Vujić (Kula), strelci: V.Hrnjez (autogol) u 38. i Stanković u 42. minutu, žuti kartoni: Hernaus, Beçanović, Macanović(ŽAK), Smajić, Damjanović, Stojanović, V.Hrnjez (Hercegovac), crveni karton: Macanović (ŽAK).

ŽAK: Molnar, Bečanović, Halas, Šimunov, Macanović, Kovačević (Bubanja), Hernaus (Nikić), Nenadić, Stanković, Đukanović (Asan), Đorđević.

HERCEGOVAC: Drašković, Vukosav, V. Hrnjez, Soldo, Damjanović (Stojanović), Smajić, Potkonjak (Savić), Novčić, S. Hrnjez, Terzić (Račić), Trivunović.

Pre i posle toga puleni trenera Alberta Hernausa držali su utakmicu pod kontrolom. A, Gajdobrani su bili na nivou ispod prosečnosti.

Đ. Št.

Radnički - Lipar 2:1 (1:0)

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalaca oko 100, sudija: Hornjak (Gajdobra), strelci: Novović u 8. Crnjanski u 80. za Radnički, a Vorkapić u 56. minutu za Lipar.

RADNIČKI: Jovanović 7, Lazarević 7, Radojčić 7 (Crnjanski 8), Kesić 7, Novović 8, Kuveljić 8, Kardinal 7 (Santrač), Aleksić 7, Gvozdenović 7 (Milunović 7), Mušikić 7.

LIPAR: S. Zrakić 8, Lalić 7, Mijić 7, Basarić 7, Adalović 7, Đukić 6 (Krupljanin 6), Marčetić 7, Banović 6 (Vorkapić 7), Šegan 8, Žarić 7, Novakov 6 (V. Zrakić).

Ratkovčani su došli do pobede  teško, ali zasluženo. Liparčani su ostavili odličan utisak, a Dejan Crnjanski je preokrenuo svjim ulaskom postigao je pobedonosni gol u 80. minutu i namestio još dve idealne prilike svojim saigračima ali gostujući golman Zrakić je bio odličan.

A. Čičić

Rusin - Tvrđava 6:0 (3:0)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina ,gledalaca:300, sudija: D. Mitrović (Odžaci), strelci: Đukanović u 8., Veselinović u 13. Marković u 37. Hardi u 66. Kočiš u 76. i Čizmar u 81. minutu, žuti kartoni: D. Agbaba, Šećerov (Tvrđava).

RUSIN: M. Nađ, Lanćužanin, B. Nađ, Holik (Budimski), Malacko (Hardi), Veselinović, Oros, Marković , Đukanović(Sajanković), Čizmar, Kočiš.

TVRĐAVA: Vlajić, Dević, Bajić, Prodanović (Sokolović), Šećerov (Milinović), Šomoši, M. Agbaba, Balango, Salijević, Krstić , D. Agbaba.

Pola tuceta lopti završile su u mreži mladoga golmana Bačana Vuka Vlajića, koji je bio potpuno nemoćan da spreči katastrofu gostiju.

Đ. Št.

Kulpin  - Borac (O) 3:2 (3:1)

KULPIN: Stadion Kulpina, gledalaca:150, sudija: N. Šćepanović (Kruščić), strelci: Zbučnović u 20. i u 37. i Bulatović u 23. za Kulpin, a Stanišić u 15. i Gajić u 67. minutu za Borac, žuti kartoni: Kolarski, Bulatović, Zorzić, Jurik (Kulpin).

KULPIN: Jurik, Kolarski, Anđić, Marić (Đuga), Trmjanov, Bulatović, Zbučnović (Pereza), S.Haška, A.Haška, Zorzić, Kajtez.

BORAC: Đukić, Bošnjak, Drobnjak (Gajić), Kozomora, Vranac, Vojinović, Tankosić (Nikolić), Draško, S.Jovanović (Knežević), M.Jovanović, Stanišić.

Malo je nedostajalo da Kulpinci iz svojih ruku ispuste pobedu . Fudbalere domaćeg tima kao da je uljuljkalo visoko vođstvo. Ali, Obrovčani to nisu umeli da iskoriste i da osvoje bod.

Đ. Št.

Polet - Stari grad 1:1 (1:0)

SIVAC: Stadion Poleta, gledalaca:300, sudija: B. Aleksić(Karavukovo), strelci: Ilić u 10. za Polet, a Miladinovič u 90. minutu za OFK Stari grad, žuti kartoni: Vukelić, Janjoš (Polet), a Vlajić, Gnjatović, Knežević, Miladinović (Stari grad).

POLET: Živković, Marković, Vukašinović, Rovčanin (Rakočević), Perović, Vukelić, Ilić, Plavšić, Janković (Tešović), Romić (Maksimović), Janjoš.

STARI GRAD: Bugarski, Vlajić, Marčeta, Gajdobranski, Knežević, Zeljko, Miladinović, Gnjatović, Dmitrović(Jeličić), Radić (Valentik), Mitić (Rađenović).

Fudbaleri sivačkog Poleta bili su na pragu minimalne pobede. Odbrana im je poklekla u poslednjim trenucima utakmice, kada je Maksim Miladinović Bačkopalančane spasao od drugog uzastopnog poraza.

Đ. Št.

Krila Krajine - Budućnost (P) 1:1 (0:0)

BAČKA PALANKA: Stadion SRC Tikvara, gledalaca:150, sudija: N. Mudrinić (Apatin), strelci: Pandurov u 66. minutu za Krila Krajine, a Marić u 53. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Plavanski (Krila Krajine), a Vulić, Marić (Budućnost).

KRILA KRAJINE: D.Stojčević, Vignjević, Stupar (Plavanski), Duvnjak, Medan, Zelinčević, Češljević, Marković, Pandurov, Lončarević, Dukić.

BUDUĆNOST (P):Đ, Mišković, Laćarak, Vjetrović, Turi, Živić, Ponjević, Vulić, Alimpić (Janković), Kozomora, Marić.  U okršaju za bodove između bačkopalanačkih i paroških fudbalera, svaka od ekipa imala je svoje svetle trenutke. Gostima prednost doneo je kapiten Stefan Marić, koji je, na trenutak, iskoristio nesmotrenost domaće odbrane. Nedugo zatim lucidni Dušan Pandurov postavio je krajnji ishod.

Đ. Št.

Vojvodina (T) - Slavija (P) 3:2 (0:2)

TOVARIŠEVO: Stadion SRC Miladin Vujin, gledalaca:200, sudija: S. Mitrović (Odžaci), strelci: M. Ranisavljev u 64., G. Stanojev u 80. i Radakoviču 85. minutu za Vojvodinu, a Kuhta u 23. i Radovič u 37. minutu za Slaviju, žuti kartoni: Mustafovič, Pilipovič, Ramič (Vojvodina).

VOJVODINA (T): Dukič, T.Nikolič, Ramič, Mustafović, Radakovič, M. Ranisavljev (D. Ranisavljev), G. Stanojev, Tančić (Pilipović), D.Nikolić, Vujanović, M.Stanojev (Bojanić).

SLAVIJA (P): R. Brnja, Čorda, Benka, Milec, Trivunović, Kotiv, Kuhta, Savić (Bađonski), Batinica, Kučanić, Radović.

Devetnaestogodišnji prvotimac Tovarišana Nikola Radaković vrlo dobro zapamtiće utakmicu protiv Pivničana. Postigao je prvi gol u dresu svog novoga kluba i doneo je rezultatski preokret i nova tri boda Vojvodini.

Đ. Št.

ŽAK - Hercegovac 2:0, Kula - Odžaci 7:2, Polet (S) - Stari grad 1:1, Kulpin - Borac 3:2, Vojvodina - Slavija 3:2, Rusin - Tvrđava 6:0, Krila  Krajine - Budućnost (P) 1:1, Radnički - Lipar 2:1.